Analitycy ostrzegają: Ceny żywności idą ostro w górę. Najwięcej na tym stracą emeryci i renciści

| Aktualizacja:

Rosnące ceny żywności w sklepach dotykają wszystkich konsumentów, ale najbardziej tej części społeczeństwa, która nie korzysta z ostatniego silnego wzrostu wynagrodzeń czy też transferów socjalnych z programu Rodzina 500 plus - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu
  • ~Louis Cypher
    (2017-10-27 11:16)
    Emerytom niech starczy modlitwa... mogą pościć 365 roku i być bliżej Boga..
  • ~Miko
    (2017-10-27 11:50)
    Ciekawe jak długo jeszcze emeryci i renciści będą głosować na PiS? Swoją drogę uważam to za wielki sukces władzy, że nie dając nic emerytom, kupiła sobie ich przychylność!
  • ~Monachijski
    (2017-10-27 12:03)
    To jest między innymi efekt 500+. Tam gdzie na rynku pojawia się większa ilość pieniądza nie pokryta wzrostem wydajności pracy i wzrostem podaży towarów, automatycznie rośnie inflacja. Reguła stara jak świat kapitalistyczny.
  • ~logos
    (2017-10-27 12:05)
    Dobra zmaiana w akcji - podziekujmy wiesniakom i motłochowi
  • ~prezes
    (2017-10-27 13:42)
    Dzięki temu dochody z VATu będą wyższe i znowu młody Morawiecki odtrąbi swój wielki sukces.
  • ~kuxcia
    (2017-10-27 15:26)
    Panikarstwo. Ceny żywności rosną od co najmniej pięciu lat, jeśli nie dłużej. Może problemem jest sławetne masło, ale masło nie jest koniecznym elementem diety, są zastępniki, ja np. podwyżki cen masła wręcz nie zauważyłem, bo w ogóle go nie kupuję i nie używam od dawna. Nie z biedy. I żyję :)
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2017-10-27 19:00)
    Z emerytami to same kłopoty. A to darmowe lekarstwa, a to częste wizyty u lekarzy. Może więc przymusowa dieta starszych ludzi przyczyni się do "poprawy sytuacji budżetu".
  • ~Wacek
    (2017-10-27 19:06)
    3dni temu kupiłem kiełbasę kosztowała 18zł dzisiaj ta sama kiełbasa kosztuje 21.50zł taki mały przykład dzięki Jarek jesteś wielki a 500 zł możesz sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi
  • ~Abcd
    (2017-10-27 19:10)
    Dziękuję ci Dobra Zmiano!
  • ~Analityk rynków
    (2017-10-27 19:45)
    To wszystko przez Niemców i Chińczyków ! Niemcom zatruły się jaja , Chińczycy jedzą za dużo masła !
  • ~500+_to_dzisiaj_380+
    (2017-10-28 01:31)
    500+ jest warte dzisiaj 380+ , wszystko tak podrozalo, ze az strach, co bedzie za rok ?!
  • ~Krasnoludek
    (2017-10-28 05:36)
    Pisuweren! Rozum puka ... wpuść go! Co małego obchodzi wzrost inflacji. On nie kupuje. Dla niego kupują ... za nasze (nie jego!) pieniądze. Banda dojąca i bezmyślnie wydająca pieniądze podatników ... powiększane o zadłużanie.
  • ~Krasnoludek
    (2017-10-28 05:39)
    Cenzor ... kuku to ja ... bis! MONDROŚĆ mechanicznego cenzora. Brrry!
  • ~hamzi
    (2017-10-28 08:40)
    nie od dzisiaj wiadomo, że na inflacji wszyscy tracą a zarabia państwo. Ja oceniam wzrost cen na 10-20% w skali roku bo kupuje wciąż te same rzeczy i widzę co się dzieje. Po okresie deflacji wkrótce cała budżetówka będzie strajkować a podatki zaczną dusić gospodarkę
  • ~md
    (2017-10-28 10:11)
    Przecież to nie Rząd podnosi ceny żywności, tylko pazerni hurtownicy i przekupnie, bo zwęszyli świeżą krew w postaci 500+ i wzrostu płacy minimalnej. Ale jeśli uważacie, że wzrost cen żywności to wina Rządu, to głosujcie na PO i Nowoczesną i proście ich by na "dzień dobry" wprowadzili 1000-- i obniżyli płacę minimalną o jakieś 3/4, a wtedy żywność zaraz na pewno bardzo stanieje. Pełnia szczęścia nastąpi wtedy jak będziecie pracowali bezpłatnie i nie dostaniecie żadnych zapomóg, a wtedy żywność w sklepach będzie za darmo... wy głąby.
  • ~ziuk
    (2017-10-28 12:16)
    A to niespodzianka! Ceny przez rozdawnictwo poszły w górę. Niesamowite. Gdzie to zapisać?
  • ~Pomian
    (2017-10-28 15:52)
    Stracą , albo nie stracą !? Na margarynę i suchą bułkę się przerzucę , a nie dam dorabiać się moim kosztem złodziejom i cwaniaczkom.
  • ~Maria Magdalena
    (2017-10-28 16:32)
    Emeryty nie maja dzieci na wychowaniu, kredytów hipotecznych, dojazdów do pracy, konieczność ubrania się do pracy, maja za to co roku waloryzację!!!! a w budżetowce jest zamrożona od 10 lat. emerytom wiedzie się super, warto spojrzeć na przelewy na Rydzyka :)))) kto pracował w banku ten wie :P
  • ~jo