Zmiany w programie 500 złotych na dziecko. Jak rząd uniknie katastrofy budżetowej?

| Aktualizacja:

Eksperci obawiają się, że zmiany w programie 500 złotych na dziecko doprowadzi do katastrofy budżetowej. Rząd nie będzie miał czym załatać dziurę, powstałą przez koszty nowego prawa.

wróć do artykułu
  • ~lukasz 90
    (2016-03-29 20:24)
    no to teraz kobiety pójdą w tango 2 dzieci po 500 chłopa o alimenty 1000zł i do opieki 700zł tabletki antykoncepcyjne 2 chłop bez ślubu a dużo takich co dla du.. oddaje wypłatę 2500zł to daje na 4 osobowa rodzinę to 5200 i kobita siedzi w domu poco do pracy teraz się zacznie chłopy się całkiem stoczą bo kobietą będzie cały czas mało kasy wstyd za takie prawo coraz gorzej już nawet teraz za granice niema co uciekać tylko kończyć z sobą .Pytanie jedno poco było o taką Polskę walczyć? skoro Państwo nie potrafi pomagać swoim
  • ~heimathop
    (2016-02-27 15:34)
    3800zl ? To ja mam duzo wiecej renty i do tego 3600zl ( w przeliczeniu) renty mojej zony. Ale biedna polska (Niemcy)
  • ~money, money, money
    (2016-02-26 10:09)
    I słusznie. Po co robić, jak się zarobi, nie robiąc. Tym bardziej, że nowa reforma w oświacie spowoduje, że 3 letnie dzieci będą musiały zostać w domach, bo ich miejsce zajmą sześciolatkowie, a ktoś musi się nimi zająć, najlepiej rodzic. A ponadto budżet straci, bo kilka tysięcy nauczycieli straci pracę, bo zniknie ok. 800 pierwszych klas (za mało dzieci siedmioletnich by je utworzyć). A ponadto, będzie setki tysięcy przekrętów, żeby to świadczenie otrzymać i tysiące spraw sądowych. Bogatsi też wezmą, mając na uwadze to, że emerytury będą mizerne i trzeba będzie odłożyć otrzymaną forsę na lokatach bądź zainwestować na przyszłość już dorosłych dzieci. Dzietność za 500 zł nie wzrośnie. Nie ma na to szans pani premier Szydło. Jak się zatrudnia "dzieci" (bez przygotowania, bez kierunkowego wykształcenia, bez doświadczenia), nie fachowców, to na efekty takiej "dobrej zmiany" nie będzie trzeba długo czekać. PS. do premier. Czy Szałamacha odda ponad 90 tyś. zł za to, że nie było go w ławach sejmowych w ubiegłym roku, tylko w USA, a forsę brał? Przecież takie sytuacje tępiliście i mam nadzieję dalej będziecie tępić.
  • ~Fizol
    (2016-01-14 15:33)
    Co ty pie.... Wez kalkulator policz jeszcze raz A ponadto kto by niecgcial zarabiac 2 tys
  • ~putin
    (2016-01-12 21:27)
    sami zescie sobie PIS wybrali, a teraz placzecie
  • ~Zarobiony
    (2016-01-04 22:14)
    a może wyjdą na ulice wszyscy ci którym obiecano i musza robić tylko na koszty zycia, (kredyt, rachunki za darmowy internat oraz bezpłatna dvb-polsatnc+, zus z ubezpieczeniem do końca życia w kwocie - 1000 zł co miesiąc i terminem wyleczenia zgonu, bo rodzice nie dali a policja skarbowa z fotoradarem w komórce, zus i dzieci te które maja dochód powyżej 800 zł a obciążenie raty rat na 801. Nie dawajcie i nie zabierajcie oddechu Polakom w kraju.
  • ~Jestem za
    (2015-12-29 09:05)
    Bogaci w Polsce zarobili nienależnie takie bogactwa w krótkim czasie i oni zwrócą słusznie część nie słusznie "zarobionych" pieniędzy,zwrócą tym którym po prostu "legalnie" ukradli!
  • ~LuS
    (2015-12-29 05:22)
