Szef Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski podkreślał, że podczas spotkania nie było mowy o szczegółowych rozwiązaniach. Jak mówił, zadaniem handlowców było przedstawienie sytuacji na rynku w Polsce. Wychodzimy z wielką nadzieją - zastrzegł Waldemar Nowakowski i zaznaczył, że zmiany w prawie trzeba będzie dopracować.
Prezes sieci handlowej Lewiatan Wojciech Kruszewski przyznał natomiast, że liczy na to, że spotkanie pomoże zmienić kształt podatku. Relacjonował, że minister Paweł Szałamacha z uwagą wysłuchał ich argumentów, a handlowcy omówione zostały m.in. zasady funkcjonowania franczyzy.


Reklama

Z kolei wiceminister finansów Leszek Skiba powiedział, że przedsiębiorcy zgłosili wątpliwości dotyczące właśnie franczyzy, a także tak zwanej stawki weekendowej. Te uwagi zostały przyjęte, ministerstwo będzie pracować na zmianami tak, by te kontrowersje zostały rozwiane - zapewnił Leszek Skiba. Wiceminister nie wykluczył zmiany spornej definicji franczyzy, właśnie ze względu na zastrzeżenia handlowców.