W stolicy w marcu średnia cena za metr kwadratowy wyniosła 47 zł - wynika z raportu portalu Wynajem.pl. Jeszcze w lutym było to 49 zł, a w styczniu 51 zł. We Wrocławiu ceny kształtowały się nieco lepiej. W marcu za wynajem mieszkania trzeba było zapłacić 38 zł, jeszcze w lutym 40 zł, a w styczniu 41 zł. Kraków jest nieco tańszy. Metr kwadratowy wynajętego mieszkania kosztował tam 35 zł w marcu, 36 zł miesiąc wcześniej oraz 38 zł w styczniu.

Ceny spadły również w Poznaniu i Trójmieście. W pierwszym z miast za metr kwadratowy trzeba było zapłacić w marcu 31 zł, 33 zł w lutym oraz 35 w styczniu. Mieszkanie nad morzem jest trochę droższe. W marcu wynajem kosztował 33 zł, zaś w dwóch pierwszych miesiącach tego roku za metr trzeba było zapłacić 35 zł.

>>>A jednak będą budować nowe mieszkania

Należy jednak pamiętać, że są to uśrednione ceny. "Bardzo dużo zależy od lokalizacji i standardu wyposażenia mieszkania. Jednak faktem jest, że sytuacja na rynku najmu mieszkań również stopniowo normalizuje się" - czytamy w raporcie portalu Wynajem.pl.

Co wpływa na lepszą sytuację na rynku mieszkaniowym? Liczba oferowanych mieszkań wzrosła. To stabilizuje ceny na rynku. Mimo to są one nadal wysokie w porównaniu do dochodów społeczeństwa.

>>>Gdzie najtaniej kupić mieszkanie