Tworzę grupę mediową w Europie Środkowej i Wschodniej. Na Węgrzech Central Group jest jednym z największych wydawców. Właśnie kupiliśmy drukarnię, a w ostatnich trzech latach sporo inwestowaliśmy w spółki cyfrowe: największy w kraju portal o gotowaniu Nosalty.hu, portal sportowy Rangado.hu i ekonomiczny G7.hu - mówi Zoltan Varga "Pulsowi Biznesu". Węgierki miliarder zapewnia, że to dopiero początek jego ekspansji w Polsce,a WSiP staną się bazą do kolejnych zakupów. Numer 22 na liście najbogatszych Węgrów liczy też, że UOKiK wyda zgodę na transakcję w ciągu kilku tygodni.

Reklama

To nie koniec ambitnych planów miliardera. Planuje też bowiem rozwój sieci szkół językowych oraz stworzenie dużego centrum kultury i sztuki na wzór planowanego w Budapeszcie projektu Societe. Jedyne, z czego na razie musiał tylko zrezygnować to zakup dużej medialnej spółki w Polsce. Pojawiły się pogłoski o planach wprowadzenia w Polsce zmian w prawie - tłumaczy.

Ostatecznym celem Vargi jest stworzenie dużej środkowoeuropejskiej grupy, która za trzy lata dotrze do połowy mieszkańców Europy Środkowej i Wschodniej.

Reklama