Belka w "DGP": Dług w obcej walucie na 20 lat to propozycja z piekła rodem

Jeżeli ktoś ma mieć dług w obcej walucie na najbliższe 20 lat, to wiadomo, że jest to propozycja z piekła rodem, nawet jeśli komuś wydaje się atrakcyjna. Banki muszą być przygotowane, by zaoferować klientom rozwiązanie w postaci przewalutowania kredytu i poniesienie pewnych strat. To musi być nieobligatoryjne, bo wielu zadłużonych może nie chcieć tego zrobić - mówi w wywiadzie Marek Belka, szef NBP.

wróć do artykułu
  • ~gulfon
    (2015-06-10 08:05)
    Belka, a państwo polskie dzięki takim jak ty ma dług w obcej walucie na 300 lat, to nie jest decyzja z piekła rodem?
  • ~św.NH
    (2015-06-10 08:46)
    BELKA ŚMELKA TWOJE ŚWIADCZENIA O CZARNA KAWA DO WIEZIENIA.
  • ~qaduq
    (2015-06-10 09:45)
    Belki po oczach przestrogi dla Polaków. Dług w obcej walucie to propozycja z piekła rodem, bo nie wiemy, jaki będzie stan gospodarki szwajcarskiej przez i za 20 lat. Spoko! Dług Polski w obcej walucie zwanej dolarem jest DOBRODZIEJSTWEM, ponieważ przez żadne 20 lat nikt tego nie spłaci. Skromny profesor, premier i dyrektor obecnie NBP-u wprawdzie nie eksponuje własnej roli, ale z pewnością godny jest do postawienia w rzędzie uzdrowicieli Polski obok profesora i wicepremiera Leszka Balcerowicza, profesora i premiera Jerzego Buzka. To ich wspólnym wysiłkiem przeprowadzono ważne reformy. I nie ma obawy o żadne 20 lat. Do końca świata będziemy smażyć się w globalnym walutowym piekle, a pokolenie Solidarności pozostanie na ustach naszych potomków jako naiwniacy wydymani przez szajkę przekretasów. I to dopiero jest piekło dla weteranów walki OTAKE. Wodzowie do willi, masy na bruk. Dzisiaj już to mamy.
  • ~.i..
    (2015-06-10 08:50)
    Ciekawe jest to,że USA wydrukowały 4,5 biliona dolarów,Unia wydrukowała 3 biliony euro,Japonia rownowartość 1 biliona $ ,Szwajcaria 400mld franków a co spada ? ;)) złoty .Rozumie ktoś coś z tego?
  • ~Caliński
    (2015-06-10 11:08)
    Jak pojawia się Belka znika nadzieja wszelkA.
    Pytanie czy banki miały franki?
    Skąd Pan wie ,że starcza jak to sa tylko zapisy fikcyjne księgowe i czy Pan popiera fikcję?
    Czy sprawdzał Pan jako Prezes NBP ,czy i ile było depozytów frankowych w Bankach skoro jak tweirdzą bank frank posiadał niskie oprocentowanie?
    Czy Pan zaznajomił sie w ogóle z tym problemem czy tak jak Petrui sam się odfrankowił a ludziom zalecał dalej aby nie przewalutowywali kredytów bo frank będzie po 1,50 .Czy Petru nie powinien odpowiadać karnie za wprowadzenie ludzi w błąd za co otrzymał kasę od banksterów.
  • ~popeło
    (2015-06-10 08:12)
    Kto rządzi światem;
    muszę prawdę powiedzieć,
    wbrew ufności dziecięcej:
    niestety, nas jest za mało.
    Durniów jest znacznie więcej.
    My skłóceni więc słabi,
    durnie zgodni, więc silni,
    my się często mylimy,
    durnie są nieomylni.
    Samym instynktem głupoty
    odnajdują się wzajem.
    Rozumieją się wspólnym
    językiem i obyczajem
    I hasłem, które woła
    z ochotą raźną i rączą:
    kretyni wszystkich krajów
    łączcie się! Więc się łączą
  • ~p
    (2015-06-10 08:34)
    Rozwiązanie jest jedno proste i słuszne:
    -za zadłużenie należy odpowiadać hipoteką i tylko hipoteką.
    W każdej umowie z bankiem jest taki wpis o tym co stanowi zabezpieczenie.
    Unieważnić roszczenia banków o zwrot długu, jeśli zwróci im się mieszkanie, a klienta puscić wolno bez wpisu to żadnych rejestrów.

    Każdy zadłużony będzie miał wybór - oddaje dług, albo niech sobie ten dom / mieszkanie wezmą w ***** a ja sobie kupię takie na jakie mnie stać, albo je od nich wynajmę.

    Ryzyko musi podejmować ten kto komuś pożyczył w przypadku tak dużych kwot.
  • ~.i..
    (2015-06-10 08:53)
    Dlaczego nie można nadrukowac ze 100 miliardów złotych i wpuścić to do obiegu finansowego w Szwajcarii?
  • ~rok2015
    (2015-07-01 17:37)
    tak siedzi KLAMCA lustracyjny belka ,a kiedy oddasz POdatek z piekla rodem od oszczednosci to dopiero byl Podatek z piekla rodem
  • ~rychu
    (2015-06-12 14:26)
    "dług w obcej walucie na najbliższe 20 lat, to wiadomo, że jest to propozycja z piekła rodem" powiedzial Belka
    to nie jest prawda !!! kredyt w obcej walucie jest produktem bankowym dla bvadzo waskiej grupy ludzi - tych ktorzy maja dochody w danej obcej walucie !!! reszta walutowych kredytowiczow to przyglupy w najlepszym wypadku, a moim zdaniem durni kombinatorzy i przekrety !!! to dla nich te kredyty sa "z piekła rodem" !!! to oni chcieli byc cwansi od reszty Polakow, a teraz placza, bo przegrali !!! przez kilka lat placili mniej niz "zlotowkowicze" i wtedy nie krzyczeli na cala Polske ze chca sie podzielic zyskami !!! teraz, kiedy na wlasna prosbe, z glupoty dostali po dupie to reszta Polski ma im pomagac ??!!! to nie tylko przekrety i durnie ale rowniez aroganckie bydlactwo !!!

    do tych wszystkich madrali mam pytanie - czy nie znajac jezyka kupisz sobie ksiazke w tym jezyku ??!!! nie macie wiedzy na temat produktu bankowego (przeciez nie wszystkie sa dla wszystkich), nie czytacie Umowy Kredytowej, a jezeli juz to polowy z tego nie rozumiecie, ale kredyt bierzecie ??!!! kretyni !!! durnie !!!
  • ~qwerty
    (2015-06-11 16:00)
    ale jak wibor jeszcze 15 lat temu był po ponad 20% to to była fajna propozycja?
  • ~Stefan F.
    (2015-06-11 10:39)
    Po jaką cholerę rząd państwo w tym sejm razem z senatem i prezydentem pozwolił brać rodakom kredyt w obcej walucie , to tak jak za byłego PRL-u też'' interesy'' prowadzone był w rublach transferowych , tylko nikt ich nie widział i nie miała w ręce. Pracujesz w Polsce i masz pensje w złotówkach to kredyt w złotówkach , nie w innej walucie , czemu to państwa zachodnie nie biorą kredytów w złotówkach?
  • ~123qwe Julian
    (2015-06-10 19:44)
    No i co , no i jajco - bankier bankiera broni !! ! ! Pan Belka dalej opowiada dyrdymały że banki musieli by stracić , ten pan chyba najadł się blekotu ! ! Przecież banki w POLSCE za 2014 rok osiągneły zyski ponad 16 miliardów więc ten pan plecie bzdury-pytam jakie straty ten pan stracił bezpowrotnie kulturę osobistą strasznie mi go żal chyba zaszkodziły mu te ośmiorniczki i to dobre wino? Jednym słowem burak do kwadratu! ! !
  • ~sam
    (2015-06-11 09:17)
    Belka widzi możliwość rozwiązania problemu kredytów w najbliższych 20 latach, kilka miesięcy to dla niego niema różnicy, pie---przenie na ten temat trwa już pół roku , myślę że jesienią się zakończy !!!
  • ~PRAWDA A PRAWDA
    (2015-06-10 17:56)
    No niestety . Członkowie komitetu Centralnego zawsze kłamali. A prawda ma to do siebie że w tekście zaprzecza swojemu tytułowi.
  • ~mentalista
    (2015-06-10 13:39)
    Banki namawiały klientów nie tylko na franki ale i na euro, i to tych którzy mieli zdolność złotówkową. Przekonywały, że rychłe przyjęcie euro i starania rządu polskiego o wymianie złotego na euro w stosunku 1:1 lub niewiele niżej, tak jak to miało miejsce przy jednoczeniu się Niemiec a wtedy kredyt zaciągnięty w z złotych będzie praktycznie nie do spłacenia. Myślę, że konieczna byłaby ustawa zdejmująca z czysto spekulacyjnego instrumentu finansowego koszuli kredytu, co nie skazywałoby tych nieszczęśników na łaskawość banków i innych podatników. W końcu Węgier potrafił, a Polak jak zwykle złożony niemocą.
  • ~O
    (2015-06-10 10:22)
    duda powinien belkę wywalić z nbp przed końcem twojej kadencji za rok
  • ~ha ha
    (2015-06-10 09:00)
    Dymanie POlaczków to musi być łatwe i radosne - taki RELAX dla hochsztaplerów wszelkiej maści szczególnie kiedy od lat wliczają się w nich kolejne rządy.
  • ~NCSW
    (2015-06-10 08:09)
    Czy ma na myśli również Euro.
    Jak tak to zgoda .
    Nigdy w Polsce Euro bo to definitywny koniec suwerenności Polski.
    To takie proste a oni nas ciągną w to bagno .
    Polska ma mieć swoje banki swoją walutę swoją politykę swoje interesy itd. itp.
    Interesy UE nie są naszymi interesami uświadomcie sobie to Polacy oby nie było za późno.
    Polacy mają być bogaci.
    Polska ma być bogata.
    Polski mają się bać.
    Polska ma mieć broń ofensywną a nie defensywną.
    Polska ma być od morza do morza.
    Polska musi się dogadać z Putinem na normalnych zasadach i podpisać akt o
    nie agresji .
    Polska musi rozwijać partnerstwo gospodarcze z Chinami ,,Jedwabny Szlak,,
    To jest minimum , jak najmniej z UE wytycznych iść swoją drogą .
  • ~.i..
    (2015-06-10 08:34)
    Ciekawe kto pozwolił na udzielanie kredytów w obcych walutach? A może jest taki rozpź,,,el ,że nikt na tym nie panuje i nikogo to nie obchodzi?

Może zainteresować Cię też: