Już nie siła robocza, a klient. Polskie firmy biją się o Ukraińca

| Aktualizacja:

Do niedawna Ukraińcy traktowani byli jedynie jako tania siła robocza. Teraz polskie firmy stają do boju o Ukraińców-klientów. Sprzedają im już m.in. dedykowane konta bankowe, komórki, kursy prawa jazdy, a nawet… usługi concierge. 

wróć do artykułu
 • ~Віталій
  (2018-06-13 11:54)
  Не ображайтесь на нас браття поляки, ми вам не бажаємо зла. Давайте жити разом і дружно.
 • ~przeczytaj
  (2018-02-18 16:52)
  kolejne kłamstwa dotyczące imigracji ukraińskiej sponsorowane przez właścicieli agencji pracy zarabiających na zatrudnianiu tychże imigrantów ukraińskich w polsce dopóki nie będzie rzetelnej uczciwej debaty na temat masowej imigracji ukraińskiej dopóty będa powstawac propagandowe pseudoartykuliki pod teze - jak ten w rzeczywistości to wcale nie pokazuje, że ukraińcy zostawiają w polsce jakieś duże kwoty pieniedzy, tylko to, ze wcale nie integrują się i nie asymilują bo potrzebują nawet ulotek w j.ukraińskim - mimo podobieństw pomiędzy j.polskim a ukraińskim bardzo dużo z nich go nie potrafi albo umie słabo - i to własnie pokazuje ten artykuł. i teraz porównanie do sytuacji polaków w uk - czy ktoś tam robił ulotki z ofertą w j.polskim? nie widziałem ani nie spotkałem się z tym, no może gdzieś tam była jedna taka sytuacja, och, może zatrudniono kogos ze znajomością j.polskiego gdzieś w jakimś oddziale banku - tyle i nic więcej. to wszystko są pojedyncze przypadki w uk tymczasem w polsce analogiczna sytuacja w stosunku do ukraińców jest nagminna no i jeszcze jedna teza, której autor artykuliku nie był w stanie żaden sposób udowodnić - mianowicie, że ukraińcy zostawiąj w polsce duże pieniądze - no właśnie nie - praktyka pokazuje, że większość z nich ( lub zdecydowana większość ) mocno oszczędza, nie wydaje pieniędzy i przesyła je na ukrainę, więc negowanie tego faktu i tworzenie innej rzeczywistości to cyniczne kłamstwo i absurd
 • ~Ktosik
  (2018-02-16 14:11)
  Nie rozumiem dlaczego materiały rosyjskojęzyczne? Ukraiński jest podobny do ruskiego ale to tak jakby dla Polaków robić materiały po słowacku.
 • ~Patriota
  (2018-02-05 22:48)
  Cieszę się, że do Polski przyjeżdżają ciężko pracujący obywatele Ukrainy. Wykonują prace, do których i tak nie da się znaleźć chętnych Polaków. Polacy będą emigrować na Zachód, ze względu na chociażby lepszą tamtejsza publiczną opiekę zdrowotną, której jakość w Polsce jest ciągle niska. I naprawdę nie są temu winni goście z Ukrainy.
 • ~gostom
  (2018-02-05 17:48)
  Tak jest również i na zachodzie. W Niemczech, gdzie firmy biją rekordy produkcyjne i exportowe mówi się często w mediach o brak wykwalifikowanych pracownikach. Ale do Niemiec przyjeżdżają wyłącznie tanie siły robocze, których trzeba dopiero do pracy na zachodzie przygotować i odpowiednio wykwalifikować. A to trwa nieraz parę lat. Do tego bałaganu przychodzi grupa ludzi wysoko wykwalifikowana, ale na rynku nie miają szans-bo 50plus.
 • ~SOLIDARNI PATRIOCI
  (2018-02-04 20:34)
  DLACZEGO POLSKI PRACOWNIK NIE DOSTAJE TAKICH APANAŻY, CHOĆ JAK Z TEGO WIDAĆ BIZNESMENI - BANDZIORY WSPOMAGAJĄ SIĘ W ZARABIANIU KASY. TU KURSY TAM TELEFONY ... POLSKI SUWEREN MUSI EMIGROWAĆ BY ZASTĄPILI GO "PRZYJACIELE" DLA KASY PRYWATY I NA POHYBEL POLSCE.
 • ~przedsiebiorca
  (2018-02-04 11:24)
  Tylko pazerne ciecie bija sie o Ukrainca. Moja firma nie bije sie o Ukrainca . A ty Der Dzienniku zajmij sie lepiej Turkami i innymi robotnikami w swojej Bundesrepublik Deutschland.
 • ~Nauczycielka z LO
  (2018-02-04 10:15)
  Pogonić z Polski ambasadorów Izraela, Ukrainy i USA!
 • ~Jarek
  (2018-02-04 04:24)
  A Ukraincy wam w zamian flagi banderowski wywieszkaja we Lwowie :)) Frajerzy : "We wtorek lwowska rada obwodowa przyjęła uchwałę dotyczącą wykorzystywania czerwono-czarnej flagi Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Rada zaleca, aby flagę wywieszały również organizacje pozarządowe i firmy prywatne."
 • ~lbn
  (2018-02-03 22:34)
  W obecnej sytuacji gdzie władze Tarnopola na Ukrainie deklarują wywieszanie flag UPA-OUN w święta państwowe - proponuję cofanie zezwoleń na pracę i masową deportację Ukraińców w trybie natychmiastowym a w firmach zatrudniający tychże - wzmożone kontrole US, PiP i CBA!
 • ~Kapitan Ż.W.
  (2018-02-03 21:58)
  Liczy się nie tylko wielkość netto. Ludzie chcą porządku, uznania I rzetelnej oceny. Państwowe firmy oraz zakłady to najgorsza forma organizacji/wydajności pracy. Szanujmy długotrwałe firmy prywatne - one są warte wsparcia!!
 • ~Wielbiciel"rozumku" prezesa
  (2018-02-03 19:04)
  Prezes zlikwiduje wam te firmy.Jak mozecie popierac Banderyzm,paskudy jedne.
 • ~ajax
  (2018-02-03 17:01)
  Zero zachęt dla Polaków, żeby wracali z emigracji i niewiele, żeby przestali emigrować.Ponad połowa moich znajomych mieszka za granicą i nie widzą perspektywy na powrót.Niektórzy przyjeżdżając na urlop do kraju orientacyjnie rozpytują o ewentualną pracę, 80% ofert jest poniżej 3. tyś zł brutto.Znaczna cześć z nich chciała by wrócić, tylko do czego?Któregoś dnia obudzimy się z "ręką w nocniku" jak się okaże, że Polaków w kraju mieszka niewiele ponad 30 milionów, a mniejszość Ukraińska będzie ponad 5. milionowa.
 • ~Lukas
  (2018-02-03 15:41)
  Jednego nie potrafie zrozumieć posiadamy 10 mln emigracje zarobkową na zachodzie i USA a rząd polski (celowo z małej) sprowadza tę swołocz która psuje rynek pracy zaniża stawki,degraduje finanse panstwa transferuje dochody poza granice obnizajac wartość złotego.do tego sprowadzajac miliony tego dziadostwa stajemy sie trzecim swiatem azją,skazujac własnych obywateli na emigracje.a polacy musza zyc tu i teraz za zanizane stawki przy europejskich czynszach cenach paliw żywności.
 • ~55
  (2018-02-03 14:25)
  Mam 55 lat . wysłanych ok 200 CV w ciągu 2,5 roku i dwie oferty , jedna za 1500 druga 2500 obie brutto. Kwalifikacje wiedza, doświadczenie, odpowiedzialność. Niestety pesel niewłaściwy. Agencje pracy dostarczają obcokrajowców do przedsiębiorstw za min 45 zł/h. Polakowi nikt takich pieniędzy na stanowisku pracowniczym nawet samozatrudnionemu nie da nigdy. Młodzież nasza zmanierowana. A starsi spychani na dno.
 • ~pev
  (2018-02-03 14:21)
  Pis twierdzi że nie przyjmuje imigrantów ekonomicznych a przyjął już 3 miliony ukrainców do tego ukraina popiera izraeal w roszczeniach do polski a ich bohaterzy to kryminalisci z wołynia...
 • ~Mareks
  (2018-02-03 14:07)
  A może by tak wprowadzić w Polsce ,język ukraiński jako drugi język urzedowy,jak chcemy dogadzać to we wszystkich kierunkach.Mamy kupę biedoty polskiego pochodzenia np...w Kazakstanie,ich widziałbym zamiast Ukraińców,pomagamy wszystkim,zapominając o naszych rodakach.
 • ~wyższy stopień od kretynizmu
  (2018-02-03 13:46)
  Zasługa PiS- mannów , dalsza emigracja Polaków, już nie z powodu braku pracy, i sprowadzanie Ukrainców. Bandera rechocze zza grobu.
 • ~kis
  (2018-02-03 13:10)
  to ukraincy zarabiają po 5 tysięcy to chyba więcej od prezesa w tych firmach które ich zatrudniają, sorosz dopłaca do interesu?
 • ~alfalfa
  (2018-02-03 12:59)
  Niby rozumiem, że Polacy też emigrują i pracują za granicą ale dziwnie się czuję gdy widzę, że np. w Piotrze i Pawle połowa pracowników to Ukraińcy (a gdy zaczynają do siebie po ukraińsku wołać to już w ogóle...). Prywatna rodzinna firma polska nie chciała zapłacić więcej Polakom tylko wolała Ukraińców. Przyznaję, że muszę się starać, żeby mnie to nie wkurzało.

Może zainteresować Cię też: