Minister gospodarki morskiej protestuje przeciw zakupowi australijskich fregat

| Aktualizacja:

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej krytykuje plan zakupu od Australii używanych fregat dla polskiej marynarki wojennej.

wróć do artykułu
  • ~WIS
    (2018-08-10 16:50)
    Popieram w pełni sprzeciw. To skandal sprowadzać z zagranicy za grube pieniądze 30-letni złom zamiast realizować własny program budowy okrętów. Z reepolinizacją ściąganie szrotu z zagranicy nie ma nic wspólnego.
  • ~Kristo
    (2018-08-10 17:11)
    A czy ktoś wie, ile trwa budowa okrętu klasy korweta czy fregata?Od 7 do 10 lat.A co zbudował polski przemysł stoczniowy przez ostatnie 20 lat?Nadal buduje patrolowca(który w założeniach miał być korwetą) Ślązak.Też jestem za okrętami z polskich stoczni , tyle,że w tym obszarze (okręty stricte bojowe) jesteśmy bardzo słabi i jeszcze długo będziemy, bo na to trzeba miliardów i długich lat. A za 10 lat nasi marynarze nie będą mieli na czym pływać niestety. Brać Adelaidey jako pomost i próbować w międzyczasie wchodzić w kooperacje z tymi co robią to od dekad i przekażą na know-how i zainwestują w nasze stocznie.
  • ~666
    (2018-08-10 17:09)
    PiS zrepolonizuje okrety z Australii. Zrobi z nich pieeekne narodowe, bialo-czerwony okrety :-)...qwa w tym polaczkowym skansenie juz wszystko jest narodowe.
  • ~xxl
    (2018-08-10 17:47)
    Jak sprowadzą te fregaty to Ruskie pos.ają się ze strachu , od naszych flisaków zakupili by parę tratew i wyszło by na to samo , Ruskie tez by się zes.ali .
  • ~zxcvb
    (2018-08-10 18:03)
    Nie no... genialny pomysł. Putin może nie przeżyć ataku śmiechu.
  • ~szczur lądowy
    (2018-08-10 17:52)
    A nie lepiej za te pieniądze kupić baterie rakiet i obstawić wybrzeże? Naprawdę potrzebne sa Polsce okręty bojowe? Z Rosją i tak nie mamy szans na wodzie. - Lepiej zainwestować w lotnictwo i rakiety.
  • ~Szyba
    (2018-08-10 18:29)
    Trochę sfatygowane ........przyjdzie kit i będzie git . Na działania wojenne raczej się nie będą nadawać ale na paradę , jak najbardziej !
  • ~Su-7b
    (2018-08-10 18:38)
    W Korei można kupić orkiestrę podwodną , a u pepików rowery pancerne . Ale kicha!
  • ~Bingo
    (2018-08-10 17:00)
    Ale przewał ten jarek kaczyński robi. Zamiast kupić nowe helikoptery to oni kupuja stare okręty. Już na zdjęciu wygladaja jak złom.
  • ~wawa
    (2018-08-10 17:04)
    Ze szrotu w Rajchu nie byłoby bliżej ? I Niemiec by płakał jak sprzedawał :)
  • ~Wasia
    (2018-08-10 18:45)
    I znowu kupuja zlom? Polska zlomownia militanych staroci, ktorych nikt juz chce , i to za grube miliardy. No to jest piska gospodarka , ja pier....ole!
  • ~miś
    (2018-08-10 20:44)
    "Minister gospodarki morskiej" - wow! To my mamy ministra gospodarki morskiej. W mordę jeża, my potęga som.
  • ~SKW
    (2018-08-10 19:45)
    no...... na niemieckim portalu mogą sie wypłakać wszystkie odłamy kodu i peo .tyle wiecie o okretach i marynarce co petru o 6 królach
  • ~błaszczykiewicz
    (2018-08-11 09:46)
    Nie wyśmiewajcie się z tych australijskich zakupów . To sa słynne Mistrale Antoniego za 1& ,lecz zakamuflowane jako mniejszość.
  • ~md
    (2018-08-10 20:33)
    Nie znam się na tym, ale mam tylko takie wrażenie, że minister gospodarki morskiej niech zajmuje się statkami rybackimi, transportowymi i pasażerskimi, a okręty wojskowe niech pozostawi do uznania wojskowym.
  • ~Maro
    (2018-08-12 03:41)
    To ściema, by mieć pretekst do egzotycznej wycieczki. Adrian musi czasem wyrwać się z poczekalni u pani Basi. Zabierze frau Kornhauser i rekina płaszczaka i będzie, będzie zabawa...
  • ~Wittorio
    (2018-08-10 22:31)
    Jest jeden plus zakupu tych okrętow.Jeśli zostaną zatopione będa mniejsze straty .Brawo panie ministrze!Całe szczęście,że w tym rządzie pełnym dyletantów znalazl się jeden myślący perspektywicznie.
  • ~ojojoj
    (2018-08-11 23:08)
    Szykuje sie nowy sukces PIS-u
  • ~Firmius
    (2018-08-10 21:15)
    Plan kupowania tak starych jednostek rzeczywiście przedstawia się, delikatnie mówiąc, jako dziwactwo i mega kontrowersyjny zamysł...tylko niech minister zada sobie pytanie, czy tak desperacki krok nie wynika z ogólnej kondycji zarządzanego przezeń sektora państwowego przemysłu który miałby rodzime okręty budować???
  • ~reset
    (2018-08-12 10:52)
    Wstydu nie macie takie trumny kupowac? To taka mentalnosc Polska jezdza po zachodzie i zbieraja wszystko co sie swieci.

Może zainteresować Cię też: