Przez kryptowaluty banki stają się zbędne. I to dobra wiadomość

| Aktualizacja:

Korzystanie z kryptowalut jest szybkie i bezpieczne. Nie płacimy prowizji, nie płacimy za przewalutowanie. A na dodatek czynią one zbędnymi nie tylko waluty tradycyjne, lecz także banki centralne, a nawet banki w ogóle.

wróć do artykułu
 • ~Piotr
  (2018-12-05 14:21)
  Ja powiem tak kiedy się nas śmiali rok temu nas się bali dziś już inwestują niektórzy 😛😛😛
 • ~cx
  (2017-10-24 07:27)
  To są powypisywane brednie.Ta waluta to wehikuł do utylizacji prawdziwych pieniędzy.To bańka spekulacyjna i piramida w jednym.Komuś wydaje się ,że realną ekonomię można zastąpić szalbierstwem.
 • ~as
  (2017-10-23 00:01)
  A jak wypłacić 500+ w bitcoinach. To jest problem.
 • ~Reflex
  (2017-10-22 15:57)
  Jasne, kredyty we frankach to tez bylo cudowne rozwiazanie do czasu wzrostu kursu franka. Podobnie jak piramidy finansowe lacznie z Amber Gold. Gdy zacznie sie kryzys kryptowalut - tu nie ma zadnego nadzoru finansowego ani zabezpieczenia inwestycji w przeciwienstwie do bankow - zacznie sie skowyt i proba obciazenia budzetu panstwa i ogolu podatnikow kosztami wlasnej glupoty.
 • ~Biskup Schab
  (2017-10-22 04:56)
  Krypto - prezes i jego partia z Ciemnogrodu to dopiero wyzwanie
 • ~rha
  (2017-10-22 00:16)
  "Ale czy wiecie, jak ta waluta działa? Wątpliwe." Ludzie boją się wszystkiego, czego nie znają. Powyższe komentarze to potwierdzają. Uwagi: 1. Artykuł opisuje potencjalną przyszłość, gdzie większość bitcoinów (lub innej dominującej kryptowaluty) będzie wykorzystywana do normalnego handlu, co zminimalizuje podatność na wahania kursów. 2. Bitcoin, podobnie jak większość kryptowalut, ma jawną listę wszystkich transakcji (jego działanie właśnie opiera się na jawności i powszechnej dostępności tej listy, w bardzo wielu kopiach). W efekcie zapisy transakcji przestępców są widoczne i zachowywane na zawsze, co pozwala znacznie lepiej prześledzić kiedy, ile i jaką drogą było płacone, niż w przypadku gotówki. 3. "Księgi" kryptowalut są rozproszone w wielu kopiach i z zasady działania są odporne na awarie infrastruktury. Jedyne czego trzeba pilnować to klucze prywatne - taki powiedzmy odpowiednik hasła lub klucza do bankowej skrytki. 4. Autor artykułu wprowadza w błąd pisząc, że nie ma tu prowizji - są prowizje, to opłaty za transakcje na rzecz potwierdzających je "górników". Kiedyś to były nieistotne ułamki groszy, ale teraz (w przypadku akurat sieci Bitcoin), gdy sieć się zapycha, dochodzą nawet do kilkudziesięciu dolarów. Zapychanie się sieci będzie musiało być rozwiązane przez masowym zastosowaniem - to warunek absolutnie konieczny. 5. Autor wprowadza też w błąd pisząc, że nie ma opłat za przewalutowanie - przecież wymianę na inne waluty lub kryptowaluty robimy na giełdach lub w kantorach, gdzie są prowizje, stanowiące właśnie opłaty za przewalutowanie. Faktem jest jednak, że stanową one małe ułamki procenta kwoty transakcji, a nie np. 5% jak w przypadku płacenia kartami płatniczymi za granicą. Lepiej byłoby napisać: "opłaty za przewalutowanie są znikome".
 • ~Ajron
  (2017-10-22 00:01)
  Rownie dobrze mozna pisać, że seks z owc jest zajefajny. Bitcoiny to Amber gold do potegi dzisiątej.
 • ~twty
  (2017-10-21 14:32)
  dziwne to, twórca bitcoina szacując na dzień dzisiejszy na bitcoinów za 100mln dolarów jak twórca waluty ciekawe skąd przy pierwszej lepszej awarii informatycznej tracisz wszystko a winnych nie ma skoki kursu to mogą być tysiące procent w kilka dni
 • ~Hania
  (2017-10-21 12:58)
  Propagowanie kryptowalut to propagowanie przestępczości albo głupota. Widać niektórych przypadek " Bezpiecznej kasy Oszczędności" czy " Amber Gold" niczego nie nauczył.
 • ~everyman
  (2017-10-21 12:11)
  co to za waluta, którą jednego dnia za iphone zapłacę 10tys bitcoinów następnego 12 a za tydzień 9. To nie waluta tylko zabawa dla spekulantów ala cebulki tulipanów.
 • ~autor nieznany
  (2017-10-21 11:13)
  Jest to narazie dosc ryzykowna "waluta", wielu zyskalo ale tez wielu stracilo wszystko. Wzrosty wartosci o 5000% to cos z pogranicza ruletki i gieldowych spekulacji.