Paleta mogących się wydarzyć, nieprzyjemnych zdarzeń, na jakie jesteśmy narażeni, wzrasta niestety w przypadku wakacyjnych wyjazdów. W ich przypadku rośnie jednocześnie poziom mogących nas spotkać konsekwencji, m.in. związanych z nieznajomością lokalnej kultury czy standardowej procedury załatwiania pewnych spraw. Wzrasta tu jednak przede wszystkim możliwość poniesienia niemałych kosztów finansowych.

Reklama

Kup ubezpieczenie turystycznie– wybierz polisę online!

Ubezpieczenie z wycieczką

Sprawa ubezpieczenia wakacyjnego wyjazdu jest nieco ułatwiona w przypadku wykupienia wycieczki w biurze podróży. Standardowo są one bowiem sprzedawane wraz z pakietem ubezpieczeń, który wliczany jest w koszty wyjazdu. W dużej mierze zwalnia nas to z konieczności organizacji ubezpieczenia na własną rękę, ale…

Ważne jest abyśmy jeszcze przed sfinalizowaniem zakupu, a już na pewno przed wyjazdem, zapoznali się z zaoferowanym nam pakietem ubezpieczeniowym. Jego charakterystyka, zakres i wysokość zabezpieczenia może bowiem znacznie różnić się w odniesieniu do miejsca docelowego wyjazdu, ceny, a także kategorii wycieczki. Pamiętajmy o tym przy zakupie, ponieważ będziemy mieli tu szanse na wynegocjowanie wyższego pakietu ubezpieczeń, o ile ten będzie wskazany.

Reklama

Ubezpieczenie w formie EKUZ

Reklama

Udając się na zagraniczne wojaże, niezależnie czy z biurem podróży, czy organizowane samodzielnie, warto także zaopatrzyć się w EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. To wydawana na wniosek, za darmo karta upoważniająca nas do korzystania z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz na Islandii, w Lichtensteinie czy w Szwajcarii. Zagwarantowana w jej ramach opieka odpowiada tej, jaka obowiązuje w ramach polskiego, powszechnego systemu opieki zdrowotnej. Co za tym idzie, karta EKUZ zostanie wydana wyłącznie osobom posiadającym ubezpieczenie w Polsce. Posiadanie karty nie oznacza także, że wszystkie niezbędne świadczenia zostaną za granicą wykonane za darmo. Ubezpieczony jest bowiem w większości przypadków zmuszony do pokrycia części kosztów leczenia. Koszty te mogą być jednak zrefundowane przez NFZ już po powrocie do kraju.

Ubezpieczenie turystyczne

Każdy z nas może jednak oczywiście w każdym przypadku ubezpieczyć się samodzielnie wykupując prywatnie ubezpieczenie turystyczne. Pozwala to np. na dostosowanie do naszych potrzeb zakresu ubezpieczenia, a także warunków, przede wszystkim cenowych, jakie panują w kraju, do którego się udajemy.

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy w dużej mierze od wykupionego zakresu gwarancji, czyli np. ubezpieczenie kosztów leczenia, bagażu, następstw nieszczęśliwych wypadków czy udzielenia natychmiastowej pomocy assistance. Bezsprzecznie na jego cenę wpłynie także to, do jakiego kraju się udajemy oraz fakt czy na miejscu uprawiali będziemy np. sporty sklasyfikowane jako potencjalnie niebezpieczne, jak wspinaczka czy nurkowanie.

Porównanie Ubezpieczeń Turystycznych. Najlepszy kalkulator i porównywarka.

Jak widać, do wyboru mamy pokaźną gamę ofert ubezpieczeń turystycznych. W czasach rosnącej konkurencji kluczowe jest więc, by być dobrze poinformowanym. W tym celu warto pomyśleć o skorzystaniu z portali dedykowanych, jak np. porównywarka ofert ubezpieczeniowych TotalMoney.pl, gdzie wystarczy kilka prostych wskazań, aby system uporządkował odpowiednie oferty w oparciu o ich warunki. To narzędzie może wydatnie pomóc w wyborze najlepiej pasującego do naszych potrzeb ubezpieczenia na wakacje.