Duński koncern zwiększył udziały na rynkach kilku krajów europejskich oraz w Azji. Zarząd firmy tłumaczy, że zwolennicy złotego trunku nie rezygnują z niego podczas recesji. To jednak nie oznacza, że firmy nie dotyka kryzys. "Rynek jest wymagający. Zwłaszcza w Rosji będziemy osiągać gorsze wyniki, niż wcześniej oczekiwaliśmy" - zaznacza Carlsberg w komunikacie. W Rosji sprzedaż ma spaść o ponad 5 procent.

W całym pierwszym półroczu Carlsberg sprzedał 57 mln hektolitrów piwa. Jest to 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednak firma zaznacza, że jest to przede wszystkim efekt wcześniejszych przejęć.

>>> Jak na piwo, to do Starbucks

Carlsberg jest właścicielem ponad 500 marek na całym świecie. Firma zakłada, że w drugim półroczu utrzyma swoją pozycję na rynkach północnej i zachodniej Europy. Zapewnia też, że zauważa już pierwsze sygnały ożywienia na tych dojrzałych rynkach.

W Polsce koncern jest obecny od 2001 roku. W jego skład wchodzą obecnie 3 browary: Kasztelan, Bosman i Okocim. Marki obecne w naszym kraju, które należą do Carlsberga to: Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast, Książ oraz Volt. Udział duńskiego browaru w naszym rynku to ok. 15 proc.