Trzysta dni rządu Tuska. Tak ekonomiści oceniają premiera

| Aktualizacja:

Druga kadencja rządu Donalda Tuska trwa już trzysta dni. Zdaniem części ekonomistów, premier mocno ich rozczarował, bo nie wywiązał się z większości gospodarczych obietnic.

wróć do artykułu
  • ~igor
    (2013-08-09 18:28)
    jak oceniać barachło
  • ~Jeśli naprawdę chcesz mu sprać mordę
    (2013-08-09 15:05)
    Rodaku, Jeśli naprawdę chcesz mu sprać mordę, to podajemy ci adres: Sopot, ulica Jana z Kolna (nie wiem który numer, ale na przeciwko jego domu, po drugiej stronie ulicy jest przedszkole, zresztą samemu trzeba się rozejrzeć i uważać na jego tajniaków – w tym niemiecki oddział szturmowy). Powodzenia!
  • ~Olmaria7
    (2013-08-11 12:22)
    NIE MA OBAWY, JAK tUSK ODEJDZIE TO ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ, KTO POTRAFI. nARAZIE SIEDZI CICHO I OBSERWUJE SYTUACJĘ.
  • ~OBSERWATOR
    (2013-08-10 15:06)
    Jedyne miejsce dla tego rządu to ława na sali w TS. Za całokształt:
    1.bezrobocie
    2.dziura budżetowa
    3.niedożywione polskie dzieci
    4.bajzel w służbie zdrowia
    5.upadek polskiego szkolnictwa
    6.bieda wśród rodzin wielodzietnych
    7.upodlenie emerytów i rencistów
    8.afery, nepotyzm i kolesiostwo
    9.tolerowanie bezprawia w systemie wymiaru sprawiedliwości
    10.rozpasanie aparatu administracyjno-urzędniczego i zwiazane z tym
    niczym nieuzasadnione nagrody, premie, dotacje, odprawy
    11.Arogancja wobec obywateli i brak reakcji na powszechną krytykę rządu.
    Jeśli któryś z tych zarzutów jest nieprawdziwy to proszę mnie skorygować.
  • ~gugcia
    (2013-08-10 14:02)
    do forumowicza PUCHATEK,dziekuje bardzo za dokladne dane o obecnym dlugu krajowym,nigdzie tego nie podaja,albo podaja ciagle inne dane.Takze historyczne dane o tym co zbudowala ekipa Gierka za stosunkowo male kwoty tez b.ciekawe.
  • ~OBSERWATOR
    (2013-08-10 11:44)
    Dostaliśmy ogromne pieniądze z Unii i co- siedzimy wszyscy w czarnej dziurze, z olbrzymim deficytem budżetowym. Za taki bajzel, do którego została oprowadzona Polska, wszyscy-bez wyjatku- którzy doprowadzili do takiej sytuacji, powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Psy wieszano na Gierku, za jego zadłużenie, ale on tamtych pieniędzy nie zmarnował, w przeciwieństwie do tych, którzy dorwali się do władzy po 1989r i wydoili Polskę do dna.
  • ~NY
    (2013-08-10 08:19)
    No taaaaaaa ...zdaniem czesci ekonomistow -wiadomo jakich -tych ktorzy otrzymywali instrukcje per SMS .

    Tylko pisuarski sekciarz moze tak twierdzic.

    ...ale Tusk nikogo nie zamordowal w przeciwienstwie do poprzednika !!!
  • ~każdy to widzi POlska sie zwija
    (2013-08-09 22:55)
    Gołym okiem widać do czego doprowadził,
  • ~DYMISJA I AUDYT PO - SUBITO !!!
    (2013-08-09 20:01)
    Co to oceniać? Przecież on nic nie zrobił !
  • ~Nowa Polska
    (2013-08-09 18:36)
    Krotka ocena:

    Wypad!


    PS.
    Wazniejsza kwestia - Kto nam tego lamusa narail?!
    Taki czy inaczej "nasz czlowiek w warszawie" skonczy jesli nie w celi to na smietniku historii w pelnej infamii.
    Wazne zeby do takich tragedii nie dochodzilo w przyszlosci. Inaczej jeszcze przez nastepne 100 lat bedziemy robolami Europy i do zbankrutowanej Grecji na zmywak jezdzili.
    Zatem czas rozliczyc do cna skopromitowana tzw. 4. wladze .
    Czyli juz nie owijajac w bawelne: merdia iii rp- rozmaite szczekaczki postkomuny: wszelkiego sortu lisy, durczoki, michniki, kolendy, olejniki, etc.
    Jedno klamstwo, jedna manipulacja, jednen przejaw rezimowego serwilizmu albo odkryta brudna przeszlosc i dziennikarzyna powinien byc spalony.
    Out!!! Na zasilek! Ulice odsniezac.
  • ~Antoni
    (2013-08-09 16:22)
    Cale te niemal 6 lat Tuska ,jego ferajny ,to jedno wielkie dno.

    Pakowac sie i to jak najszybciej ,koniec z wami POwcami !
  • ~Ola
    (2013-08-09 15:59)
    New York Times nie ma w Polsce stałego korespondenta, zazwyczaj przyjeżdża dziennikarz, który ma na miejscu asystentów, ludzi wprowadzonych. I tego typu artykuły są zwykle streszczeniem opinii, które kursują w Polsce. Przecież nie wyrabia sobie własnych opinii, czy nie dokonuje głębszych analiz. Urządza się dziennikarzom spotkania z jakimiś ludźmi, najczęściej jednej opcji. I potem jest efekt. Powstaje taki artykuł.

    Oczywiście, jest jakaś generalna, czy ogólna opinia, która w Stanach Zjednoczonych panuje na temat Jarosława Kaczyńskiego, ale też Europy Środkowo-Wschodniej, też Victora Orbana. Jest to jakby ogólny schemat interpretacyjny, czy ogólna narracja, która w takie teksty się wpisuje.

    Niedawno też w NYT był artykuł o filmie "Smoleńsk". Współpracownicą autora była dziennikarka współpracująca z "Gazetą Wyborczą". To są więc te same kręgi. Z grona osób bardzo zaangażowanych politycznie, kształtujących tutaj opinie nieprzyjazne PiS, wypływają opinie, które się publikuje za granicą, a potem tutaj cytuje, jeszcze pokręcając niektóre wiadomości. To obieg zamknięty negatywnej propagandy. Miałem kilka razy okazję spotkać się z takimi dziennikarzami i oni przyjeżdżają do Polski z gotowymi opiniami, szukają tylko potwierdzenia, ewentualnie ilustracji tekstu.
  • ~hehe
    (2013-08-09 15:11)
    Tylko dziki kraj moze miec takiego typka spod ciemnej gwiazdy za premiera.
  • ~sabina
    (2013-08-09 15:02)
    największy oszust XX i XXI wieku.Ciekawe gdzie ucieknie gdy naród zacznie go rozliczać?
  • ~Bulba
    (2013-08-09 18:29)
    Ale k... sukcesy!
  • ~Genowefa Pigwa
    (2013-08-09 15:01)
    U rudego Kaszuba widać chorobliwą od lat obsesję na Kaczyńskich.
  • ~Norvid PIESZY NH
    (2013-08-09 15:00)
    DEGRADACJA. PONIŻENIE I NISZCZENIE. SPOŁECZEŃSTWA
    TAK WIELKICH PRZEKRĘTÓW, KAT WIELKIEGO ZADŁUŻENIA NIKT NIE DOKONAŁ W DZIEJACH. ODWRÓCENIE I POSADZENIE PEłO DO PIERDLA ZBLIŻA SIĘ POWOLI
    Jesteśmy na samym początku wyjścia z kryzysu po II wojnie.
  • ~motek
    (2013-08-09 15:00)
    wracaj trampkarzu na komin i dyndaj tam po 12 godzin dziennie do 67 roku życia
  • ~taka prawda
    (2013-08-09 14:58)
    Tusk skomromitował się doszczętnie, wojna z własnym narodem, z kazdym przejawem polskosci i patriotyzmu zupelnie Tuska dyskwalifikuje nie tylko jak premiera ale jako Polaka.
  • ~kasienka
    (2013-08-09 14:56)
    Jakie trzysta dni? Bez dwoch miesiecy 7 lat!!! 6 lat 10 miesiecy czyli 82 miesiace, czyli x 30 (srednio) = 2460 dni!
    To ryze dno trzeba odspawac od stolka i wypieprzyc na smietnik hostorii.
    Dosc juz demolki panstwa Polskiego!

Może zainteresować Cię też: