Autor pierwszej ustawy o VAT przed komisją śledczą: Straty liczymy w setkach miliardów złotych

| Aktualizacja:

- Luka podatkowa w latach 2007-2015 bardzo rosła, to jest poza sporem - powiedział we wtorek zeznając przed komisją ds. wyłudzeń VAT prof. Witold Modzelewski, autor pierwszej ustawy o VAT. Jak dodał, straty liczone są w setkach miliardów złotych, a skala problemu zatrważa.

wróć do artykułu
  • ~nina
    (2018-09-18 14:31)
    Podatek Vat w Polsce powstal w 1993r,tworca ustawy byl Modzelewski, czyli to bylo 25 lat temu,pozniej napisal podrecznik dla przedsiebiorcow jak omijac VAT, zona prowadzila biuro rachunkowe wlasnie dla placych VAT,ta sprawa byla glosnia kilkanascie lat temu.Teraz chce sie wybielic,dopiero rzad PO i Rostowski napisali ustawe ktora zachamowala oszustwa VATowskie,dlatego teraz w budzecie jest wiecej pieniedzy. Modzelewski to czlowiek PiSu.
  • ~Don Carlos
    (2018-09-18 16:33)
    Jak to mówią swołocz jest zawsze swołocz.
  • ~szok
    (2018-09-18 15:27)
    Coś nieprawdopodobnego. Facet, który zarabiał fortunę na doradztwie, jak okraść Państwo był (jest?) doradcą PiS i świadkiem komisji ? Zgodnie z głoszonymi zasadami PiS o łapaniu złodziei jego pierwszego powinni wsadzić tam, gdzie miejsce tych złodziei.
  • ~Krzysztof
    (2018-09-18 15:50)
    Pan Modzelewski może niech opowie jak skomplikował prawo podatkowe, pisząc ustawy podatkowe, potem przeforsował ustawę o doradztwie podatkowym, blokując zawód doradcy podatkowego, następnie załatwił sobie nr 0001, pierwszego w Polsce doradcy podatkowego i zaczął trzepać na tym pieniądze. Tutaj nie widzi nic zdrożnego?
  • ~Ryszard
    (2018-09-18 17:57)
    Czy to nie pan Modzelewski dorobił się majątku na doradzaniu gdzie jest dziura podatkowa i jak ją wykorzystać?
  • ~A hej w trąbę grzej
    (2018-09-18 18:00)
    Modzelewski to cwaniak i śliski gostek. Przez dekadę doradzał jak unikać podatków zgodnie z prawem, które sam tworzył. Co już jest korupcjogenne. Do tego zaufany pis, ich ekspert i doradca finansowy. Jego by trzeba postawić przed komisją. A do tego czasu powinny go przeswietlic niezależne media.
  • ~cyc
    (2018-09-18 18:26)
    Cwaniaczek dorobiony na doradzaniu jak omijać VAT, obecnie skruszony jak Piotrowicz
  • ~felii
    (2018-09-18 15:29)
    Jednym słowem sytuacja za PiS jest tak samo nietransparentna jak za PO. Ciekawe.
  • ~Roderyk.
    (2018-09-18 17:13)
    Ja Cię ...... - powiedział pan Wiewiór i skoczył na drzewo.
  • ~head
    (2018-09-18 17:34)
    W sprawie VAT jest sporo hochsztaplerów z różnych ugrupowań politycznych, najpierw ustawę opracowano, potem przegłosowano a teraz okazuje się że winnych z tych partii nie ma.
  • ~lon
    (2018-09-18 22:03)
    Przestali by suwerena manić tymi miliardami bo ludzie w końcu ogłupieją.
  • ~Antyglobalista
    (2018-09-18 17:52)
    Ja pamiętam takie przekręty jeszcze przed wstąpieniem Polski do UE np Włosi zakładali firmy w Polsce i wozili półfabrykat w tej i z powrotem a było to już w 2003 roku Panie Modzelewski pod rządami Pana ustawy o VAT.Dlaczego nie bada się tej sprawy za rządów PiS w latach 2005-2007 wtedy nie wyprowadzano kwot? Przecież już w 2003 istniał ten proceder.
  • ~xxxx
    (2018-09-19 12:28)
    Sam tę ustawę wymyślił , a potem doradzał jak ją omijać i teraz ma czelność o stratach mówić .
  • ~Adamm
    (2018-09-19 21:17)
    Wezmę w obrone profesora. Ustawa o VAT z 1993 r była szczytem prostoty i przejrzystości, i liczyła tylko kilka stron. 15 lat później, gdy profesor został doradcą była to już gruba książka i zupełnie nie zrozumiała. Nie on ją tak rozbudował i skomplikował, więc nie można zarzucać, że dorobił się na własnej ustawie.
  • ~grucha
    (2018-09-18 19:10)
    Ale mądrala... Jak się już nachapał,
  • ~jasiek
    (2018-09-19 07:53)
    Na doradztwie dorobił się. Kupił pałac pod Warszawą. Zrobił w nim hotel i centrum konferencyjne. Ale za PO przestało to zarabiać bo przestał być jedynym mundrym od VAT. Obecnie jest tam dom weselny. I jak można nienawidzić PO
  • ~~~mika
    (2018-09-19 20:06)
    Modzelewski stary cwaniak , żył z napisanej przez siebie ustawy jak król, doradzał jak omijać VAT, szkolił jak omijać VAT..... teraz ekspert się znalazł, miliardowe straty, łał !!!!
  • ~dick
    (2018-09-21 07:33)
    najwiecej tych miliardow zarobil Modzelewski