Jak banki pomagają frankowiczom? TABELA pomysłów

| Aktualizacja:

Zapowiedzi pomocy dla frankowiczów były szumne. Jak jednak wszystkie obietnice sprawdzają się w praktyce? Oto szczegóły polityki banków, wobec kredytobiorców, którzy pożyczyli na mieszkanie w szwajcarskiej walucie.

wróć do artykułu
 • ~Anna
  (2015-02-05 08:31)
  Skoro frankowicz zapłacił mniejszą ratę to nadwyżkę wydał czyli wsparł gospodarkę, kupił dobra i usługi, możliwe, że dzięki tym wydatkom inni mają pracę teraz - jak wyliczyć to co zyskała gospodarka i potencjalny Kowalski na tym, że frankowicz wydał więcej na dobra i usługi?
 • ~omega
  (2015-02-05 17:45)
  A jakie propozycje przedstawiło PEKAO SA , bo nie widzę
 • ~jerry
  (2015-02-05 21:46)
  Uczciwe i dobra propozycja również dla banku to: A) Banki oddadzą kredytobiorcą nieuprawniony zarobek czyli spred z dnia wypłacenia kredytu (ok 10 tys na kredycie). Powinien być po średnim kursie NBP. Jeżeli dojdzie do procesów sądowych to banki i tak będą musiały ten zarobek oddać a dla banku lepiej oddać niż zaryzykować unieważnieniem kredytu od samego początku ? (definicja kredytu ! ). A jeszcze gorzej dla banku będzie jak nie będzie mógł udowodnić, że miał wtedy franki, a musiał mieć je jeżeli zarabiał na ich wymianie czyli spredzie ??? B) banki o 50% zmniejszą swoja marże (banki wezmą w ten sposób choć odrobinę odpowiedzialności za ryzyko kredytowe jakie wpędziły klientów).W ten sposób miesięczne raty się zmniejszają ! C) spłata miesięcznych rat kredytowych po kursie NBP ewentualnie max. 1% spred (tyle maja kantory internetowe i jeszcze zarabiają). D) obligatoryjnie uszanować ujemny CHF libor !!! PROSTE I UCZCIWE !!!
 • ~Matrix
  (2015-02-06 07:15)
  Panowie Belka i Szczurek tak bardzo troszczą się o ewentualne straty banków,że trzeba im przypomnieć podstawowe fakty.

  Produkty bankowe w postaci kredytów hipotecznych opartych o opcje walutowe wymyśliły i zaakceptowały Zarządy i Prezesi banków. W zamian za twórcze podejście do biznesu zainkasowali wielomilionowe premie. Klienci nabici w butelkę protestują, sprawa się rypła, ktoś musi teraz pokryć straty. Straty obciążą akcjonariuszy banków. Akcjonariusze mogą teraz ścigać swój nieudolny Zarząd i łasych na kasę Prezesów. Ci, świadomi swoich win próbują wciągnąć do gry budżet Państwa. Panowie Szczurek i Belka już policzyli ( dostali gotowe ściągi od banków), jakie to wielkie straty banki poniosą na swoich błędnie skonstruowanych produktach i stają w obronie ich interesów.

  Waszą pensję Panowie wypłaca wam budżet państwa a nie zarządy banków. Jak jest inaczej to dajcie znać. Wmawianie opinii publicznej, że nie można dopuścić do straty banków to okłamywanie społeczeństwa. Stratę pokryją akcjonariusze banków, czyli w przypadku ponad 70% działających Polsce banków, zachodnie instytucje finansowe i banki. Na biednych nie trafiło. Myślicie może, że zrezygnują z polskiego rynku? Za duża kasę stąd wywożą w „walizkach”. Zaczniecie Panowie naprawdę reprezentować interes narodowy polskich obywateli.

Może zainteresować Cię też: