Zastanawiamy się nad tym, co zrobić. Będziemy się zastanawiać przez najbliższy weekend - powiedział Kwieciński dziennikarzom, zapytany, czy rząd zniesie limit 30-krotności składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Reklama

W przyszłym tygodniu chciałbym, żeby rząd przyjął budżet na 2020 r. i żeby został skierowany do prac sejmowych - poinformował także minister.

"Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiary składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe" zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu.

Pod koniec sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępnie projekt ustawy budżetowej na rok 2020, zakładający m.in. wzrost PKB na poziomie 3,7% w przyszłym roku oraz brak deficytu.

Kwieciński: Stabilność finansów publicznych podstawowym celem

Nowy minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński deklaruje, że stabilność finansów publicznych jest dla niego najważniejszym celem.

Przede wszystkim będę chciał zapewnić stabilność dla finansów publicznych, dla polskiego państwa. Chcę, żeby te finanse pracowały i dla gospodarki, i dla ludzi - zadeklarował nowy minister finansów, inwestycji i rozwoju.

Dodał, że chce również sprawnej administracji, przyjaznej dla obywateli i przedsiębiorców. Chcę sprawić, żeby otoczenie dla prowadzenia działalności gospodarczej było jak najlepsze - powiedział. Zaznaczył, że to dla niego trzy najważniejsze cele.

Premier zwrócił się do prezydenta o powołanie nowego ministra finansów

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w czwartek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, Kwieciński pozostanie jednocześnie ministrem inwestycji i rozwoju.

"Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów; minister pozostanie jednocześnie na funkcji @MIR_GOV_PL" - napisał rzecznik rządu na Twitterze.

Jak wynika z informacji PAP zbliżonych do Kancelarii Prezydenta powołanie ma nastąpić w piątek po godz. 10.

Od 19 września obowiązki szefa resortu finansów pełnił premier Morawiecki. Dotychczasowy szef MF Marian Banaś został w tym dniu odwołany z funkcji w związku z wyborem na prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Reklama