Kolejny kraj nie chce polskiej wieprzowiny. Tym razem z Zachodu...

Do Rosji i Ukrainy dołącza kolejny kraj. Tym razem Szwajcaria wprowadza zakaz importu wieprzowiny z Polski i Litwy. Powodem decyzji są wykryte przypadki afrykańskiego pomoru świń w tych krajach.

wróć do artykułu
  • ~PIS Targowica bedzie dyndac
    (2014-10-15 18:32)
    Dlaczego Dziennik dal zdjecie prezesa z hofmanem ?
  • ~analityk
    (2014-10-15 11:49)
    Taką chorobą można załatwić każdy kraj !!! Jak to się dzieje że tej choroby nie ma w krajach zachodnich i USA ?
  • ~BNM
    (2014-10-05 19:22)
    za PRL -u produkowali 24 miliony tuczników i brakowało w sklepach, dzisiaj 10,5 miliona szt. i kłopoty ze zbytem
  • ~buba
    (2014-04-29 18:58)
    ALE WSZYSCY piszecie bzdury czy niczego przez te lata komunizmu sie nie nauczyliscie no to chyba teraz jest juz za puzno chyba ze ci ktozy to pisza to jescze nie dokladnie sprawdzaja historie ,a mogliby sientroche przylozyc do tej lektory to by im sie troche ta ********** rozruszala.Przeciez ruski byli i zawsze beda ruskimi przelamancami czy wy co tu piszecie czasami bzdury tego nie pamietacie.A Tusk przelamaniec ruski powinien juz odejsc dla dobra Polski
  • ~Marek
    (2014-04-24 19:48)
    Wreszcie może będziemy jedli nasze świnie w Polsce. Obecnie spożywamy faszerowane antybiotykami świnie niemieckie i duńskie, które spokojnie mogą kupić Ruscy i wówczas będą bardziej osłabieni, bez szans na zajęcie Ukrainy.. Dlaczego minister Sawicki w ogóle nie dba o rynek krajowy i tężyznę naszych żołnierzy?
  • ~antidotum
    (2014-04-23 23:49)
    Dla rozsądnych ludzi dwa dzikii padłe w lesie - a więc nie w gospodarstwie hodowlanym (i najprawdopodobniej podłożone celowo) - nie mogą byc przyczyną żadnego embargo. Chodzi o coś zupełnie innego. Podejrzewam, że chodzi o ruskie świnie, które mają swoje wpływy w Szwajcarii.
    PS. Przestrzegam Szwajcarów przed kontaktami z tymi świniami - są zarażone nacjonalistyczną nienawiścią znacznie groźniejszą od afrykańskiej choroby
  • ~karkowka
    (2014-04-17 15:10)
    przeciez swinek dwunoznych we wladzach to my mamy caly czas mnostwo. Przerosty sa zastraszajace.
  • ~ber
    (2014-04-14 16:01)
    Za rządów PiS pogłowie trzody chlewnej wynosiło ok. 19 mln sztuk, a teraz za rządów platformersko-ludowych ok. 11 mln sztuk. Więcej sprowadza się z zagranicy ( Niemcy, Dania , Holandia) żywca (ok. 4 mln warchlaków) , wieprzowiny i przetworów niż Polska eksportuje. Jak Tusk Domald, do spółki z arbuzami z PSL, doprowadzili do takiego dna. Polska ma olbrzymi potencjał, tradycje w chowie świn. To prawdziwy cud Tuska. Ponadto, więcej importujemy cukru niż produkujemy; polikwidowane cukrownie, sprzedane Niemcom, itp. Kolejny cud rządów PO- PSL . Ostatnio rząd wpuścił niemiecki prom na polską linię promową - gospodarka morska w zaniku.
  • ~anka
    (2014-04-14 15:30)
    a to w Szwajcarii świnie będą jadły wieprzowinę z Polski???
  • ~Swiety Graal
    (2014-04-14 15:03)
    W Szwajcarii niestety do łapy nie biorą ...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-04-14 14:44)
    Szwajcaria ?
    O statusie Krymu i szwajcarii
    powinien zadecydowac PIS i PAN NADPREZES KACZYNSKI .
    Przy wspóludziale amerykanskich naukowców z prof. Binienda na czele.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-04-14 14:39)
    "Dokonczymy jego dzielo"-to cytat ze spotu PIS

    A ja zadam proste pytanie, jakie dzielo?
    moze to:
    stworzyl wielu poleglych patriotów, moze im nadal malo. ..
    tylko ze..
    samodzielnie ich nie stworzyl, tylko z pomoca Blasika, brata i Sasina
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-04-14 14:39)
    Uwaga na PIS falszywki...!! takie jak ta 2014-04-14 14:04
    Falszuja posty !!

    Dlaczego zdjecie prezesa firmuje ten artykol ???
  • ~nmpol
    (2014-04-14 14:33)
    ta cala sytuacje to szyta grubymi nicmi ---czy to prawda czy prowokacja niudolnosc rzydu -nic nie zrobi nie chce nie umie jedynie co moze to pogrzebac polske --zasprzedancy polski ---
  • ~eurpoa
    (2014-04-14 14:23)
    no i mamy polityke ryzego wieprzowiny nie chca a ryzy baran sie cieszy
  • ~do jełopa z godz14:07
    (2014-04-14 14:22)
    oto na tym zdjęciu macie premiera i prezydenta, a w tle tam dalej paligłup
  • ~Bardal 2014
    (2014-04-14 14:10)
    Zobaczcie do czego doprowadzili nasi politycy - Rosja,Ukraina, dołączyła do nich Szwajcaria , Chiny i następne kraje zapowiadają wprowadzenie embarga na polską wieprzowinę. Po co nam to było. Czy ktoś za to odpowie nie bo przecież polityk w naszym kraju jest bezkarny.
  • ~Jarosław nic nie umie vel Kaczyński.
    (2014-04-14 14:07)
    TYLE CO ZJADAJĄ W SZWAJCARII TO WYHODUJE U NAS JEDEN CHŁOPSKI CHLEWIK .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-04-14 14:04)
    Nawet zmiana ministra nic nie pomogła. Przeciwnie pogorszyła.
  • ~r46
    (2014-04-14 13:50)
    A w sklepach nawet o 1 zł nie staniało.

Może zainteresować Cię też: