Marzena Kruk: IPN sprawdzi każdego emerytowanego mundurowego

| Aktualizacja:

"Ustawa nie dotyczy ZOMO ani Milicji Obywatelskiej. Co do przypadków łamania prawa przez funkcjonariuszy tych formacji podczas demonstracji antykomunistycznych kroki prawne podejmuje pion śledczy IP" - mówi Marzena Kruk, dyrektor Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej – Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

wróć do artykułu
  • ~preczzrezimem
    (2017-03-20 14:06)
    wszystko jakby wróciło. pis zrekonstruował sbeckie państwo.
  • ~esbek
    (2017-03-20 16:31)
    A mnie to wisi co robi PiS bo to banda debili
  • ~Wiesio13
    (2017-03-21 18:51)
    Kierowca Macierewicza to SBek , dostal awans na kapitana od macierewicza i duza okragla pensyjke. Bo nasz PIS esbek jest OK !
  • ~polo1992
    (2017-03-21 17:34)
    IPN dostało z MSW wykaz byłych funkcjonariuszy pobierających emerytury. A co z tymi, co odeszli na emertury w lutym 2017 roku? A nie wszyscy SB-cy już odeszli. I co z ich emeryturami?
  • ~zielony%#$@
    (2017-03-21 17:36)
    Mimo zapewnień Ministra, na kierowniczych stanowiskach nadal jest sporo milicjantów. Ale nie na byle jakich stanowiskach tylko na eksponowanych, DYREKTORSKICH I KOMENDANCKICH. Tyle są warte zapewnienia Ministra.
  • ~Wolow
    (2017-03-21 18:51)
    A co z funkcjonariuszami Służby Więziennej ?
  • ~D.T.
    (2017-03-21 19:10)
    W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy awansują nadal ZOMO-le. Być może Wojewódzki koordynator techniki kryminalistcznej nie jest stanowiskiem. Ale komendant się nie bał i powołał swoją prawą rękę. Ale dlaczego mając tylu innych fachowców?
  • ~Wiktor
    (2017-03-24 23:48)
    A co z dyrektorem więzienia w Sztumie mgr. psychologii płk. Andrzejem Górką , który zabijał więźniów w celach a teraz na emeryturze wysokiej jest bo tak bardzo się zmęczył sadystycznym zaspokajaniem swoich potrzeb.Przecież to umoczony SB.
  • ~lanca_ster
    (2017-07-15 03:49)
    Sprawdzić trzeba. A potem? Do awansu na stopień powyżej kapitana konieczne było wstąpienie do partii. Czy nie powinno się zróżnicować ocen ze względu na popieranie PZPR lub niewstępowanie do niej?
  • ~xv
    (2017-03-27 11:33)
    I kto za to zapłaci... Paranoja.

Może zainteresować Cię też: