Jak mówił rzecznik PiS, Janina Goss "jest na pewno cenioną postacią, jeśli chodzi o wiedzę i doświadczenie".

Prowadząca program Beata Lubecka pytała o kompetencje Janiny Goss. Zadała również pytanie o to, czy sam rzecznik PiS chciałby zasiąść w radzie nadzorczej PKN Orlen, gdyby nie był posłem. - Nie, ja jestem zadowolony z tego, co robię i staram się to robić najlepiej, jak potrafię - odparł popołudniowy gość Radia ZET. Dodał: - Ja nie mogę się równać z panią Janiną Goss, która jest niezwykle doświadczona jeśli chodzi o prawo biznesowe, korporacyjne prawo handlowe.

Reklama

Na pytanie o to, czy Janina Goss jest również ekspertką od rynku paliw, Bochenek odparł, że "jest radcą prawnym, który od lat pracuje w wielu dużych uznawanych spółkach i radach nadzorczych".

Bochenek mówił, że również prywatnie Janina Goss jest "dobrym człowiekiem".- Jest postacią, która bardzo poświęca się swojej pracy - mówił. Pytany o to, czy nie zasiada w radzie nadzorczej PKN Orlen dlatego, że jest bardzo dobrą znajomą Jarosława Kaczyńskiego, rzecznik PiS odrzekł, że "PO używając tych argumentów patrzy według siebie". - W spółkach skarbu państwa, samorządowych zatrudniali pociotków itd. - skomentował Rafał Bochenek.