Ekonomista Cezary Mech: Po francuskich wyborach Polska będzie zmuszana do wejścia do strefy euro

| Aktualizacja:

Po wyborach we Francji Polska będzie poddawana bardzo silnej presji dotyczącej przyjęcia euro, a także niekorzystnych dla nas transakcji - np. zakupu od Francji elektrowni atomowych w ramach rekompensaty za rezygnację z caracali - mówi PAP ekonomista Cezary Mech.

wróć do artykułu
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2017-05-23 17:26)
    A może pan Cezary M. napisze o SKOKach i Luksemburgu. Cezary M. powinien dobrze znać tę sprawę. Został członkiem rady programowej "Gazety Bankowej" a jej ostatnim wydawcą jest Media SKOK. Źródło - wikipedia.
  • ~Zdech Cezary zdech! Wsadzili go w Mechł.
    (2017-05-23 02:09)
    Chłe, chłe, chłech! Przysypali piaskiem, do góry Kaszpirowskim! ----------- A ja się pytam, dlaczego ci wszyscy wróżbici i przepowiadacze przyszłości nie grają co tydzień w Totka! Przecież - jako jasnowidze - wygrywaliby częściej niż Bolek! - I nawet zostawaliby "prezydętami"!
  • ~VS
    (2017-05-22 10:35)
    Zastanawiam się czy ci ludzie sympatyzujący z KOD, PO i N. itp. nie widzą co się dzieje po przyjęciu imigrantów, emigrantów czy uchodźców?! Każdy z młodych powinien walczyć o swój kraj, a nie roszczeniowo żądać przywilejów od Europy.
  • ~gabinet cieni
    (2017-05-21 22:53)
    Po to byly odwiedziny So.rosa w Unii, pogonil swoich ludzi, bo byli zbyt leniwi
  • ~Hertz
    (2017-05-21 22:29)
    Oczywiscie, ze Polska bedzie zmuszana i jesli ulegnie to podzieli los Grecji.
  • ~lidi
    (2017-05-21 21:11)
    Zakup EDF to efekt strachu przed Macronem.... Bua ha ha ha ha ha ha ha ha! Skąd wzięliście tego faceta? Niezły jajcarz!
  • ~npd
    (2017-05-21 21:09)
    presja to by była jakby polska była w strefie euro patrz grecja w innym przypadku to nam mogą skoczyć i obtoczyć
  • ~Bingo
    (2017-05-21 20:24)
    Nie bardzo rozumiem twierdzenia ze Niemcy sa glownym beneficjentem. Przeciez Polska dostaje wiecej pieniedzy niz ich wplaca. Widze WKDke do Grodziska z nowymi skladami i automatycznymi szlabanami na przejazdach I wiele innych sketrch
  • ~przesiedleniec aus Schleisien
    (2017-05-21 19:51)
    Oj bedzie Cienko dla pisowskiej polski i KK !!! Gdy niemiaszki zarzadaja zwrotu dlugu to chyba Wroclaw bedzie znow Breslau a Gdansk Danzig !!!! oj bedzie sie dzialo !!!!!
  • ~Zimno tu na Polnocy
    (2017-05-21 19:04)
    To jak pojde na zakupy do supermarkietu, to kierownik tego sklepu POdyktuje i zmusi mnie do zakuPOw, ktorych nie zamierzam zrobic....??????? :))) TAK MOZNA Z NIEMIECKIM MICHELEM ZROBIC, ALE NIE ZNAMI Der Dziennnku, NO.... chyba ze z POlaczkami, tzn. Trzecim NKWD = POkoleniem.
  • ~Aro
    (2017-05-21 17:53)
    zmniejszenie transferów to miecz obosieczny, na dotacjach dla Polski korzystały głównie zagraniczne firmy, i tak się składa że głównie są to firmy niemieckie i francuskie, cały mechanizm dotacji ma bandycki charakter i działał mniej więcej tak: damy ci kasę pod warunkiem że sam dołożysz, nie masz, sprzedaj nam coś lub możemy ci pożyczyć. Pobudowaliśmy zadłużając się to na czym Niemcom i Francuzom najbardziej zależało żeby ich firmy w Polsce miały łatwiej czyli infrastrukturę
  • ~grosz
    (2017-05-21 17:53)
    "Polska będzie zmuszana do wejścia do strefy euro" Nic nie zmusi Polski do wejścia do strefy euro
  • ~Macisław Płatow
    (2017-05-21 17:16)
    Rząd nie może USTĄPIĆ nawet na milimetr. Wystarczy by Polska ,Polski Rząd będzie wprowadzał Kare Śmierci. To wtedy UE zmięknie rura. Co wykluczą Polskę ,a za Nami,Węgry,Czechy ,Słowa-cie. Bucha,cha,ha. Mogą Premier wyl--- .
  • ~Wniosek - Mamy tworzyć obozy dla imigrantów?
    (2017-05-21 17:07)
    Pani Gosia - coś ci się pomyliło. Zastanowiłaś się, ze nie chodzi o biedne dzieci, ale o relokację imigrantów już siedzących w UE, a to sami prawie młodzi mężczyźni. Relokacja wiąże się z wymogiem osiedlenia imigrantów i zatrzymania ich w Polsce. Jeśli ociekną będą sprowadzani z powrotem do Polski. Jak zamierza pani ich zatrzymać? Budując obozy? Przymusowo więzić, łapać z psami w pościgu do granicy? Takie coś to mogło powstać w zainfekowanych hitlerowskim dziedzictwem Niemców. Jak można nam Polakom po przeżyciu rozbiorów, zsyłek na Sybir, niemieckich obozów koncentracyjnych, zdradzieckiej umowy oddającej nas Rosji, więzień i przymusowej pracy w kopalniach za Stalina, reżimu sowieckiego, sbeckich więzień, proponować znów tworzenie obozów na terenie Polski? I to przez Niemców!!!! Bezczelność, zwyrodnienie i brak moralności!
  • ~petrurka
    (2017-05-21 15:42)
    Euro podwoi dlugi Polski - zloty interes
  • ~slazak
    (2017-05-21 15:09)
    Duda powiedzial wyuczone frazesy o przymusowym osiedlanu uchodcow, wywalil dumnie dolna warge, a Steinmeier az zesztywnial z wrazenia bo pierwszy raz co takiego uslyszal. W kazdym razie Europa jeszcze wam pokaze gdzie raki zimuja.
  • ~EU
    (2017-05-21 15:03)
    Kto za opuszczeniem eu łapka w górę
  • ~GOSIA
    (2017-05-21 11:40)
    Dzien dobry PISowscy chrzescijanie i "patryioci", jak tam juz po mszy? Przszliscie z kosciola i teraz niedlugo obiad? Przedtem chcial bym wam powiedziec iz zycze wam z calego serca aby tak samo potraktowali was, wasze zony, mamy i wasze dzieci jak bedziecie w tej samej potrzebie szukajac azylu jak kiedys Jezus! Zeby wam nikt nie pomogl i was jeszcze wyzywal od parazytow, wy "chrzescijanie" i pseudopatryioci. Za to jeszcze bedziecie sie tlumaczyc przed panem Bogiem.
  • ~annakowalska6704120
    (2017-05-21 10:40)
    546antoniwęgierska9/17,30535. Po to potrzebne konsulaty w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu liczące po 700 "dyplomatów"? Ambasadorem w W-wie nadal jest dowódca BND(ekspozytury Stazi)?
  • ~pawelhanus77111611
    (2017-05-21 10:34)
    254janaft839769. To pieniądz Ickowy! Każdy księgowy wam powie, że po wejściu Jewro ma połowę pieniędzy.

Może zainteresować Cię też: