Ministerstwa zignorowały handlowców. Nikt nie przyszedł na konsultacje

| Aktualizacja:

Handlowcy zorganizowali konsultacje w sprawie podatku obrotowego. Zaprosili na spotkanie przedstawicieli ministerstw, by wysłuchano ich uwag do projektu. Tymczasem urzędnicy zignorowali przedsiębiorców.

wróć do artykułu
 • ~BRUDNY(poeta)
  (2016-02-15 10:12)
  Handlowcy wypędzili na protest swoich pracowników pod grożbą zwolnienia ich z pracy. Brawo Panie ministrze. Zrobić trzeba z kundlami porządek!
 • ~Minister
  (2016-02-13 18:57)
  Drodzy handlowcy! A ch...j wam w du...ę! Mamy poważniejsze sprawy na głowie - niż jakieś dyskusje z wami! Nie podoba się? To won z Polski!
 • ~ewa
  (2016-02-13 17:37)
  drodzy handlowcy za pozno jest juz pis zmienia na lepsze Polskę nikt wam nie kazał na nich głosowac
 • ~jaki
  (2016-02-12 17:51)
  premier Europy nie znalazła czasu..?
 • ~eu
  (2016-02-10 22:14)
  Kurdypel.doprowadzy.Polske. do.ruiny
 • ~komuch
  (2016-02-10 00:11)
  jak poprzednie wszystkie ekipy rozpieprzały przemysł i handel polski, torując drogę super zachodniemu biznesowi, to nawet jak bezczelnie mówiono - nie podoba się zmieńcie sobie pracę - było cicho. chcieliście wolności i kapitalizmu to macie a jak się nie podoba to zmieńcie pracę albo ustrój.
 • ~Cliq
  (2016-02-09 23:25)
  Ale PiS nie wie co to jest franczyza i jak dziala, bo PiS w ogole malo wie i jest ciemny jak tabaka w rogu.
 • ~kali
  (2016-02-09 15:56)
  Mają to, co chcieli. Więc o co ta awantura??? Nie rozumiem!>
 • ~Dobra zmiana
  (2016-02-09 13:11)
  Przecież Szydło non stop powtarza. Z ludźmi trzeba rozmawiać i my to robimy. Widać i czuć.
 • ~hahaha
  (2016-02-08 17:05)
  Byli tylko ci z Lewatywy. Pełnie kałduny i wory pieniędzy. Podzielcie się z innymi a nie wywoźcie do Ickaów.
 • ~polo
  (2016-02-08 16:08)
  Brawo PIS i jego wyborcy !!!!
 • ~Handlowiec
  (2016-02-08 15:43)
  Niestety tym razem Autor ma racje.Jezeli nie wprowadzi sie zmian, to upadna male , a glowny ciezar mial spasc na duze.Najwazniejsza sprawa jest problem franczyzy.Na dzisiaj sieci utrzymuja szereg sklepow nierentownych z zyskow najlepszych.W skali kraju to sa tysiace sklepow.Mozna sobie wyobrazic , ze sieci zlikwiduja te slabe , co wywola ogomne bezrobocie i znaczne zmniejszenie obrotow, czyli rowniez wplywow z podatkow!!!!Szare komorki do wynajecia, bo bedzie klapa!!!
 • ~mmmmm
  (2016-02-08 15:42)
  Przeciez mają do tego Radę Dialogu Społecznego
 • ~kar
  (2016-02-08 15:33)
  Jako były właściciel małego polskiego sklepu w sieci franczyzowej Lewiatan i w sieci ABC : Małe sklepy w sieciach franczyzowych są odrębnymi podmiotami gospodarczymi, które w żadnym wypadku nie zostana opodatkowane, bo nie przekroczą progu określonego w ustawie. Opodatkowane zostaną wielkie hurtownie zaopatrujące sklepy franczyzowe, mieniące się centralami sieci, czyli głównie Lewiatan i ABC, Delikatesy Centrum ( sieć największej hurtowni w kraju Eurocash ) Hurtownia największa - Eurocasch jest własnością portugalskiego wspólnika właściciela Biedronki. Czyli większość małych polskich sklepów kupuje towar w hurtowni powiązanej z Biedronką. Problem w tym, że większość produktów te właśnie małe sklepy mogą kupić w cenach wyższych, niż detaliczne w Biedronce…. A pamiętajmy, że Biedronka to dyskont, czyli nie posiada własnego lokalu, i towaru, który zasadniczo sprzedaje jako komis. Towar małe ( w tym franczyzowe ) kupują również w innych hurtowniach, które nie będą opodatkowane i bezpośrednio u przedstawicieli handlowych. Jeśli hurtownie franczyzowe zostaną opodatkowane i podniosą ceny ( nie podniosą ) to małe sklepy będą mogły zaopatrywać się w innych hurtowniach, u przedstawicieli handlowych, lub powstaną wreszcie hurtownie zaopatrujące małe sklepy. Dzisiaj mały rynek detaliczny jest zmonopolizowany przez dwie wielkie hurtownie - Lewiatan i Eurocasch
 • ~kar
  (2016-02-08 15:30)
  Jako były właściciel małego polskiego sklepu w sieci franczyzowej Lewiatan i w sieci ABC : Małe sklepy w sieciach franczyzowych są odrębnymi podmiotami gospodarczymi, które w żadnym wypadku nie zostana opodatkowane, bo nie przekroczą progu określonego w ustawie. Opodatkowane zostaną wielkie hurtownie zaopatrujące sklepy franczyzowe, mieniące się centralami sieci, czyli głównie Lewiatan i ABC ( sieć największej hurtowni w kraju Eurocash ) Małe sklepy kupują towar w tych hurtowniach, w tym towar marki własnej Lewiatan itp. Sklepy franczyzowe nie mają wyłączności i nie muszą zaopatrywać się jedynie w tych hurtowniach. Hurtownia największa - Eurocasch jest własnością portugalskiego wspólnika właściciela Biedronki. Czyli większość małych polskich sklepów kupuje towar w hurtowni powiązanej z Biedronką. Problem w tym, że większość produktów te właśnie małe sklepy mogą kupić w cenach wyższych, niż detaliczne w Biedronce…. A pamiętajmy, że Biedronka to dyskont, czyli nie posiada własnego lokalu, i towaru, który zasadniczo sprzedaje jako komis. Towar małe ( w tym franczyzowe ) kupują również w innych hurtowniach, które nie będą opodatkowane i bezpośrednio u przedstawicieli handlowych. Jeśli hurtownie franczyzowe zostaną opodatkowane i podniosą ceny ( nie podniosą ) to małe sklepy będą mogły zaopatrywać się w innych hurtowniach, u przedstawicieli handlowych, lub powstaną wreszcie hurtownie zaopatrujące małe sklepy. Dzisiaj mały rynek detaliczny jest zmonopolizowany przez dwie wielkie hurtownie - Lewiatan i Eurocasch

Może zainteresować Cię też: