Prezes Warnera Piotr Kabaj uważa, że najbardziej interesująco wygląda zbiór nagrań muzyki klasycznej, dlatego że dotychczas nie był on eksploatowany. Firma będzie chciała jednak wydać jak najwięcej z tych zbiorów, również muzykę popularną. Priorytetem będą te nagrania, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego.

W zbiorach Polskich Nagrań znajduje się blisko 40 tysięcy produkcji. "Teraz Warner zamierza przyjrzeć się dokładniej tym zbiorom, a następnie przystąpić do podpisywania porozumień z ludźmi, którzy nadal mają do nich prawa"- zapowiada Piotr Kabaj. Kilkudziesięciu artystów podpisało już takie umowy.

Polskie Nagrania były w PRL-u praktycznie monopolistą jeśli chodzi o wydawanie płyt. Jedynym ich konkurentem było Polskie Radio. Wśród artystów wydawanych przez Polskie Nagrania byli m.in. Czesław Niemen, Maryla Rodowicz czy Czerwone Gitary. Ostatnio to wydawnictwo remasterowało albumy i wypuszczało je ponownie do sklepów płytowych.

Bezpośrednią przyczyną upadku firmy był konflikt z krewnymi Anny German, którzy domagali się tantiem ze sprzedaży wznowionych płyt artystki. Sąd przyznał rodzinie ponad milion złotych odszkodowania. Pięć lat temu firma ogłosiła upadłość. Zysk z dzisiejszej sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na spłatę długów spółki, reszta trafi do Skarbu Państwa.