Nie starcza im do pierwszego? Oto zarobki 150-tysięcznej armii polskich polityków i dyrektorów

| Aktualizacja:

Ile zarabiają przedstawiciele ponad 150-tysięcznej armii polskich polityków, wyższych urzędników i dyrektorów zarządzających? Czy pensje mężczyzn rzeczywiście są znacznie wyższe niż kobiet, a sektor prywatny oferuje bardziej intratne posady niż publiczny? - Na te pytania odpowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu
  • ~czerwone dynastie - reaktywacja
    (2018-03-13 14:52)
    nie jesteśmy monarchią, ale mamy własną szlachtę w postaci sitwy urzędniczo-partyjnej - zupełnie jak za PRL ...
  • ~Kaz
    (2018-03-13 15:02)
    A MIELI NIE KRAŚĆ.
  • ~demke
    (2018-03-13 14:44)
    Zachłanne kulsoństwo wie że dni tej władzy są policzone - rwą ile wlezie, póki można...
  • ~rodzinka ustawiona
    (2018-03-13 15:01)
    W między czasie na tym "chudym etacie bez słodzenia" całą rodzinę ustawią. Potem i na bezrobotnym można być ustawionym do końca życia. Nawet pod domami gmina wyleje asfalt, postawi latarnie i wybuduje przystanek. Kto tak ma? Jak tak ma ta bieda wyglądać to niech idą na przymusowy staż z urzędu pracy tyrać bogatemu jako popychło, albo do mycia nowej limuzyny żony albo syneczka zatrudnionego co siedzi na fb.
  • ~motek
    (2018-03-13 15:05)
    Dojna zmiana.
  • ~Polak mały
    (2018-03-13 16:11)
    Już czas roz....ć ten układ partyjniacki i głosować na kandydatów bezpartyjnych.
  • ~zbierają mile
    (2018-03-13 14:57)
    Tylko jak kończy im się "chuda" kadencja wskakują do międzynarodowych organizacji, banków za setki tysięcy miesięcznie. Kaziu pokazał jak się źle żyje spędzając dzień z izabel i oglądając eurosport. Taka bieda to każdemu. Zawsze po kadencji trafiają do spółek. Biedy tam nie mają a i żyją prawie za darmo. Auta, paliwo, bilety lotnicze, hotele, restauracje,
  • ~fellin
    (2018-03-13 15:05)
    O - not to mamy wreszcie ten sławetny "Układ" w pełnej krasie!!!
  • ~qqq
    (2018-03-14 09:34)
    Nie jest istotne ile zarabiają prezesi i managerowie w prywatnych firmach i zachodnich korporacjach. Istotne są zarobki urzędników i polityków opłacane z pieniędzy publicznych a zwłaszcza ich stosunek do posiadanych kwalifikacji i wykształcenia. Jeśli perukarz zostaje ministrem to jest to chore, albo ludzie bez wykształcenia idą do sejmu. Jak się patrzy na obecne elity polityczne to jest to jedna czysta patologia.
  • ~Ty...demke niemiecki MENELU
    (2018-03-13 16:21)
    a co tam słychać w BUNDESKALIFAT ,twojej ojczyźnie zbro. dniarzy ,gwał. cicieli i złod ziei?
  • ~PiS czy PO - jedno dno.
    (2018-03-13 17:53)
    "Ile zarabiają przedstawiciele ponad 150-tysięcznej armii polskich polityków, wyższych urzędników i dyrektorów zarządzających?" Tyle żeby średnią krajową podwyższyć do urwanej z choinki kwoty 4000 zł. Oraz tyle aby nie zauważyć podwyżki artykułów żywnościowych o około 25% w ciągu pół roku, gdzie podniesiono płacę minimalną o 5% brutto, a jakieś 3% netto.
  • ~Sumienie
    (2018-03-14 21:01)
    I co nowe swinie przy korycie? Jak swiat swiatem nic nigdy sie nie zmieni tylko obietnice przedwyborcze coraz lepsza zmiana naiwny ten co wierzy politykowi owszem jak bedzie na pismie i z wlasnorecznym podpisem to pewne ze mamy z czym do sadu isc
  • ~putto
    (2018-03-14 18:21)
    A ja współczuję panu Gowinowi że munie wystarcza do Pierwszego, on taki sympatyczny i kręgosłup go boli
  • ~Jonek
    (2018-03-14 22:10)
    Przy każdej pensji może nie starczyć do pierwszego. Wystarczy, że obciążenia są bliskie wysokości pensji. Co za analfabetyzm ekonomiczny.
  • ~Andi
    (2018-03-15 23:02)
    To od zawsze wiadomo że kradli kradną i kraść będą z każdym rokiem coraz więcej ludzie na nich pracują a oni tylko zgarniają kase przydałby się tutaj ogólnokrajowy Strajk

Może zainteresować Cię też: