Przetarg na patriotyzm: Koreański Hyundai czy polska PESA?

Czy polski rząd i samorządy powinny kupować produkty polskich firm? A co w sytuacji, gdy są one znacznie droższe od zagranicznych?

wróć do artykułu
  • ~Ed
    (2019-02-16 15:54)
    Mam pytanie do polityków PiS-u dlaczego chcą zlikwidować konkurencyjność. PESA zaproponowała dużo droższą ofertę i musiała się liczyć z konsekwencjami tego kroku. Po za tym to Morawiecki swoimi decyzjami podnosi koszty pracy w Polsce i to do niego powinni kierować uwagi dlaczego oferta PESA była droższa.
  • ~mysza
    (2019-02-16 17:25)
    Musi po prostu wygrać równorzędna technicznie ale tańsza oferta. Czyli Hyundai.
  • ~vb
    (2019-02-16 18:02)
    Skad wiesz ze tansza?Czesci ile beda kosztowaly? To jest prototyp .
  • ~tramwaj
    (2019-02-16 18:43)
    A ciekawe dlaczego Intercity unika PESY jak tylko moze i to jest OK bo tam rzadza nasi. PRL-bis na cztery fajerki. Srodki z podatkow powinny byc uzyte z maksymalna efektywnoscia a nie dla pompowania patriotyzmu
  • ~kociak
    (2019-02-16 19:53)
    Zazwyczaj tańsza to gorsza.Jest wiele przykladów.I częsci zapewne będa droższe.Suma sumarum zawsze należy wspierać Polskie firmy
  • ~z
    (2019-02-17 15:52)
    Pesa czy miała ochotę na zdobycie stolicy ostatnio została przeczołgana przy odbiorach dostarczając tramwaj wadliwy i prototypowy niskiej jakości,tymi samymi kryteriami powinien zostać potraktowany Koreańczyk oby było sprawiedliwie przetarg wygrał Hyundai i basta przeciąganie jest bez sensu grozi utrata dofinansowania z UE.Ustawiając nowy przetarg już może się inaczej zakończyć ponieważ inni krajowi producenci dadzą Pesie do wiwatu ponieważ będą mieć już wolne moce przerobowe natomiast Pesa na lejku Państwa będzie kulała dalej co się dzieje z dostawami tramwajów do Gdańska,Łodzi,Gorzowa Wielkopolskiego może ktoś się pofatyguje i sprawdzi opóźnienia,kary umowne tak płaci lub anuluje Państwo .
  • ~Kali
    (2019-02-17 21:02)
    Wybrać koreański tramwaj to źle ale amerykańską rakietę bądź służbowy bmw to dobrze ...
  • ~musimy sie rozwijac
    (2019-02-17 22:24)
    My jestesmy na dorobku. Trzeba kupowac polskie produkty. Polska to nie tylko my ,to tez ci ktorzy przyjda po nas.
  • ~Maresh
    (2019-02-18 02:02)
    To niech Bydgoszcz albo PiS ze swojej partyjnej subwencji dopłaci Warszawie i bedzie PESA.
  • ~Roman
    (2019-02-18 15:49)
    Szanowni a co z dostępem do rynku? Dlaczego mamy dyskryminowac lepsze podmioty zagraniczne? Jeżeli cos jest tansze i lepsze to dlaczego wybierac gorsze i drozsze tylko dlatego ze z PL? Gdzie tu logika... poswieccie 2 min i sie zastanowcie a potem piszcie...
  • ~Poldek
    (2019-02-18 15:51)
    Po co to przeciagać. Niech TW podpisza umowe i tyle. Dopelnili wszystkich wymagan formalnych dali najlepsza cene dobra jakosc. czego chciec wiecej... czy tylko dlatego ze pis musi sprzedawac falszywy obraz rzeczywistosci warszawiacy maja doplacac setki milionow to tego interesu?

Może zainteresować Cię też: