Kopacz chce komisji w sprawie SKOK-ów. "Są obciążeniem dla systemu bankowego"

Premier uważa, że trzeba dokładnie sprawdzić, dlaczego SKOK-i znalazły się w tragicznej sytuacji finansowej. Dlatego chce, by w następnej kadencji Sejmu kasami zajęła się komisja śledcza.

wróć do artykułu
  • ~Deficyt.
    (2015-07-30 07:39)
    Zapomniała Kłamczucha że POmatoły przez 8 - lat zrobili deficyt , POnad czterysta miliardów złotych.
  • ~rewers
    (2015-07-29 09:42)
    Polacy, jeszcze wytrzymajmy te kilkadziesiąt dni. PO i ich pinokio - kłamią, bo tylko to im dobrze wychodzi. SKOK Wołomin był klasycznym złodziejstwem WSI. Chcieli wrobić PiS i wyszło szydło z wora. Teraz znowu walą kijem skokowskim ale...kij ma dwa końce.
    Nie mogę się doczekać jesiennych rozliczeń, to dopiero będzie bul kłamcuf.
  • ~slowianka
    (2015-07-28 12:10)
    A kto ochrania Kopacz czyzby chlopcy z BOR - u poszli na bezrobocie... oni sie juz nie kryja . Jesien wykop bez zalu. Mafia poucza i radzi.
  • ~rybak
    (2015-07-28 11:28)
    Komisja śledcza jak najbardziej, do zbadania jak PO chciała wykończyć jedyne polskie kasy oszczędnościowe SKOK.

    Skok Wołomin założony przez WSI, z którego wyłudzono 3 mld pl z budżetu państwa, był pretekstem do uwalenia reszty SKOKÓW.
    Niedoczekanie!!!
  • ~leming proszalny
    (2015-07-28 10:52)
    Nie puszczaj ich Ewka z torbami, bo nie beda mieli na prezenty dla polskich lekarzy w szarych wsuwanych pod stoly kopertach.
  • ~Jan Stańczyk
    (2015-07-28 07:51)
    Ot i dziwo !!! Mafia PO uwierzyła w bzdury ,które sama stworzyła !!! To że Tusko-Kopacz powiela kłamstwa to nie dziwi !!!
  • ~oficer prowadzący
    (2015-07-27 15:46)
    Ewa Peron - powinna się przede wszystkim wytłumaczyć w trybie piramidalnie szybkim z faktu, po co jej i nierządowi PO potrzebna była ostatnia pożyczka z Banku Światowego w wysokości 1 mld. EURO! Przecież żyjemy POdobno na "zielonej wysepce"?
  • ~looky777
    (2015-07-27 15:00)
    Proponuję w ramach komisji śledczej dać się wypowiedzieć również tym geniuszom finansów, którzy powierzyli SKOKom kwotę przekraczającą 100tys. Euro i zdążyli otrzymać pismo od syndyka że górka ponad 100k. bezpowrotnie przepadła i żadne BFG ich nie wyratuje... Wtedy zobaczymy choć fragment tego armaggedonu, który mógł się wydarzyć gdyby nie ośli upór Tuska z JVR. Co im zależało?
    Ciekawi mnie czy państwo ci wciąż żywią sentyment do Grzegorza Biereckiego, do mediów wspieranych z Kasy Krajowej, czy wiedzą o sztuczkach optymalizacji przeprowadzonej przez mecenasa Jedlińskiego:
    Już koniec 2010 roku, jak twierdzi Komisja Nadzoru Finansowego, przyniósł działania zmierzające do likwidacji Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych. 4 grudnia 2010 roku powołano został Spółdzielczy Instytut Naukowy Spółdzielnia Pracy. 9 grudnia dokonano jego rejestracji. Tydzień później WOCCU postanowiła zlikwidować Fundację na rzecz Polskich Związków Kredytowych. Wprowadzono też zmiany w statucie fundacji. Wynikało z nich, że majątek pozostały po likwidacji przekazany zostanie Spółdzielczemu Instytutowi Naukowemu z siedzibą w Sopocie, w Polsce. Jej majątek na 1 stycznia to ponad 77 milionów złotych. 31 stycznia 2011 roku Spółdzielczy Instytut Naukowy Spółdzielnia Pracy przejął majątek fundacji, a 17 sierpnia tego samego roku przekształcił się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość majątku spółki FPKZ - Inwestycje sp. z o.o. na dzień 31 sierpnia 2011 roku wynosiła prawie 33 miliony złotych. 31 października 2012 roku na podstawie decyzji Walnego Zgromadzenia Wspólników dokonano przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę jawną. Z listu szefa KNF wynika, że aktualnie spółka ta wynajmuje posiadane nieruchomości między innymi Kasie Krajowej, TF SKOK S.A. oraz jest udziałowcem kilku kluczowych podmiotów systemu skok (np. SKOK Holding, TUW SKOK). Majątek pochodzący z likwidacji spółdzielni, po kolejnych przekształceniach spółdzielni pracy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę jawną, stanowi aktywa SIN G. Bierecki spółka jawna.
    Zdaniem szefa nadzoru pieniądze z likwidacji Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych powinny trafić do funduszu stabilizacyjnego SKOK.

Może zainteresować Cię też: