Wiek emerytalny będzie jeszcze wyższy? Pracodawcy RP: To konieczność

Ta debata była niezwykle jednomyślna. Eksperci Pracodawców RP zgodzili się, że to dopiero początek podwyżek wieku emerytalnego, inaczej system emerytalny całkowicie upadnie.

wróć do artykułu
  • ~Pik
    (2015-06-18 19:04)
    inaczej system emerytalny całkowicie upadnie. (cytat).
    odp: Nikt nie uwierzy, że wiek emerytalny zostanie obniżony. Mogłoby to zjawisko wystąpić, gdyby obniżył się średni wiek umieralności, a tego nikt chyba nie życzy sobie, ani "bliźniemu"!.
  • ~pies wam mordę lizał
    (2015-06-18 19:06)
    Co za hiPOkryzja, pracodawcy chcą wieku
    emerytalnego 70 lat, a swoich pracowników
    PO 60-tce wyrzucają na bruk !!!
    POdłość, POdłość, POdłość jak POwiada
    Stefan Niesiołowski, główny ideolog PO !!!
  • ~Norweg
    (2015-06-18 19:10)
    Duda obiecal ze bedzie lepiej, Emerytura przy najwyzej 65. Powodzenia Prezydencie.
  • ~slowianka
    (2015-06-18 19:13)
    No to zdechnijmy wszyscy a po nas pusta ziemia... ludzie dla ekonomi czy ekonomia dla ludzi o to jest pytanie.?
  • ~patol
    (2015-06-18 19:21)
    czy mundurowym też w końcu podniosą ?
  • ~lolik
    (2015-06-18 19:23)
    Wyjedzie jeszcze z 5 mln ludzi i wtedy to i podniesienie do 100-tki nie uratuje systemu
  • ~polskidziad
    (2015-06-18 19:26)
    ...zus do likwidacji ! natychmiast i nieodwołalnie !!!
  • ~NIEDOCZEKANIE WASZE
    (2015-06-18 19:27)
    ZNOWU ŻYDY Z MORDASEWICZEM KNUJĄ PRZECIWKO POLAKOM.
  • ~nm
    (2015-06-18 19:30)
    nie pierdulcie dziadka wielu chce racowac do 70 .-tki tylmo Dudowie ciagna kase a sa juz starymi dziadami nie kapuja Komputera jak ta stara babcia mamunia budynia.A prof.Zembala nadale sie na min.kulturalnego kraju a nie dla polski kiboli i chuliganów ,których moglabym tylko kopnac szpicem buta w tzm Zic czyli w pisowska brazowa d...pe
  • ~Jam
    (2015-06-18 19:31)
    "W niedługim czasie dojdzie do sytuacji, w której 3 pracujące osoby będą musiały sfinansować świadczenia 2 emerytów i rencistów - zaznaczył Łukasz Kozłowski. Dodał, że system ubezpieczeń tego nie wytrzyma"

    To co, do kur wy nędzy, stało się ze składkami, które przez całe życie zawodowe odprowadzaliśmy do ZUSu. PO sra ńcy osiągnęli mistrzostwo w okłamywaniu narodu.
  • ~soltys58
    (2015-06-18 19:33)
    a pewnie podwyzszac wiek emerytalny a pensja zamurowana jak dozyc wieku emerytalnego
  • ~korina
    (2015-06-18 19:44)
    No to po prostu nienazwana eutanazja. Kombinują, bo jednak za dużo Polaków dpżywa wieku emerytalnego, więc co by tu zrobić, żeby nas więcej i szybciej nie dożyło wypłaty emerytury.
  • ~staruszek
    (2015-06-18 19:45)
    Myślę że przejście na emeryturę w wieku 100 lat było by najlepsze. Uratowało by ZUS zadowoliło by pracodawców wszyscy szczęśliwi . Jest tylko jeden warunek. po 40 -ce nie wolno już nikogo zwolnić z pracy pod ŻADNYM WARUNKIEM. Nie może być żadnych " furtek prawnych ". Pracownicy muszą mieć gwarancje pracy do wieku 100 lat ( jeśli dożyją)
  • ~tadek
    (2015-06-18 19:48)
    Mysle ze POmafia msci sie przed wyborami na innych ugrupowaniach partyjnych i dlatego pisza takie farmazony ale jedno jest pewne Mafie PO trzeba za wszelka cene odciagnac od koryta a wy Rodacy myslcie trzezwo nie dajcie sie zwiesc wrogiej propagandzie
  • ~Ambasada Prusakow
    (2015-06-18 19:51)
    Coz za zlosliwa i cyniczna manipulacja. Sluzby mundurowe nie placa skladek emerytalnych nie dlatego, ze nie chca a dlatego, ze panstwo ich nie chce pobierac gdyz jak na sluzby panstwa przystalo sa w calosci finansowane z Budzetu Panstwa a wiec i skaldki bylby finansowane rowniez z tego samego Budzetu i tego samego Panstwa czyli fikcja od ktorej nic nie przybywa oprocz sztucznego zamieszania. Jak mozna bredzic, ze mniejsza liczba pracujacych nie da rady utrzymac emerytow? Otoz dawniej 300,- Parobkow od rana do poznego wieczora rwiac buraki ,, temy rencami,, wyrwalo ich tyle co dzis 1,- maszyna wyrwie obslugiwana przez 1,- Operatora, ktory ponadto zrobi to w krotszym czasie i dokladniej i usypie w jedna pryzme aby bylo latwiej je dalej odtransportowac co oznacza, ze 1 ,- Operator moglby utrzymac wiecej Emerytow niz dawniej 300,- Najemnych zatrudnionych na etacie albowiem Jego praca daje wiecej wartosci dodanej niz tych 300,- A poza tym KTO i Kiedy powiedzial, ze emerytury musza byc finansowane wylacznie ze skladek emerytalnych a nie z innych podatkow jakie kazde panstwo sciaga bez litosci i krempacji i czasami wydaje na bzdety typu wojskowe gadzety w czasach gdy Europie zadna wojna nie grozi? Tu wazne ejst czy panstwo jest w stanie utrzymac swoich Emerytow a nei czy pracujacy ze swoich skladek sa w stanie utrzymac Emerytow i trzeba szybko zmienic myslenie a nie tkwic w XIX wiecznych pogladach gdyz mamy juz XXI wiek. Panstwo nie moze zapominac, ze obok coraz wiekszych rzesz Emerytow bedzie musialo utrzymac coraz wieksze rzesze bezrobotnych gdyz i pracy ubywa wskutek oszalalego postepu technologicznego eiminujacego pracownikow milionami.
  • ~wiesio13 bicz na PISmatolki
    (2015-06-18 19:52)
    RZADZACY W POLSCE OD 25 LAT BANDYCI (KTORYCH ANTYSPOLECZNA POLITYKA EKONOMICZNA DOPROWADZILA DO ZAPASCI DEMOGRAFICZNEJ ) CHCA POLAKOW CALKOWICIE POZBAWIC EMERYTUR
  • ~Henryk Lewandowski
    (2015-06-18 19:53)
    Katastroficzne prognozy oparte są na fałszywym założeniu, że obowiązujący system wynagrodzeń za pracę nie ulegnie zmianie! Wypłacalność ZUS, czy też innych płatników emerytur zależy od poziomu dochodów ze składek osób pracujących. Z kolei poziom składek (przy niezmienionej stopie procentowej!!!) zależy wprost od poziomu dochodów z pracy... Zatem jeśli Polacy będą zarabiali tak, jak np. Niemcy (co nie jest wykluczone), to nie będzie problemu z systemem emerytalnym... Czas najwyższy, aby radykalnie zmienić obowiązujący od czasów PRL system płac, a dokładnie minimalne wynagrodzenie za pracę ustalać na poziomie minimum socjalnego dla czteroosobowej rodziny (zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w UE).
  • ~emerytura obywatelska dla wszystkich
    (2015-06-18 19:55)
    chodzi oto zeby nie placic emerytur tym ktorzy pracuja i placa skladki(dojne krowy).a sedziowie i mundurowka to co?!placic ale juz bo inaczej wszyscy stad wyjada...
  • ~~pies wam mordę lizał