Ofiary franka zabijane przez marżę i odsetki

| Aktualizacja:

Choć większość osób zadłużonych w szwajcarskiej walucie może nazywać się pechowcami, to są tacy, dla których takie miano to dużo za mało.

wróć do artykułu
  • ~zdumiony
    (2015-01-27 08:24)
    Pekao sa ruszyło z pomocą dla swych klientów i obniżyło mi oprocentowanie w CHF z 3% na ...2,97%
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2015-01-27 09:10)
    Wartosc dydaktyczna na przyszlosc...moze miec tylko takie rozwiazanie tego problemu...1.cale zarzady polskie tych bankow DO KRYMINALU...za to ze na zlecenie mafii lichwiarzy z zagranicy oszukiwali naiwnych polskich obywateli...2.wszelkimi stratami OBCIAZYC te banki z malym udzialem takze FRANKOWICZOW...3.Wszystkich pazernych idiotow ktorzy polaszczyli sie na ten lep...napietnowac POprzez publiczne ogloszenie nazwisk...a gdyby to mozliwe kazdemu dac PO 100 rozg na gola D..e...aby zrozumiala DURNOTA ze nie sa WYKSZTALCONYMI z duzych miast ale zwyklymi CHYTRYMI OSLAMI..
  • ~pardons
    (2015-01-27 10:10)
    Przeciez kazdy normalny czlowiek musi sie zastanaowic zanim wejdzie do banku z czego oni zyja i skad maja na utrzymanie magnackich siedzib
  • ~komentarz
    (2015-01-27 10:47)
    Polacy to nie jest naiwny naród. To cwaniaczki w stylu elit solidarnościowych i obecnych elit związkowych oraz ludzi pokroju T. Rydzyka , czy plemienia rydzykowego lub ludu smoleńskiego. Pracować, zarobić i się nie napracować, kasę wziąć najlepiej dwa razy tyle. Sprzedać usługę i źle ją wykonać. Na uwagi reagować złośliwością i chamstwem. Dobry jest komentarz pardonsa z 10.10. To Solidarność i polskie rządy od 1989 r., skazały naród na rządy oszustów, tych z Watykanu i z zagranicy. Ukryta podłość czarnej mafii, białej mafii, zła praca urzędników w kraju, od gminy po Warszawę, kanciarstwo i bezczelność p/osłów i senatorów.
    Nędza wielu aby garstka, nie wiedziała co z kasą robić. Czyli będzie jak przed wojną 30 - 40 % gruźlica, wszy, bieda z nędzą, 20 do 30 % walczyć będzie o zaliczenie do klasy średniej i 10-15 % jaśnie państwa /czyli totalnego chamstwa i pogardy dla pozostałych 80 %/. Banki nie są temu winne, jeżeli ktoś daje się oszukiwać i zgadza na tak drogie lub spekulacyjne kredyty, to będzie oszukiwany. Na zachodzie ludzie nie ryzykują, gdyż państwo im nie refunduje ich głupoty. Stają się bezdomni i idą na socjal. i Tylko ubodzy ludzie wschodu są dumni z ich socjalu. Miejscowi czują się zdegradowani.
  • ~mad
    (2015-01-27 13:06)
    W BNP Paribas nie uwzględniają ujemnego oprocentowania ...

    Rzekoma spłacalność walutowych kredytów wynika stąd, że gdy są zaległości w spłacie Bank przewalutowuje kredyt na zł i dowala przy tym spred...

    A ludzi się ogłupia skalą pomocy banków i szczuje na siebie. Banki mają się dobrze
  • ~bodzio
    (2015-01-27 14:05)
    a niby dlaczego rzad ma doplacac do tych kredytow,jak mowi przyslowie chytry dwa razy traci przeciez oni dlatego brali kredyty w frankach bo chcieli jak najmniej placic a teraz narzekaja.Nie kazdy mogl dostac kredyt w frankach a co z tymi co dostali w zlotowkach i uczciwie go splacali
  • ~23erdf
    (2015-01-27 15:03)
    tylko przewalutowanie na złote po kursie z dniaudzielania kredytu plus dopłata z tytułu różnicy pomiędzy LIBOR I WIBOR rozłożona na raty. Inaczej zawiadamianie PROKURATURY i badanie mów pod kątem 286. § 1kk (doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem). . Jak czytam, że jutro Piechociński przedstawi pakiet "pomocowy" to już z góry wiem, że to będzie tylko kosmetyka i najwyżej na dwa lata. A po wyborach zostaniecie frankowicze zostawieni sami sobie.
  • ~gość
    (2015-01-27 15:19)
    tylko przewalutowanie na złote po kursie z dnia udzielania kredytu plus dopłata z tytułu różnicy pomiędzy LIBOR I WIBOR rozłożona na raty. Inaczej zawiadamianie PROKURATURY i badanie umów pod kątem 286. § 1kk (doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem). . Jak czytam, że jutro Piechociński przedstawi pakiet "pomocowy" to już z góry wiem, że to będzie tylko kosmetyka i najwyżej na dwa lata. A po wyborach zostaniecie frankowicze zostawieni sami sobie
  • ~pozdro z ZURICHU
    (2015-01-27 15:46)
    Odnoszę wrażenie że cała Polska jest pogrążona w panice z powodu wysokiego kursu franka,a tak nie jest.Mam całkiem spore konto we frankach i jak dla mnie jest to super wiadomość! Z tej to okazji postanowiłem kupić super zestaw kina domowego wraz z tv 4k ! A Polakom pogrążonym we franku powiem tak: trzeba być ostatnim matołem by biorąc kredyt na wiele,wiele lat myśleć że kurs będzie stabilny lub spadał tylko w dół.Zagraliście va-bank i.. przegraliście i nie wincie za to tylko banków ale i własne Polskie cwaniactwo i zasadę:Zastaw się i postaw się! Pytam ilu z was zadzierało nosy przed tymi co nie sprostali warunkom kredytu lub pobrali kredyt w złotówkach?
  • ~Przynajmniej wiedzą na co płacą podatki.
    (2015-01-27 17:30)
    Kredyt hipoteczny w Stanach przeciętne oprocentowanie 2%. Podatek UPt 8.5%,.
    Stawka za h/pracy robotnika nie wykwaliwfikowanego 8,75$
    Oprócz tego istniej najniższe wynagrodzeni dla osób w wyższym wykształceniem (tak samo w UK, Francji, USA), czego u nas żydota nie wprowadzi dlatego jest tylko najniższe wynagrodzenie dla wszystkich takie samo.
    Jak ktoś nie spłaci kredytu hipotecznego, czy konsumpcyjnego np.:za samochód czy cokolwiek, to z tym problemem zostaje bank. A nie państwo.
    Nie mówiąc o tym że prawo jazdy kosztuje 10$ i można go zdawać nieskończoną ilość razy za te 10$.
  • ~hę?
    (2015-01-27 17:33)
    A jaki procent kredyt dostał Bolek W. na swoją rezydencję i w którym banku.
  • ~rychu
    (2015-01-27 23:46)
    powod "pakowania sie w kredyty walutowe" to nie ich taniosc ale prosta i prymitywna glupota !!!
    - jak ktos normalny, umiejacy myslec bierze kredyt hipoteczny w walucie w ktorej nie ma dochodow, a jego (znaczy kredytu) taniosc wynika miedzy innymi z pozycji zlotowki powyzej kursu sredniego (mocna zlotowka) oraz ze slabej, ponizej sredniej pozycji franka !!! i kredyt jest na lat, to znaczy ze ci durni spekulanci licz na to ze ten stosunek zlotowki do franka utrzyma sie przez ten okres - to jest myslenie skrajnych kretynow !!!
    - KNF opublikowala "Rekomendacje S" w ktorej dosyc mocno odradzala i przestrezegala przed kredytami walutowymi !!! za ta publikacje Jarek i jego durnie strasznie sie przejechali i doradzali lekcewazenie tej rekomendacji !!!
    - komu sie wydaje ze sluszne i sprawiedliwe jest pomaganie ludziom ktorzy podjeli jakas durna, spekulacyjna decyzje finansowa i teraz dajana tym ciala ??!!!i
  • ~ryzyko rozlozyc
    (2015-01-30 18:06)
    ryzyko prawnie powinien ponosic tez bank a nie tylko kredytobiorca
    bank ma wiecej fachowej wiedzy
    kredyt hipoteczny powinien wynosic 80% wartosci nieruchomosci, przy niewyplacalnosci dlug dla banku nie powinien byc wiekszy niz 100 % aktualnej wartosci rynkowej nieruchomosci, w ten sposob ryzyko spadku ceny nieruchomosci rozkalda sie na biorce i dawce
  • ~krystyna
    (2015-08-06 16:38)
    dlaczego Polacy zawsze są przeciwko sobie czy to w kraju czy za granicą ,w tej sytuacji cieszą się banki i zacieraja ręce.Czy to głupota czy debilizm .Spróbuj za granicą poprosić polaka o pomoc ,to sie zdziwisz prędzej cię sprzeda ..Nigdy w Polsce nie będzie dobrze i dostatnio.i .Złodziejstwo i zawiść to nasze dobra narodowe.

Może zainteresować Cię też: