Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową w Zagłębiu Ruhry

| Aktualizacja:

Opalana węglem kamiennym elektrownia Datteln IV w Zagłębiu Ruhry, jedyna budowana obecnie w Niemczech siłownia tego rodzaju, zostanie częściowo przyłączona do sieci w pierwszym kwartale 2020 roku - poinformował jej inwestor, spółka energetyczna Uniper.

wróć do artykułu
  • ~tak nie wolno
    (2019-11-01 21:10)
    Niemcom wolno.Polsce nie wolno.Niby ta sama Unia.
  • ~otwieracz puszek
    (2019-11-01 21:12)
    Jak to, w kraju wiatraków?
  • ~Znawca tematu
    (2019-11-01 21:36)
    BRD to Schurkenstaat.
  • ~Abdul pasterzem LGBT+
    (2019-11-01 21:42)
    I gdzie jest greenpeace? gdzie organizacje ekologiczne...? gdzie KE i PE? gdzie spurki i rusiny?
  • ~Mietek
    (2019-11-01 21:48)
    Gdzie ta armia ekoludkow ekoterroru , juz powinni byc na kominach i protestowac . W Polsce bronia chomikow i przekopu na mierzeji wislanej , nienawistnicy hehe .
  • ~#Daro
    (2019-11-01 21:48)
    Niemcy czyli szczyty hipokryzji. Węgiel pewnie od ruskich z Donbasu.
  • ~ajax
    (2019-11-01 22:13)
    No tak, po raz kolejny okazuje się, że jewrokołchozie są równi i równiejsi. Niemiaszkom wolno otwierać kolejne elektrownie węglowe, wolno wycinać setki hektarów lasów pod kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, a nam się zabrania i nakazuje zamykanie kopalni i elektrowni.
  • ~pppp
    (2019-11-01 22:24)
    Halo, zieloni. Ruszamy...
  • ~:) ale jaja ale jajaa
    (2019-11-01 23:45)
    no cóż , inne technologie spalania węgla, sprawność spalania w Polsce to 99 % w Polsce 5 %.
  • ~Konsekwencja
    (2019-11-01 23:57)
    Nasz naczelny zielony dostaje wypłatę z ramienia chorobliwie proniemickiej KO więc siedzi cicho. Nawet nie śmiem wspomnieć co wcześniej w podobnych okolicznościach robili niemieccy zieleni w Polsce.
  • ~carne zloto, carna dziura, a na dnie rura
    (2019-11-02 01:20)
    i hej i wio i wista wio, i same to widzita, na weglu tera stoi swiat i z eco bedzie kwita.
  • ~Baczny obserwator
    (2019-11-02 02:30)
    Ekonomia głupcze, i tylko ekonomia się liczy. A bajeczki klimatyczne dla głupiutkich i malutkich.
  • ~Sztygar
    (2019-11-02 05:30)
    Der dziennik nie jest przeciw _ nie dziwi.
  • ~Wera
    (2019-11-02 05:52)
    Nie porównujcie wszystkiego do Niemców bo to kraj ludzi mądrych nie robią szkody swojemu narodowi.. Tak jak u nas w Polsce. Przykładem jest Huta Sędzinira awaria za awarią trują Hindusi Ludzi w Krakowie ale kilka tysięcy ludzi nie chce zamknięcia tego rakotwórczego smrodu bo ktoś z rodziny pracuje tam i zarabia po 6 tyś.złotych na miesiąc. To gdzie pójdą jak zamkną Hutę kto im da tyle kasy. Więc piszą do ministerstwa petycję wi walczą o miejsca pracy. A Huta dalej smrodu i truje kilkaset tysięcy ludzi. Onkologii ma się dobra. Ziemię uprawne gdzie sądzą ludzie nowalijki na wiosnę też są zakryte. A my to spożywany i chorujemy.
  • ~aTomek
    (2019-11-02 06:08)
    Bo jest to jedyny na ziemi system ekologiczny i zdrowotny, pozostałe to śmierć.
  • ~90ipokl,
    (2019-11-02 07:29)
    Te kominy na zdjeciu puszczaja dym prosto do gory. Ale wiemy, ze w Europie wiekszosc wiatrow to wiatry zachodnie. Czyli jak na Slasku i w Krakowie jest zadymienie, to nie musi to byc zadymienie wlasne. Ktos sie ta sprawa powinien zajac. Tak samo jak sprawa mosowych zachorowalnosci na raka w polnocnej Polsce. O ile dobrze wiem, dziallala tu wadliwa elektrownia atomowa w Greiswald........
  • ~I wszystko jasne!
    (2019-11-02 07:37)
    Nie zabraknie nam prądu gdy zamkniemy swoje elektrownie... :-(
  • ~jula
    (2019-11-02 08:14)
    Nie rozumiem skąd te głosy oburzenia na naszych sąsiadów ? Energetyka węglowa w Niemczech ma spalanie bez dymowe bowiem spalany węgiel to DIAMENT i stąd efekt spalania jest lepszy jak spalanie gazu czy nawet wodoru. możemy sobie wykupić u pana prezydenta Putina kopalnie diamentów gdzieś w syberyjskiej tajdze,ale my jesteśmy na Rosję obrażeni . Podpowiadam tą diamentową elektrownie PiStowariszczowi Naimskiemu.
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-11-02 08:20)
    W Niemczech produkuje sie nie cale 50% pradu z ´´solaru,wiatru ,wody i bio_gazu ``. Stare ELETROWNIE WEGLOWE SIE ZAMYKA ,a nowe buduje, ktore duzo wiecej i czysciej prad produkuja.
  • ~benben
    (2019-11-02 08:24)