Rozporządzenie (dot. szczepienia osób 16+ - PAP) planujemy, że będzie dzisiaj wieczorem podpisane, bo w tej chwili został uruchomiony obieg, czyli wszystkie części rządu wypowiadają się na temat kształtu rozporządzenia, bo to jest rozporządzenie całej Rady Ministrów - powiedział w piątek dziennikarzom w Rzeszowie szef MZ Adam Niedzielski.

Reklama

W niedzielę chcemy udostępnić nowy formularz, bo ten formularz dla dzieci, czyli dla osób w tej granicy 16-18 lat musi mieć dodatkowy element w postaci zgody rodziców i tam jest osobna sekcja poświęcona właśnie tej zgodzie, gdzie trzeba wpisać podstawowe dane i po prostu przedstawić informacje o zgodzie - dodał.

Rejestracja na szczepienia

Niedzielski poinformował również, że od poniedziałku planowane jest uruchomienie rejestracji na szczepienia dla tej grupy osób.

Wszystkim zainteresowanym polecam w niedzielę wejście na stronę MZ i pobranie tego formularza po to, żeby się przygotować już po prostu do szczepienia i oczywiście w poniedziałek się zarejestrować - zaznaczył.

Szef MZ pytany był przez dziennikarzy o to, czy niepełnoletni będą musieli być szczepieni w obecności rodziców.

Zasady udzielenia świadczeń dla osób powyżej 16. roku życia są takie, że muszą posiadać zgodę, natomiast nie muszą towarzyszyć bezpośrednio przy szczepieniu - poinformował.