Jabłka w hurcie w cenie mandarynek. Są dwa razy droższe niż przed rokiem

W tym roku jabłka są dwa razy droższe niż przed rokiem; niektóre krajowe odmiany na początku stycznia kosztują 3,5-4,5 zł za kg, czyli tyle, ile importowane mandarynki - poinformowała PAP rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.

wróć do artykułu
  • ~z pisu
    (2018-01-14 12:20)
    nie kupuję jabłek bo drogie, wolę mandarynki.
  • ~UK
    (2018-01-13 21:12)
    4 zł hurt a 8 zł detal na bazarku. Brawo sprzedawca.
  • ~Szarlotski
    (2018-01-13 20:35)
    a ja zawsze kupuję bezpośrednio od sadownika jabłka starych odmian i ostatnio po cenie 1,50zł i więcej niż 2zł nie płaciłem baaardzo dawno. Jest dużo dobrych jabłek i wystarczy poszukać bezpośrednio.
  • ~miki
    (2018-01-13 18:48)
    Jabłka niestety coraz mniej smaczne.Przy tych cenach kupuję mandarynki. Dobre bo polskie, nie może byc tylko haslem.Jak tak dalej pójdzie, ogrodnicy sami będą musieli zjeść swoje pastewne jabłka
  • ~J.K
    (2018-01-13 09:30)
    dzisiejsze jabłka są jak wymalowane kobiety piękne tylko na zewnątrz
  • ~jj23
    (2018-01-12 20:57)
    Wolę Mandarynki. :)
  • ~ala
    (2018-01-12 19:20)
    Przeciez na wiosnę był przymrozek , zniszczył sady w południowo wschodniej Polsce. Jak mają być tanie jabłka , orzechy? Chyba że ktoś je sprowadzi z innych krajów.
  • ~Ble ble
    (2018-01-12 18:41)
    Cyt. ...jabłka do lata jeszcze zdrożeją. Tak się napędza wzrost cen w Polsce! Rząd tylko na to czeka. Daje 500+ , a odbierze sobie z nawiązką, choćby w podatku VAT. Mnie się ta jałmużna nie należy, a do tego już czuję, że to ja i wielu z nas płaci te 500 na rodziny z dziećmi. Już widzę, że wzrost cen wpłynął na moje wydatki i miesięcznie muszę wydać o min. 500- , a nawet więcej. Masło, sery, mleko, mięso etc. Wszystko bardzo zdrożało! Żywność, w produktach powszedniego spożycia, ogólnie wzrosła w ciągu roku średnio o 50%! Rząd nie ma się czym chwalić. Żaden to sukces PiS-u ale o to im przecież chodziło. Ktoś tę 500-kę musiał w końcu pokryć!
  • ~diagnoza
    (2018-01-12 18:38)
    Bo nasze chłopki sadowniki nie wiedzą już ile brać , może po 10 zł za jabłko a kilka lat temu płakali że ruskie nie biorą , zgadzam się j.w. jabłka są pastewne cierpkie bez smaku wszystkie smaczne odmiany wykarczowali , czyli kupuję banany , mandarynki i melony .
  • ~qqq
    (2018-01-12 17:30)
    Jabłka w obecnych odmianach nieodróżnialnych w smaku są produktem pastewnym.

Może zainteresować Cię też: