Reklama
Warszawa
Reklama

Impuls na torach. Koleje Mazowieckie wzbogacił się właśnie o nowoczesne składy

8 czerwca 2015, 19:25
Koleje Mazowieckie to pierwsza w Polsce samorządowa spółka przewozowa. 10 lat temu wydzielała się z Przewozów Regionalnych rozpoczęła działalność na własny rachunek. Początkowo tabor stanowiły stare pociągi należące niegdyś do poprzedniego przewoźnika. Dziś nowe pociągi i wagony stanowią jedną trzecią całego taboru. Spółka planuje jednak kolejne zakupy. Pomocna może być nowa perspektywa unijna, dzięki której znają się pieniądze na zakup nowych składów i wagonów. Środki dla Kolei Mazowieckich chce też zdobyć marszałek województwa mazowieckiego, któremu spółka podlega. Impulsy wyprodukowała firma Newag, która ma zakłady w Nowym Sączu oraz w Gliwicach. Nowe składy mogą rozwijać prędkość do 160 kilometrów na godzinę.
Koleje Mazowieckie to pierwsza w Polsce samorządowa spółka przewozowa. 10 lat temu wydzielała się z Przewozów Regionalnych rozpoczęła działalność na własny rachunek. Początkowo tabor stanowiły stare pociągi należące niegdyś do poprzedniego przewoźnika. Dziś nowe pociągi i wagony stanowią jedną trzecią całego taboru. Spółka planuje jednak kolejne zakupy. Pomocna może być nowa perspektywa unijna, dzięki której znają się pieniądze na zakup nowych składów i wagonów. Środki dla Kolei Mazowieckich chce też zdobyć marszałek województwa mazowieckiego, któremu spółka podlega. Impulsy wyprodukowała firma Newag, która ma zakłady w Nowym Sączu oraz w Gliwicach. Nowe składy mogą rozwijać prędkość do 160 kilometrów na godzinę. / PAP / Leszek Szymaski
12 Impulsów w Kolejach Mazowieckich. Przewoźnik wzbogacił się właśnie o nowoczesne składy. W każdym z nich jest po ponad 200 miejsc siedzących oraz ponad 300 stojących. Pociągi będę jeździć głównie na trasie Warszawa - Skierniewice.
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Do Marszałka prosba
  2015-06-09 12:49:10
  Nowych pociagów nie myją no i po 2, 3 latach oblepione sa smarem i ciemnym brudem.

  Dobry gospodarz dba o sprzęt, a u nas jak zwykle brud. Szkoda mi że takie inwestycje nie sa zadbane jak należy
  0
 • xxx
  2015-06-11 22:59:51
  Dlaczego oni nie kupują ********** tylko polskie barachło???
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama