Resort skarbu przejmuje kontrolę w JSW. Chce walnego zgromadzenia w spółce

| Aktualizacja:

Szef resortu skarbu chce zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Minister Włodzimierz Karpiński wystąpił z takim żądaniem do zarządu górniczej spółki, w której od prawie dwóch tygodni trwa strajk. Związkowcy domagają się odwołania prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego, który ich zdaniem odpowiada za fatalne wyniki finansowe firmy.

wróć do artykułu
  • ~Logik
    (2015-02-10 00:44)
    To tak, jak by ktoś jeszcze bezczelnie śmiał twierdzić, że mamy wolny rynek. Kraj, w którym związki zawodowe rodem z komuny, robią burdel, a władza w odpowiedzi przejmuje siłą kontrolę nad prywatną spółką i czegoś żąda. I tyle z własności prywatnej...
  • ~Jacek
    (2015-02-09 22:08)
    Gdyby chcieli to by go po prostu "namówili" do rezynacji. Oni chcą jednak aby (w najgorszym wariancie) ich koleś dostał odprawę która wynosi ... chyba tyle ile 14 przecietnego górnika.
  • ~oficer prowadzący
    (2015-02-10 00:23)
    No cóż, nad kłamczuchą od smoleńskich wykopków, czyli uczennicą "króla" Europy zbierają się wielkie chmury, i nikt już temu wśród wielkich ekspertów tzw. Platformy na niby Obywatelskiej, czyli obrońców okrągłego koryta, nie zapanuje! Jednakowoż "Obywatelska" kojarzy się już teraz większości Polaków z Milicją Obywatelską! Czas n a przesilenie, którego nawet skruszeni do bUlu "eksperci" jaśnie nam żyrandolującego nie powstrzymają!
    No a tacy Wiesie 13 - sccy cóż mogą? Jedynie pisać platformerskie kłamliwe bzdury i pierdoły, które nie mają żadnego znaczenia! Jednakowoż gniew ludu już niebawem dopadnie platformerskich złodziei i przekrętów!
    Wiesiu - pomyśl o tym, bowiem myślenie nie boli, pod warunkiem, że się nie jest opłacanym przez przekrętów idiotą!
  • ~adas
    (2015-02-10 00:08)
    za tależ POlewki pracować metr POd ziemią zaprośćie tych wspaniałych na 3 dni do pracy za flaps i na Przodek PO roku POgadamy.
  • ~kasia
    (2015-02-09 23:36)
    Widziałes twarze Tych górników ,popracuj 30 lat na dole a potem opowiadaj bzdury .Mój brat zarabia w tej spółce 2000 tys i nie jest wypasionym nierobem .Piszcie o białych kołnierzykach którzy zarabiaja krocie .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 23:26)
    Dla mnie chore górnictwo musi odejśc...i to jak naszybciej

    niech wezma ze soba swoje zwiazki i pasozyrow zwiazkowcow.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 22:58)
    ha ha ha
    Górnicy domagaja sie pieniedzy z budzetu, górnicy domagaja sie pieniedzy z Unii... jeszcze moze z ONZ-tu... kto jeszcze sypnie kilka miliardów na podtrzymywanie nierentownych miejsc pracy dla górników?
  • ~cenzor nie lubi PIS
    (2015-02-09 22:50)
    dojrzały ,to ciekawe ale takie scierwo jak ten wiesio,warzawiak i kilku innych produkuja sie tu od lat.chamskie paszkwile na tych ,którzy od 8 lat nie rządzą tylko kontroluja zeby nie ograbili nas do reszty,sa tu zamieszczane a
  • ~olaf
    (2015-02-09 22:37)
    Oooo widze, ze pani premier juz popuszcza w rajstopki ... to oznacza, ze znowu zaplacimy wszyscy za wyczyny zwyrodnialcow zwiazkowych i popisy gorniczych nierobow!
  • ~wkur...zony obywatel RP
    (2015-02-09 22:36)
    Wy...walic te brzuchate związkowe mendy ,ktore siedzą w gabinetach i podpuszczają tych głupków do robienia zadym na ulicach.27 milionów dobowych strat,policzcie cymbały ile to jest.Nie godzę się na pokrycie tych strat z moich podatków.Wywalenie jednego człowieka z posady nie uzasadnia tych kosztów,sami plujecie sobie do zupy.A swoją drogą niech niezależne gremium oceni działania Zarządu.Czemu nikt nie chce słuchać jednego z najlepszych praktyków jak mało kto znającego się na górnictwie,Pana Jerzego Markowskiego ,a zatrudnia jako negocjatora faceta znającego się na górnictwie jak przysłowiowa" świnia na gwiazdach"/przez litość nie będę używać nazwisk./
  • ~007
    (2015-02-09 22:46)
    Czu uda się tej POpłuczynie okrągłego stołu uratować tyłki w nadchodzących wyborach?
    Czy to prawda, że Bronisław Komorowski ma POczątki starczej demencji"?
  • ~warszawiak
    (2015-02-09 22:19)
    Jako akcjonariusz JSW żądam powrotu do pracy i dalszego rynkowego funkcjonowania Spółki.
    Popieram działania Zarządu, w tym prezesa Spółki.
    Od dzis w Polsce slowo górnik i slowo zlodziej to synonimy.
    Polska bez "S" to lepsza Polska!
  • ~warszawiak
    (2015-02-09 22:16)
    Mam centralnie w doopie głodówki spasionych górników. Jak dla mnie, możecie głodować do śmierci. Im was mniej, tym lepiej dla utrzymujących was podatników. Jak widzę wasze nalane gęby, wykrzywione rzucanymi bluzgami, to tęsknię tylko za jedną rzeczą - Margaret Thatcher na stanowisku Premiera Polski
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 22:10)
    powinni rozwiązać spółkę. zwolnić wszystkich i zatrudnić jeszcze raz. ale do tego trzeba mieć JAJA. a nie rok wyborczy.
    jakieś pierd.lone nie do końca trzeźwe bydło, oderwane taśmociągiem od kilofa ma życzenie zmienić dyrektora czy prezesa, bo ten trzyma za ryj.
    W związku z powyższym rozwiązanie kryzysu może być wolsko normalne bądź cudowne. Wolsko normalne polega na tym, że wszyscy ustępują tłuszczy wymachującej sparciałym styropianem. Cudowne zaś na tym, że ktoś bandyterce urwanej z choinki mówi to, co w każdym innym miejscu na świecie jest oczywiste: "spier.da.laj.cie, jak się nie podoba, zawsze możecie ulice zamiatać".
    Niestety, w tym kraju cuda się nie zdarzają.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 22:02)
    Jest tak samo jak z kazdym wymuszaniem haraczy.
    Jak dasz gangsterom pieniadze, to juz sie nie odczepia - beda przychodzic po kolejne.
    Daj palec to upie... ci reke a i to nie koniec - sie moze Kopacz nauczy, ze z terrorystami
    sie nie negocjuje.
    jak slysze o tych durniach ze zwiazków, to chce mi sie rzygac, doslownie.
    Tluste swinie przy korycie, dbajace wylacznie o wlasne przywileje.
    Prawa pracowników?? Maja je w doooupie. Jedyne, o co im chodzi, to utrzymanie intratnych posadek,
    przywilejów, itp. Rzad znowu bez jaj, Kopacz pokazala je przez 5 minut, po czym podkulila ogon
    i spierd...la gdzie pieprz rosnie. Nic dziewnego, ze Duda triumfuje.
  • ~OBYWATEL
    (2015-02-10 04:27)
    DLACZEGO TUSK, KOPACZ I KOMOROWSKI ODDALI 6 MILIARDÓW EURO, ŻEBY WSPOMÓC PAZERNYCH GREKÓW, A DLA POLSKICH GÓRNIKÓW I ROLNIKÓW NIC NIE MAJĄ OPRÓCZ AGRESYWNEJ POLICJI, GAZÓW ŁZAWIĄCYCH, ARMATEK WODNYCH I STRZAŁÓW Z BRONI GŁADKOLUFOWEJ ... NA RAZIE.
  • ~Bożydar
    (2015-02-09 22:03)
    większościowy udziałowiec czyli Skarb Państwa chce zwołania walnego zgromadzenia. Ale jaja ...
  • ~Odwołać tego Zagórowskiego!!!
    (2015-02-09 22:02)
    Lepiej późno niz wcale!!! PO strzela do ludzi jak ZOMO!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 22:02)
    Czy to normalne zeby pracodawca musial oplacac zwizki zawodowe i bekartow dzialaczy - pensje nierobow od 35 000-70 000 miesiecznie ???
    W sumie zwiazków jest w JSW okolo 140.

    ( na calym swiecie skladki czlonkow oplacaja zwiazkowcow i zwiazki )
  • ~oz
    (2015-02-09 22:01)
    co oni pie przą jakiej pracy najpierw preżio wylatuje bez odprawy potem praca

Może zainteresować Cię też: