Będzie budowa Centralnego Portu Lotniczego. "Wielki cywilizacyjny projekt, bijące serce komunikacyjne Polski"

| Aktualizacja:

Centralny Port Lotniczy może być komunikacyjnym sercem Polski, a jego realizacja - współczesnym dużym projektem infrastrukturalnym, logistycznym, rozwojowym - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu
  • ~PiSowski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-03-15 14:27)
    Idę o zakład że port będzie nosił nazwę prezydenta tysiąclecia Lecha Kaczyńskiego!
  • ~jace
    (2017-03-15 14:23)
    i dlatego trzeba wyciac wszystkie drzewa zwlaszcza brzozy
  • ~Tadek
    (2017-03-15 14:39)
    Moim zdaniem to dobry pomysł, który na pewno nie pędzie pasował Niemcom. Jesteśmy w centrum europy więc taka inwestycja ma sens. Kiedyś śmiali się z Emiratów po co im takie lotnisko w Dubaju. Widzialem potęga. Samoloty latają co kilka sekund. Teraz to lotnisko to poważny zatrzyk PKB Emiratow. U nas może być podobnie. Mamy naprawdę świetne położenie. Ciekawe co z tego wyjdzie, ale trzymam kciuki. Co do kwoty lotniska to kosmos, ale duże inwestycje niestety kosztują.
  • ~tak
    (2017-03-15 14:40)
    Widzę tam także Narodowe Centrum Lotów Kosmicznych.
  • ~Liverator
    (2017-03-15 14:30)
    Coraz bardziej płynie ten pan. Trzeba go pohamować...
  • ~WzK
    (2017-03-15 14:35)
    Potrzebne to jak koszula w... dudzie..20 mld na początek. Znając życie będzie z 30. A na drogi to nie ma...Masarka
  • ~maniek
    (2017-03-15 15:12)
    A jaki operator lotniczy będzie obsługiwał ten port. Prawie bankrut Lot i jego 50 samolotów ? Jeżeli ktoś zapyta po co nam ten port odpowiemy że my tym portem zamykamy usta niedowiarkom i to nie jest nasze ostanie słowo ?
  • ~TCT
    (2017-03-15 15:01)
    "Może łączyć Polskę z Jedwabnym Szlakiem". Dolatujemy do Portu Centralnego. Tu na nas czekają wielbłądy i już po kilku miesiącach wędrówki docieramy szlakiem do Państwa Środka.
  • ~Edyta
    (2017-03-15 15:13)
    Łódź od dawna o to zabiegała.... Warto przypomnieć projekt duopolis... Jest cool...
  • ~eleszek
    (2017-03-15 15:36)
    Czyżbyśmy mieli ropę i nie potrafili wydać pieniędzy????
  • ~DW
    (2017-03-15 14:48)
    Brakuje w nazwie Narodowy...
  • ~Kontemplyta
    (2017-03-15 14:51)
    Zważywszy, że między Łodzią, a Warszawą jest 100 km w linii prostej, i lotniska są na Lublinku i na Okęciu - nie bardzo wiem po co komu lądowisko co 50 km? Koleje TGV by się chyba bardziej przydały na odcinkach średnich np. do Wrocławia, Kalisza, skoro już jest świetny węzeł kolejowy w Łodzi.
  • ~Dark
    (2017-03-15 14:56)
    Będzie wspaniałym portem ... jak Modlin ... a dojaz do niego bedzie zajmował godzinę i kosztował 200PLN ... chętnych co nie miara. Będzie jak z Modlinem.
  • ~mo
    (2017-03-15 14:41)
    Tylko w jednym europejskim kraju zrobiono coś takiego - w Hiszpanii.
  • ~mi
    (2017-03-15 16:26)
    co jeszcze wymyślą, co jeszcze? Rozdają, rozdają i rozdaj, raz obietnice, innym razem pincet z kredytów, a na koniec ułudę i bajer. Mierzeję przekopią, lotnisko wybudują, VAT ściągną, międzymorze utworzą, emerytom po 10.000+ dadzą, policje kupują kasą, armia to samo, żeby sobie zapewnić wiernych pachołków do lania suwerena, no geniusz ura mać
  • ~xyz
    (2017-03-15 17:06)
    A na jakide lic ho coś takiego nam jest potrzebne??????????????????
  • ~Bicznapis
    (2017-03-15 18:26)
    Pewnie na tym lotnisku będą lądować i wzbijać się w powietrze kaczki dziwaczki ,a przeważnie jeden kaczor nielot będzie próbował wzbić się w przestworza bez drabinki .
  • ~Mazur
    (2017-03-15 18:20)
    Robi się pięknie jak za Gierka, skończy się podobnie. I wodza mamy nieomylnego i jedną słuszną partię, która realizuje wolę narodu. Kiedy głosowanie w sejmie za wprowadzeniem punktów za pochodzenie?
  • ~Konstantynopolanin
    (2017-03-15 14:29)
    Tutaj, czyli gdzie? W Wiskitkach?
  • ~autor nieznany
    (2017-03-15 17:13)
    byle nie budaowal tak jak niemcy od lat ber. niedawno sie okazalo , ze rury wodociagowe sa zawaskie

Może zainteresować Cię też: