Firmy idą z torbami. Fatalny rok na warszawskiej giełdzie

| Aktualizacja:

Polski rynek akcji jest bliski pobicia rekordu. Niestety niechlubnego, bo związanego z upadłościami. Wystarczy, że upadną jeszcze dwie spółki, a wynik z ubiegłego roku zostanie wyrównany.

wróć do artykułu
 • ~alex jones fan
  (2013-11-06 15:01)
  Ludzie zobaczcie,(pl napisy) ten filmik/wywiad w ktorym facet wyjasnia jaki to bedzie powod PRZYSZLEGO kryzysu finansowego i knucia Banksterow-Bilderbergow.
  http://www.youtube.com/watch?v=2x8kTWByEfg
 • ~RABI SZECHTER
  (2013-11-06 09:16)
  IM GORZEJ DLA GOJÓW TYM LEPIEJ
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2013-11-06 09:09)
  re Robnad
  Ile PiS wydaje na ochrone prezesa Kaczynskiego? Dlaczego ochrona Kaczynskiego jest tak droga?Jaroslaw Kaczynski jest jedna z najlepiej ochranianych osób w panstwie. Wydatki na ochrone prezesa PiS wyniosly w 2012 roku grubo ponad milion zlotych
  Milion na ochrone Jaroslawa Kaczynskiego i milion dla zaprzyjaznionej firmy – tak placi PiS. Dokumentacje partii za ubiegly rok przeanalizowal "Newsweek".

  PiS korzysta z uslug firmy Grom Group, zalozonej przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. W ich ofercie znajduja sie uslugi bylych komandosów, oficerów sluzb specjalnych i funkcjonariuszy BOR.

  Kaczynskiego obstawia nawet 20 funkcjonariuszy, którzy strzega prezesa PiS wszedzie. Jezdza z nim po Polsce, zabezpieczaja spotkania z sympatykami, pojawiaja sie na wyborczych konwencjach i pilnuja jego domu.
  Z ustalen "Newsweeka" wynika, ze w 2012 roku PiS wydalo na ochrone prezesa prawie 1,1 mln zl. To srednio ok. 90 tys. zl na miesiac. Dodatkowo tygodnik podaje, ze tak wysoka stawka rzadko jest spotykana w branzy ochroniarskiej.

  Dodatkowo w dokumentacji partii sa tez slady po pieciu przelewach na laczna kwote ok. 1,2 mln zlotych, które trafily na konto niewielkiej spólki MTML. Jej prezesem i wspólwlascicielem jest Tomasz Pierzchalski, dyrektor warszawskiego biura europoslów PiS i czlonek rady Nowego Kierunku, fundacji kojarzonej z partia Kaczynskiego. MTML zajmuje sie dzialalnoscia sportowo-rekreacyjna oraz swiadczy uslugi marketingowe. Niestety nie wiadomo, za co partia Kaczynskiego przelala firmie ponad milion zlotych. Europosel Tomasz Poreba, szef kampanii PiS w 2011 r. nie ma pojecia o interesach Pierzchalskiego, swojego mlodszego kolegi. Gdy uslyszal o milionie przelanym na konto jego spólki, tylko jeknal: "O, Jezu…".

  To wlasnie Polska ...PIS !
  . Czy w tym Sejmie i senacie nie ma powznych ludzi aby te pieniadze na ochrone Kaczynskiego przekazac na HOSPICJUM albo na leczenie dzieci z nowotworami. Kaczynski zapomnial co to '' BÓG -HONOR-OJCZYNA. On sie boii o wlasna du... a nie mysli o losie malych Polaków. Nie dziwie sie sam nie ma dzieci . Paranoja napisana PRAWEM i SPRAWIEDLIWOSCIA. To moralne dno !
 • ~Mar
  (2013-11-06 08:59)
  "Firmy idą z torbami...". a prezesi wielu z nich, walichami wypchanymi forsą, zakładać nowe...
 • ~Miron
  (2013-11-06 08:50)
  Bardzo dobrze!!! Bić w dupę lemingów!!! Bić w dupę!!!
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2013-11-06 08:47)
  hofman :
  "Moja zona juz nie pracuje w KGHM ani w zadnej innej spólce skarbu panstwa - zapewnia."

  Bo PiS nie rzadzi..! Musicie poczekac na powrót PiS-u do wladzy.

  (Obecnie zonka zapewne " pracuje " w przechowalni ludzi PiS-u czyli w SKOK STRZELCZYKA.
  I juz wszystko jasne.)
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2013-11-06 08:45)
  PIS przekrety
  Z pieniędzy podatników PiS stworzyło finansową sieć służącą prezesowi i partii

  W najnowszym numerze "Newsweeka" Michał Krzymowski ujawnia: pod przykrywką Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego działa misterna, polityczno-biznesowa maszyneria skupiona wokół PiS. A podatnicy płacą na rozdmuchaną ochronę Jarosława Kaczyńskiego.
  "Prezes nadal chce żyć jakby był premierem" – twierdzi "Newsweek".
  http://natemat.pl/27763,newsweek-z-pieniedzy-podatnikow-pis-stworzylo-finansowa-siec-sluzaca-prezesowi-i-partii
 • ~tommy
  (2013-11-06 08:42)
  Natychmiast aresztowac i rozstrzelac autora tego artykulu ! Jak smie pisac takie rzeczy, skoro sam slyszalem jak premier Donald Tusk mowil, ze kryzys lomotal do naszych drzwi, ale dzieki geniuszowi jego i jego ekipy, gospodarka wrocila na sciezke wzrostu. Niech chociaz w TVN Biznes sprostuja, ze to wina PiS-u ! Blagam !!!
 • ~Aboj
  (2013-11-06 08:29)
  K=wa nawet szczawiu matołom zabraknie pozostanie do żarcia tynk ze ściany. Taka to charoszaja wadza utych POpaprańców
 • ~Robnad
  (2013-11-06 08:16)
  e tam, to tylko wroga propaganda PISowska, która ma judzić i jątrzyć(GieW copyright).
  przeciez nasz ukochany premier(na skalę galaktyczną) POwiedział, sam słyszałem, że kryzys, którego nie było został odparty bez żadnych strat, a Polska rośnie w siłę i ludzie żyją dostatniej.
  ma POtwierdzenie tego przytoczył dane, gdzie jasno na jeszcze jaśniejszym stoi,
  co my przeskoczyli Gabon a do Czadu tylko krok mamy.
  i tego się trzymajmy
 • ~Polon
  (2013-11-06 08:14)
  Gdyby pisior rzadzil to by do tego na pewno nie doszlo.
 • ~leming
  (2013-11-06 08:11)
  Nieprawda, przecież nasz wódz Słońce Peru mówił, że kryzys się skończył Tylko nie usłyszałem czy w Polsce czy gdzie indziej.?
 • ~StJ
  (2013-11-06 08:08)
  Ale za to biurokracja rośnie w siłę!! Gdy administracja, której zadaniem jest regulacja, przekształci się w biurokrację, staję się ona paralizatorem dla rozwoju gosPOdarki!! Za panowania Tuska biurokracja rozmnaża się przez pączkowanie jak drożdeże rośnie patologia w POstępie geometrycznym!1 POlska stacza się do rynsztoka PO równi pochyłej!!
 • ~baj
  (2013-11-06 07:55)
  DO MULATA= CHCIAŁBYM CI JOŁOPIE ZADAĆ JEDNO PROSTE PYTANIE JEŻELI TAK DOBRZE STOI I JEST TAKĄ POTĘGĄ POLSKA GOSPODARKA TO DLACZEGO KTO TYLKO MOŻE UCIEKA Z TEGO DOBROBYTU NA ZACHÓD
 • ~xxx
  (2013-11-06 07:49)
  ZIELONA WYSPA ZAFUNDOWANA PRZEZ HOCHSZTAPLERÓW Z RZĄDU UMACNIA SIĘ I ROŚNIE W SIŁĘ.NIECH ŻYJE I ROZWIJA SIĘ PAŃSTWO K...Y IZŁODZIEJA
 • ~mulat
  (2013-11-06 07:34)
  Polska gospodarka na tle krajów środkowoeuropejskich to potęga i nie zmieni tego artykuł na onecie.
 • ~Jeżyk
  (2013-11-06 07:30)
  Hejterzy już się cieszą, woda na ich młyn.
 • ~Tofik
  (2013-11-06 07:23)
  Tylko zlasowane lub naćpane GWnem mózgi POmatolstwa starają się tego nie widzieć, tak uwierzyły w zieloną wyspę Rudego.
 • ~sklave
  (2013-11-06 07:22)
  No to jak to jest z ta polską gospodarka.
  Cytuję: „Warszawa, 17.10.2013 (ISBnews) - Choć wzrost produkcji przemysłowej okazał się we wrześniu nieco niższy od oczekiwań (odpowiednio: 6,2% r/r wobec 6,9%), był on najsilniejszy w tym roku. Wynik ten został potraktowany przez analityków jako kolejne potwierdzenie, że ożywienie w gospodarce nabiera tempa, a następne miesiące (oprócz października) powinny przynieść jeszcze szybszy wzrost produkcji - w grudniu może on być już nawet dwucyfrowy.”
  Banda nieudaczników została obdarzona władzą nieograniczoną, niczym niepohamowaną
  Zadanie ich priorytetowe napełnić kasę swoją, nie państwową.
  Kim ...Ich... Sen... Rostowski z radością nas kiwa.
  Tusk z nami my z torbami.
  Jak rabowano Polskę!!!
  Wszystko zaczęło się na początku 1989 roku w czasie tzw. „okrągłego stołu”, potem było tylko gorzej.
  więcej na stronie: http://sklave.manifo.com/
 • ~hahaha
  (2013-11-06 07:16)
  a Tusk niedawno twierdził, że kryzys mamy juz za sobą...hahahaha