Reklama
Reklama
Reklama

KE przyjęła projekt budżetu UE na lata 2021-2027. "W świetle nowych zasad Polska mogłaby stracić fundusze"

2 maja 2018, 15:51 aktualizacja 19 listopada 2019, 22:27 Ten tekst przeczytasz w 8 minut
Szef KE Jean-Claude Juncker
Szef KE Jean-Claude Juncker / PAP/EPA / OLIVIER HOSLET
KE przedstawiła projekt wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027. Całkowita suma zobowiązań ma wynieść w tym okresie 1,279 biliona euro. Podziału na koperty narodowe na razie nie ma. Jest za to propozycja powiązania dostępu do funduszy z praworządnością.
Reklama
Reklama
Tematy:
Polska Komisja Europejska UE KE budżet praworządność

Powiązane

Reklama

Komentarze (58)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • ziuk
    2018-05-07 20:40
    Trzeba uciekać z tego bałaganu.
    0
    zgłoś
  • md
    2018-05-07 08:33
    Ponad 80% przyznanych Polsce funduszy wraca dp krajów starej Unii porzez ich firmy działające w Polsce, więc niech obcinają... sami sobie.
    0
    zgłoś
  • wolf
    2018-05-06 18:41
    To pozostaje b r e x i t
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • adammm
    2018-05-06 10:42
    Tusk i Bieńkowska chodzą po Brukseli i błagają, aby zabrać pieniądze Polsce, chcą dać kasę Niemcom i Hiszpanom. Tusk ma w Berlinie mały domek.
    1
    zgłoś
  • Para-van
    2018-05-06 09:26
    Polska zaproponowała uzależnienie WPŁATY na fundusz darmozjadów od przestrzegania praworządności i wstrzemięźliwości w spożywaniu i braniu.
    0
    zgłoś
  • derkuszyn
    2018-05-05 22:37
    Dlaczego podatnik w Holandii czy Francji miałby finansować rząd dążący w jawny sposób do rozmontowania struktur unijnych i zachodnich - taki jak rząd Orbana czy Kaczyńskiego? Polska i Węgry to rosyjskie konie trojańskie w świecie zachodu. Jeśli Zachód ma przetrwać, musi nauczyć się radzić sobie ze wschodnim cwaniactwem i łajdactwem. Tak jak to było dawniej.
    3
    zgłoś
  • gostom
    2018-05-05 20:05
    Polskę wykluczyć z Uni, a nie skracać budżety. To kpiny!!!
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • Dariusz
    2018-05-04 09:37
    UE nie wystarczy szantarzowac kraje, ktore nie zgadzaja sie na brukselska wizje swiata i jedyne mozliwe rozwiazywania "problemow" , wiec szuka juz i instrumentow brutalnego karania za wlastny poglad, niepodporzadkowywanie sie diktatu itd. Witajmy w nowym Zwiazku Radzieckim UE! Centralizacja, federalizacja, totalna kontrola oraz karanie... koniec pluralizmowi itd. Czy nadal chcemy byc czlonkiem takiego wiezienia narodow? Nie wierze juz w mozliwosc zrefomowania go, to jest juz absolutnie nie mozliwe!
    3
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • naga prawda wygląda tak, że
    2018-05-04 09:21
    to Niemcy (a nie żadni "naziści"!) są odpowiedzialni za wszystkie niekorzystne "zjawiska" w powojennej Europie - również za wojenną zapaść demograficzną Europy, która podczas wojny straciła co najmniej 40 milionów ludzi - w większości młodych mężczyzn!!! Niemcy są też w pełni odpowiedzialni za "nowy europejski ład" zapewniony nam po rozpętanej przez Niemców wojnie przez "dobrego wujka Joe" za skwapliwą aprobatą Amerykanów i Anglików! - Gdyby Niemcy nie rozpętały wojny i gdyby Europa nie zmagała się przez prawie 6 lat z niemiecką pazernością, niemieckim bezdusznym i bezmyślnym zawziętym okrucieństwem i barbarzyńskim bestialstwem - a potem nie musiała w pocie czoła przez wiele lat aż do dzisiaj usuwać gruzy i naprawiać dokonane przez Niemców zniszczenia - to narody Europy i państwa europejskie budowałyby przez 100 lat pokoju swoją i wspólną pomyślność! Jest też oczywiste, że pół Europy nie jęczałoby bezsilnie przez 45 lat w plu-gawym sza-mbie bolszewickiej "narodowowyzwoleńczej" utopii i chrześcijańska jedność Europy zostałaby zachowana! A Niemcy byłyby wedle znanej recepty Churchilla prewencyjnie bombardowane dywanowo co 50 lat albo i częściej bez podania powodu! I akurat jakoś tak teraz wypadałby termin drugiego bombardowania!!! - No i dodam na koniec, że może nawet państwo Iz ra el by nie powstało?!!! - Jednym słowem Niemcy w haniebny złodziejski sposób - wywołując wojnę - pozbawili nas wszystkich możliwych korzyści!
    5
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • Tomek z W-wy
    2018-05-03 17:37
    Nie "moglaby stracic fundusze", ale STRACI FUNDUSZE"!!!! i to jest "zasluga" PiS-owcow.
    6
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • JanuszM
    2018-05-03 12:22
    rozczaruję was wszystkich, Holandia zawetuje i od nowa będzie trzeba wszystko układać
    2
    zgłoś
  • niemieckie przekręty do rozliczenia
    2018-05-03 09:24
    niemcy oddajcie P O L S C E to co ukradliście i zapłacie reparacje wojenne za ostatnią wojnę a nawet za ostatnie 1000 lat okradania Słowian,
    4
    pokażukryj odpowiedzi (2)
    zgłoś
  • internautka 50+
    2018-05-03 07:54
    Powiedziały jaskółki że najgorsze są spółki.
    2
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • Oj ta Bruksela
    2018-05-02 22:37
    Juncker jak sam mowil jest przyjacielem Putina. Zrobi wszystko ,zeby zaszkodzic Polsce.Liczy na intratna posade w spolce rosyjskiej tak jak byly kanclerz Niemiec.
    2
    zgłoś
  • DM1
    2018-05-02 21:07
    re:cienko.......W latach 2007-2013 Polska otrzymala z EU 95 mld € ( wplacila 25 mld €) . Na czysto wiec 70 mld €! W latach 2014-2020 bedzie ciut mniej - Polska otrzyma 106 mld € ( wplata 40 mld). Netto 66 mld €. To CIENKO?
    0
    zgłoś
  • echo
    2018-05-02 21:07
    Wg mnie to KE lamie prawo naginajac przepisy w sprawie funduszy tak aby ci ;nieposluszni ; zostali ukarani P Jur ... wyraznie mowi o tym jak bedzie wygladalo glosowanie Czy to jest ok ????? To jest szykanowanie !!! Pan. T. mowil ze nie da. Polsce zrobic krzywdy Poczekamy -zobaczymy
    2
    zgłoś
  • co to będzie
    2018-05-02 21:05
    Daleko planują...Utrzyma się to wszystko tak długo?
    1
    zgłoś
  • Wybory do PE w marcu 2019
    2018-05-02 21:04
    sorosiate lewactwo przegra totalnie wybory to PE w 2019 i PO nich już nigdy nie będzie tak jak było
    3
    zgłoś
  • De
    2018-05-02 20:43
    Mogła stracić ale nie straciła
    3
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • PułTusk
    2018-05-02 20:17
    A Szwabki swoje z pomiotu Stasi
    7
    zgłoś