Alot został powołany do zarządu CPK 24 maja 2023 r.

Andrzej Alot odwołany

Obecnie w zarządzie spółki zasiadają prezes Filip Czernicki oraz dwaj członkowie: Dariusz Kuś i Marcin Michalski.

Reklama

CPK - co warto wiedzieć?

CPK jest w 100-proc. własnością Skarbu Państwa. Spółka została powołana do przygotowania i realizacji Programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego, obejmującego m.in. budowę nowego lotniska centralnego dla Polski oraz inwestycji towarzyszących - m.in. linii kolejowych, dróg ekspresowych i autostrad.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy. W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł przy porcie lotniczym i połączenia na terenie kraju, które powinny umożliwić przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.

Andrzej Alot - kim jest

Reklama

Jest specjalistą w dziedzinie finansów, który pełnił funkcję członka zarządu ds. finansowych w Centralnym Porcie Komunikacyjnym (CPK). Z CPK jest związany od 2019 roku, gdzie początkowo był dyrektorem Biura Kontrollingu i Analiz Finansowych, a następnie dyrektorem Pionu Finansowego.

Przed dołączeniem do CPK, Alot prowadził projekty w obszarze finansów w ramach Deloitte Consulting, zajmował kierownicze stanowisko w obszarze planowania finansowego i analiz w PKP Cargo i kierował projektami strategicznymi w PKN Orlen, np. w obszarze inwestycji petrochemicznych.

Andrzej Alot jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych, Finansów i Bankowości Uniwersytetu Warszawskiego.