Jajka są coraz droższe. Ekspertka: Tak wysokich cen nie było od 2012

| Aktualizacja:

W połowie października br. jaja konsumpcyjne kosztowały 40,5 zł za 100 sztuk - o 23 proc. więcej niż przed rokiem - poinformowała ekspert rynków rolnych z BGŻ BNP Paribas Magdalena Kowalewska. Tak wysokiego poziomu cen nie notowano od 2012 roku.

wróć do artykułu
  • ~wert
    (2017-10-24 18:11)
    Ot jakie dziwo.W Polsce takie cuda się dzieją że cena jaj wzrosła aż o 25%,a w Niemczech tylko o 99%.Takie to są dziwne jaja.
  • ~KONSUMENT
    (2017-10-24 18:16)
    NIE TYLKO JAJA ZDROŻAŁY ,ALE CAŁA ŻYWNOŚĆ ,TYLKO W POLSCE SIE O TYM GŁOŚNO NIE MÓWI, ZREZYGNOWAŁEM JUŻ Z JABŁEK, MASŁA , MIĘSA ,TO I Z JAJ ZREZYGNUJE ,PONOĆ W POLSCE JEST DOBROBYT ,ALE TYLKO DLA BOGATYCH !!!!!!!!!
  • ~qqq
    (2017-10-24 22:23)
    A co nie zdrożało? Zdrożały wszystkie artykuły spożywcze, leki, usługi, prąd. Jest to efekt rozdawnictwa. Więcej pieniędzy na rynku zawsze skutkuje podwyżkami cen. A ponieważ rozdawnictwo jest rozwojowe, ceny i inflacja będą rosły. Sytuacja jako żywo przypomina lata 80, co skończyło się hiperinflacją (kilkaset procent) w roku 1989 kiedy to ludzie potracili majątki, emeryci żarli trawę, a w zakładach indeksacja płac była co miesiąc.
  • ~stasiok
    (2017-10-24 19:17)
    To dopiero początek drożyzny. Polacy obudzą się z ręką w nocniku. Dekady będzie trwała naprawa po PiSie.
  • ~wawa
    (2017-10-24 19:43)
    No i pisdło....
  • ~jolka
    (2017-10-25 05:44)
    To efekt tzw. dobrej zmiany. Zaczęło się od padania koni w słynnych stadninach, teraz wzrost cen, inflacja, dodruk pieniądza, a zanosi się na powtórkę z PRL-u, kiedy obracaliśmy milionami złotych. Demontaż państwa nadal trwa!
  • ~Asfasd
    (2017-10-24 22:53)
    POdziękujmy łuni ełropejskiej.Ceny na tym samym poziomie. Dzięki za limity produkcji.
  • ~ano
    (2017-10-25 19:19)
    trzeba zagrabić 550 +
  • ~aa
    (2017-10-25 14:32)
    Jaja to sobie robi nasz rząd z nas ,co chwila ukryte podwyżki ,we wszystkich dziedzinach życia te 500+ to nam bokiem już wyszło,co z tego że podnieśli najniższą krajową jak do tego interesu doplacamy ,już wolałem jak było po staremu,bo teraz nie starcza kasy, nikt nic nie mówi tylko chwalą pisowcow bo oni kasę rozdają,ale trzeba ją dwa razy oddać i oddają ci co w ogóle nie mają podwyżek to w nich to wszystko uderzyło,,,,
  • ~kapitalistyczny bandytyzm
    (2017-10-24 20:37)
    niewidzialna ręka pazernego kapitalizmu. to są te wysokie standardy cudownego , jedynego słusznego ustroju. jest kasa do wzięcia to nie ma zmiłuj się. sam suweren chciał to cudo w swoim kraju. i dostał , gratisowo kupę kamieni, żeby nie rozpaczał nad zabranym mu całym dorobkiem z PRL.
  • ~A w USA po staremu!
    (2017-10-25 04:39)
    Tuzin jajek - w zależności od "producenta", koloru, wielkości i sklepu kosztuje ciągle między $ 2.4 a $ 4.4 - czyli jedno jajko kosztuje między ~20 a ~40 centów - czyli między 70 groszy a 1,50 PLN.
  • ~jakiś ktoś ? :)
    (2017-10-24 21:03)
    Czy czasem to nie jest taka wojna gospodarcza? Ogólnie to mówi się o wojnie i na samo to słowo strach rośnie w oczach społeczeństwa i zdziwiło by mnie to jak by tak nie było. Te sankcje nic dobrego nie wprowadziły do życia . Teraz musimy to wszystko utrzymywać i wykarmić . Jednak prawdą jest że zgoda buduje niezgoda rujnuje. Kolejne powiedzenie się sprawdziło :) Nie chcę krakać ale kolejne powiedzenie mi się już nasuwa na myśl uwaga cytuje każdy Polak mądry po szkodzie ... , zauważcie że Polak napisałem przez duże P. Tak dla ułatwienia podpowiadam :)
  • ~mizia
    (2017-10-24 18:35)
    nawet dłużej od 1863 r.
  • ~fela w kapciah88lat
    (2017-10-25 17:45)
    jajuf i masla NIE jadam ani ja ani muj monsz !
  • ~mieczyslaw
    (2017-10-25 15:54)
    Logicznie,jak poyt na jaja rosnie,to ceny powinny malec w rzeczywistej gospodarce.
  • ~Jajko częściowo nieświeże jest gorsze od jajka
    (2017-10-25 04:33)
    częściowo świeżego! A z jajek w proszku nie da się zrobić jajecznicy!
  • ~z pisu
    (2017-10-25 20:16)
    ale jaja

Może zainteresować Cię też: