Żywność drożeje i drożeć będzie. Co najbardziej?

| Aktualizacja:

Żywność zdrożeje w tym roku o 5-6 proc., największych podwyżek należy się spodziewać w pierwszym kwartale, a w drugim dynamika wzrostu zmaleje - poinformowała w środę PAP Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

wróć do artykułu
  • ~Plagi i cuda tuska
    (2011-02-17 14:10)
    A DLACZEGO SA USUWANE KOMENTARZE ? - naprawde rzeczowe ! ,
    ale nieprzychylne obecnemu baaaardzoo zlemu rzadowi ? OSZUSTOW !!!
  • ~Apel o rozsądek
    (2011-02-17 11:29)
    Od kupowanych towarów płacimy haracz 23%, od głodowych pensji także, mało tego, rząd postanowił załatać dziurę spekulując na rynku, bo jak inaczej nazwać podnoszenie cen i podatków, jak również stóp proc. w dobie spowolnienia gospodarczego i rosnącego bezrobocia. Rosną realne ceny energii, paliw, żywności i wszystkiego wokoło (n ie wynika to ze wzrostu gosp., przeciwnie gosp. zwalnia i inflacja jest wymuszana co jest dla społeczeństwa i gosp. jeszcze bardziej dotkliwe). Pensje nie nadążają za inflacją pieniądza (jesteśmy jawnie okradani w świetle prawa), rośnie średnia statystyczna płaca wynikająca tylko z rosnącego bezrobocia wśród klasy robotniczej, rośnie również przestępczość i ubożeje liczna biedota, mnożą się patologie i przyszłe koszty socjalne. Czy najważniejsze zadanie państwa to zasypać dziurę budżetową za wszelką cenę zamiast wprowadzenia koniecznych reform i zrównoważonego wzrostu?
  • ~XYZ
    (2011-02-17 10:09)
    Szkoda tylko, że za głupotę otępiałych zwolenników PO muszą płacić wszyscy, chyba wg hasła PO, oby żyło się lepiej?
    Tylko komu?
  • ~bolek
    (2011-02-17 09:52)
    Czy pamietacie bilbordy jakie PO wystawiała na ulicach PIS RZADZI A POLAKOM WSTYD czy dzis nie sa bardziej potrzebne Słowa Tuska jako proroka trzymajcie sie za kieszenie bo benzyna bedzie po 5 złoty Z tego wynika ze już wiedział co wyniknie z jego rządów i już wtedy nas ostrzegał tylko że go żle zrozumieliśmy och naiwniacy Tuska plagi nas dosięgły Ja tylko żądam by długi Tuska i Rostowskiego spłacali jego wyborcy za głupotę trzeba płacić dlaczego inni myślący tez beda musieli ponosić tą odpowiedzialność?Dlaczego Prezydent Komorowski robi sobie tak drogie wycieczki które przynoszą tylko wstyd ? Dlaczego Tusk dodał mu jeszcze kasy przy tej dziurze /Dlaczego jest tak rozbudowana jego kancelaria przyjął już chyba całą UW tu proszę szukac oszczedności Panie Premierze jak również w swojej Kancelarii pozwalniac tych pijarowców komitety polityczne przecież komuna sie skończyła bo co Wam tylu biurokratów ?
  • ~@dyzio
    (2011-02-17 08:43)
    POlglupek z pelo - burak!!
  • ~Adam
    (2011-02-17 06:13)
    Właśnie wróciłem ze sklepu. Za zakupione pieczywo zapłaciłem 20% więcej niż wczoraj.
  • ~rencista
    (2011-02-17 02:06)
    Jest oczywistością, że systematyczny wzrost cen żywności i usług w Polsce napędza inflację, która jest niczym innym jak pewną formą podatku ukrytego, skutecznie bowiem czyści portfele Polaków z zarobionych pieniędzy i tym samym, osłabia ich i tak przecież niską siłę nabywczą. Co ciekawe i o czym warto tu przypomnieć, że rząd Donalda Tuska i jego podwórkowej drużyny, grając na "orliku zielonej wysepki" nie zabiegał i w konsekwencji nie doszło do obniżenia stóp procentowych od ponad 2 lat. O czym to świadczy? Ano o tym, że sytuacja finansowo-gospodarcza Polski - wbrew zapewnieniom "genialnego" premiera i jego ministra od kreatywnej księgowości - jest naprawdę zła! Poinformował zresztą o tym wczoraj Polaków GUS ! Prezesa GUS natomiast Donald od CUDÓW zdymisjonował przedwczoraj ! Ciekawe, czy to tylko przypadek czy dalsze liczenie pana premiera na jakieś nowe CUDA.
  • ~do ~janmil2011-02-16 21:47
    (2011-02-17 00:14)
    Tak, masz rację. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to co dzieje się z Polską. Czym człowiek jest lepiej wykształcony, tym większe ma obowiązki w stosunku do społeczeństwa. Niestety w Polsce powstała tzw pseudo inteligencja, czyli np Dyzio, niby wykształcony z dużego miasta, ale nie potrafiący dostrzec tego co jest ważne. Tacy ludzi łatwo dają się manipulować i sami manipulują innymi ludźmi. Tylko szkodzą. Mam nadzieję, że jednak ludzie naprawdę inteligentni będą mogli wpłynąc na to co dzieje się w Polsce.
  • ~Dyzio
    (2011-02-16 22:29)
    re tylko POplakac
    faktycznie tylkp poplakac nad twoja glupota
  • ~tylko ....POplakac
    (2011-02-16 22:20)
    Dyzio ! ...- oto pierwszy lepszy z brzegu sprzemierzeniec , i zadowolony z obecnego NIELADU ! - czyli ...mlody , wyksztalcony , z wielkiego miasta , maGYster ! ...
  • ~mocher
    (2011-02-16 22:13)
    Bardzo dobrze moze ludzie przestana glosowac na zlodzieji.
  • ~ola
    (2011-02-16 22:09)
    chyba o 26 pacany - czy ktos z tego portalu chodzi do sklepow i patrzy na ceny
  • ~Dyzio
    (2011-02-16 22:03)
    re janmil
    gooowno prawda
  • ~do robnad
    (2011-02-16 21:48)
    ~robnad2011-02-16 20:26
    POkemony zdechną z głodu.
    myślę ,że czas przyszły będzie rozciągnięty,tak do bólu przyszłych POkoleń.
  • ~janmil
    (2011-02-16 21:47)
    nawiązując do POpzrednich wpisów...
    my ludzie inteligentni, musimy sobie zadać pytanie, czy nie jesteśmy winni?... i chyba jesteśmy... bo, za dużo w nas tzw. tolerancji na cymbalizm, PRopagandę i wyczyny PRzygłupów ośmielonych PRopagandą michnika, urbana, waltera, wejcherta, solorza ITP. GOEBELSÓW POstkomuny...nie PRzeciwstawialiśmy się temu, wierzyliśmy w mamonę i teraz mamy efekty... POd rozwagę każdemu, kto ma więcej niż ćwierć zwoja...
    PS. ja tępię w swojej korporacji PO-SLD itp. zarazę...
  • ~do robnad
    (2011-02-16 21:43)
    a dlaczrgo mam sie nie odzywac?
  • ~PLAGI tuska !
    (2011-02-16 21:37)
    Najgorsze jest to - , ze nawet tu na tym forum to chamskie zacietrzewienie ludzi broniacych '' owego cudoTFFUorcy '' -
    czlowiek czlowiekowi wilkiem ! - NIESTETY !
  • ~janmil
    (2011-02-16 21:25)
    a kto nam zgotował ten los?!
    Wyborca POlikota to młody mężczyzna po podstawówce...
    Najwięcej zwolenników lubelski polityk ma w średnich miastach - 3,5 proc. wyborców zagłosowałoby na Ruch Poparcia Palikota...
    Tak wynika z sondażu PBS DGA przeprowadzonego na zlecenie Ruchu w miniony weekend na 782-osobowej próbie Polaków. Janusz Palikot opublikował go wczoraj w blogu. Z badania wyłania się statystyczny wyborca nowej partii Palikota. Chętniej głosowaliby na nią mężczyźni (4,7 proc.) niż kobiety (2,2 proc.). ...
    Zdecydowanie największą popularnością RPP cieszy się wśród najmłodszego pokolenia wyborców. Na ugrupowanie wskazał prawie co dziesiąty ankietowany w wieku do 24. roku życia (wśród wyborców w wieku 25 – 39 lat zwolennicy Palikota stanowią tylko 1,3 proc.). Najwięcej sympatyków Ruch ma wśród osób z wykształceniem podstawowym lub niższym (4,2 proc.), a najmniej z wyższym (2,7 proc.). ...
    i to nam zgotowało ten los... i czy teraz można POwiedzieć, że POlacy to mądry naród?!...
  • ~egipcjanka
    (2011-02-16 21:17)
    PYTAM ! ? - ile jeszcze zlego ten nierzad sPOwoduje ! ???
  • ~carlooo
    (2011-02-16 21:11)
    POwiesić ryżą świnię!!!

Może zainteresować Cię też: