Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową w Zagłębiu Ruhry

| Aktualizacja:

Opalana węglem kamiennym elektrownia Datteln IV w Zagłębiu Ruhry, jedyna budowana obecnie w Niemczech siłownia tego rodzaju, zostanie częściowo przyłączona do sieci w pierwszym kwartale 2020 roku - poinformował jej inwestor, spółka energetyczna Uniper.

wróć do artykułu
  • ~tak nie wolno
    (2019-11-01 21:10)
    Niemcom wolno.Polsce nie wolno.Niby ta sama Unia.
  • ~Abdul pasterzem LGBT+
    (2019-11-01 21:42)
    I gdzie jest greenpeace? gdzie organizacje ekologiczne...? gdzie KE i PE? gdzie spurki i rusiny?
  • ~otwieracz puszek
    (2019-11-01 21:12)
    Jak to, w kraju wiatraków?
  • ~Mietek
    (2019-11-01 21:48)
    Gdzie ta armia ekoludkow ekoterroru , juz powinni byc na kominach i protestowac . W Polsce bronia chomikow i przekopu na mierzeji wislanej , nienawistnicy hehe .
  • ~ajax
    (2019-11-01 22:13)
    No tak, po raz kolejny okazuje się, że jewrokołchozie są równi i równiejsi. Niemiaszkom wolno otwierać kolejne elektrownie węglowe, wolno wycinać setki hektarów lasów pod kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, a nam się zabrania i nakazuje zamykanie kopalni i elektrowni.
  • ~#Daro
    (2019-11-01 21:48)
    Niemcy czyli szczyty hipokryzji. Węgiel pewnie od ruskich z Donbasu.
  • ~pppp
    (2019-11-01 22:24)
    Halo, zieloni. Ruszamy...
  • ~Konsekwencja
    (2019-11-01 23:57)
    Nasz naczelny zielony dostaje wypłatę z ramienia chorobliwie proniemickiej KO więc siedzi cicho. Nawet nie śmiem wspomnieć co wcześniej w podobnych okolicznościach robili niemieccy zieleni w Polsce.
  • ~carne zloto, carna dziura, a na dnie rura
    (2019-11-02 01:20)
    i hej i wio i wista wio, i same to widzita, na weglu tera stoi swiat i z eco bedzie kwita.
  • ~Znawca tematu
    (2019-11-01 21:36)
    BRD to Schurkenstaat.
  • ~Baczny obserwator
    (2019-11-02 02:30)
    Ekonomia głupcze, i tylko ekonomia się liczy. A bajeczki klimatyczne dla głupiutkich i malutkich.
  • ~benben
    (2019-11-02 08:24)
    trzeba petycjami zalać zielonych i wszystkich posłów i europosłów co w tej sprawie zrobili! Zobaczymy jak szybko będą usuwać komentarze i na Twitterze czy Fb. Do dziełą tylko w ten sposób obnażymy ich obłudę
  • ~Sztygar
    (2019-11-02 05:30)
    Der dziennik nie jest przeciw _ nie dziwi.
  • ~ober
    (2019-11-02 09:27)
    NIE możliwe !!! gdzie są obrońcy demokracji !!!!! ekoterroryści !!! gdzie walczący ze smo(k)giem .......
  • ~90ipokl,
    (2019-11-02 07:29)
    Te kominy na zdjeciu puszczaja dym prosto do gory. Ale wiemy, ze w Europie wiekszosc wiatrow to wiatry zachodnie. Czyli jak na Slasku i w Krakowie jest zadymienie, to nie musi to byc zadymienie wlasne. Ktos sie ta sprawa powinien zajac. Tak samo jak sprawa mosowych zachorowalnosci na raka w polnocnej Polsce. O ile dobrze wiem, dziallala tu wadliwa elektrownia atomowa w Greiswald........
  • ~perfidny niemiecki plan dominacji
    (2019-11-02 15:01)
    Jest to plan dlugofalowy. Czego buta niemiecka nie osiagnela za pomoca broni chce osiaganac sposobem. Niemcy nie chca Stanow zjednoczonych Europy ,chca byc panstwem suwerennym, ktore potrafi ograniczyc suwerennosc innym poprzez ekspansje ekonomiczna i likwidowanie gospodarek narodowych.Poprzez europejskie sily zbrojne chca miec dostep do francuzkiej broni atomowej. Zdominowawszy Europe ( naiwna Francje tez) , moga sie stac mocarstwem swiatowym w czy pomogly by wydatnie bogactwa naturalne Rosji
  • ~I wszystko jasne!
    (2019-11-02 07:37)
    Nie zabraknie nam prądu gdy zamkniemy swoje elektrownie... :-(
  • ~Wera
    (2019-11-02 05:52)
    Nie porównujcie wszystkiego do Niemców bo to kraj ludzi mądrych nie robią szkody swojemu narodowi.. Tak jak u nas w Polsce. Przykładem jest Huta Sędzinira awaria za awarią trują Hindusi Ludzi w Krakowie ale kilka tysięcy ludzi nie chce zamknięcia tego rakotwórczego smrodu bo ktoś z rodziny pracuje tam i zarabia po 6 tyś.złotych na miesiąc. To gdzie pójdą jak zamkną Hutę kto im da tyle kasy. Więc piszą do ministerstwa petycję wi walczą o miejsca pracy. A Huta dalej smrodu i truje kilkaset tysięcy ludzi. Onkologii ma się dobra. Ziemię uprawne gdzie sądzą ludzie nowalijki na wiosnę też są zakryte. A my to spożywany i chorujemy.
  • ~aTomek
    (2019-11-02 06:08)
    Bo jest to jedyny na ziemi system ekologiczny i zdrowotny, pozostałe to śmierć.
  • ~słuchaj co mówi POKO
    (2019-11-02 19:55)
    Już stocznie załatwili, teraz polują na kopalnie. Jak zniszczą to się okaże , że węgiel jest ekologiczny !!!!!!!!!!!1