Dla katolików przygotowano wersję nazwaną Jesus Phone z atrakcyjnymi aplikacjami. I tak, serwis Universalis (32,99 dol. za miesiąc) dostarcza do podręcznego kalendarza codzienne czytania, psalmy i modlitwy. Bible Xpress (30 dol./ miesiąc) natomiast zapewnia bilijną wyszukiwarkę cytatów oraz słownik terminów Pisma Świętego.

>>> Rydzyk łowi przedszkolaków na telefon

"Rzeczpospolita" pisze też o ciekawej możliwość podzielenia się z innymi użytkownikami własnymi przeżyciami religijnymi oraz poznania świadectw innych. Projektanci stawiają jednak na dyskrecję. Jedynie ikonka z małym krzyżykiem zdradza możliwości aparatu.

Nie zapomniano także o wyznawcach innych religii. Komórka koszerna pozwala jedynie na wykonywanie i odbieranie połączeń. Żadnych esemesów, połączeń internetowych czy, broń Boże, serwisów randkowych. A w czasie szabatu koszt połączeń rośnie do niebotycznych rozmiarów. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom, po niemal dwóch latach wahań rabini przyznali apartowi specjalny certyfikat koszerności.

Inna firma, Ilkone Asia przygotowała tymczasem telefon dla muzułmanów. Pięć razy dziennie wzywa on na modlitwę, a dzięki wbudowanej aplikacji wskazuje dokładny kierunek Mekki. Posiada również tekst Koranu po arabsku i angielsku.

>>> Zobacz pierwszy na świecie telefon w zegarku

Ciekawy pomyśl przedstawił również hiszpański projektant Luis Eslava. Jego propozycja to dysk przenośny z wyjściem USB w kształcie Matki Boskiej. Po podłączeniu do komputera miga czerwona lampka w miejscu serca. Na aureoli Madonny natomiast widnieje napis "O, Maryjo, chroń moje dane". Pomimo wysokiej ceny 58 euro chętnych nie brakuje,