    PiS-dzielcy nie zdają sobie sprawy, że obiecując 500 zł. na KAŻDE dziecko podpisali na siebie wyrok. Nie dość, że rozwalą budżet to ciężar klęski budżetowej spadnie na naród i za błędy PiS-dzielców zapłacą podatnicy. Dojdzie do tego, że będziemy w gorszej sytuacji niż Grecja. Ludzie, zastanówcie się co robicie i do czego to prowadzi.
  • ~krzyhoo1
    (2015-12-27 20:10)
    zamiast 500zł do ręki trzeba dać darmowe żłobki, przedszkola, podręczniki, bilety do szkoły, a ew. korzystający z tego "bogaci" musieliby towykazać w PIT - proste? proste
  • ~Sru
    (2015-12-27 17:38)
    Jako super expert informuję kolegów expertów żeby przerwali swoją eksperdzką działalność w temacie 5oo zł,bo mamy na widoku o wiele ciekawsze zlecenie.Konkrety po nowym roku.
  • ~będzie za co
    (2015-12-26 20:41)
    tych ,obiecanych 500 zł nie ma i nie będzie!! Ale nie macie się o co martwić wy pijaki, ochlapusy, obszczymury, papierosiarze i wszelka tego typu, patologio!! niejaki bolek w. jednak zdecydował się wypłacić wam wszystkim po 100+300 mln zł na łeb,tak jak obiecał, więc chlać będzie za co!no i bachorów robić nie musicie, ani sąsiada prosić, aby zrobił za was, bo wam, z przepicia, już nie dyga!!
  • ~Polak
    (2015-12-26 10:02)
    PO strasznie chce aby w Polsce były standardy europejskie. W UE taki zasiłek to normalka. PIS to pierwszy rząd ,który coś próbuje zrobić z kryzysem demograficznym. Bo brak dzieci będzie za kilkanaście lat będzie nam ostro rozwalać budżet.To 20 mld rocznie to pikuś. Zdaje ktoś sobie z tego sprawę? Znacie jakiś rynek co funkcjonuje bez konsumentów?
  • ~Polak
    (2015-12-26 09:52)
    Elitom czytaj "złodziejom" już się nie podoba że stracą część pracowników co będą tyrać za 1200 zł 200 h w miesiącu
  • ~już wam nie dyga
    (2015-12-25 19:48)
    tych ,obiecanych 500 zł nie ma i nie będzie!! Ale nie macie się o co martwić wy pijaki, ochlapusy, obszczymury, papierosiarze i wszelka tego typu, patologio!! niejaki bolek w. jednak zdecydował się wypłacić wam wszystkim po 100+300 mln zł na łeb,tak jak obiecał, więc chlać będzie za co!no i bachorów robić nie musicie, ani sąsiada prosić, aby zrobił za was, bo wam, z przepicia, już nie dyga!!
  • ~agata
    (2015-12-24 19:32)
    pani Beato na co ci to było daj sobie z tym spokuj
  • ~VALDI
    (2015-12-24 14:40)
    Trzeba było myśleć przed wyborami, matoły!!!
  • ~z pis
    (2015-12-24 14:25)
    DAJCIE LUDZIOM ZAROBIĆ ,BIEDA W KRAJU ,LUDZIE UCIEKAJĄ ZA GRANICĘ ,WYZYSK ZA 5 ZŁ /h .kiedy 12zł /h ?
  • ~r14
    (2015-12-24 12:45)
    Może dzięki temu więcej matek zrezygnuje z pracy i będą matki w co którymś przynajmniej domu. Dzieciom w wieku szkolnym, nie mówiąc już o młodszych, jest to bardzo potrzebne.
  • ~tata
    (2015-12-24 08:42)
    jak urodzą się blizniaki to pis w dniu przyjścia na świat już dzieli na gorsze i lepsze bo pierwsze nie dostanie tylko drugie idiotyczne pomysły sory tak wymyślają
  • ~OB
    (2015-12-23 20:34)
    Do tej pory Polska przeznaczala na polityke rodzinna 0,8% PKB przy sredniej unijnej 2,3% PKB. Sam pomysl wzmocnienia pomocy rodzinie i dzieciom jest dobry. Pozostaje tylko dobre zorganizowanie drog dotarcia do potrzebujacych. "Syty kot" czy symboliczny prezes banku nie musi otrzymac dodatkowej pomocy, chyba ze wczesniej zaplaci duzo wiecej w podwyzszonym podatku PIT.

Może zainteresować Cię też: