Minister Rostowski zarzuca sieć. Skarbówka nie daruje nikomu

| Aktualizacja:

Poznaliśmy założenia do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Dokument przewiduje ok. 130 zmian w przepisach. Niektóre z nich mają charakter fundamentalny. Kluczowa zmiana to zwiększenie dostępu do tajemnicy bankowej. Fiskus pozna dane nadawców przelewów, czyli każdego.

wróć do artykułu
  • ~jazu
    (2013-03-12 07:06)
    "...uniknięcie zapłaty daniny..." - w pańszczyźnianej Polsce obowiązywała tzw. dziesięcina. Czyli jak łatwo wyliczyć VAT wynosil wtedy10%.

    Więcej "daniny" oznacza więcej nagród i premii dla tych przy korycie.
    Reszta zadowoli się szczawiem - dla dorosłych i dla dzieci.
  • ~kleks
    (2013-03-12 07:11)
    On nie ruszy wielkich koncernów nie płacących podatków w Polsce.
    Zasada jest taka . Koncerny nie płacą a płacić mają zwykli Polacy.

    To klasyka kolonializmu.
    Rostowski to namiestnik kolonizatorów.
    Pracuje w interesie rabującej Polskę zagranicy a nie w interesie narodu Polskiego z którym nic go nie łączy.
  • ~zen
    (2013-03-12 07:17)
    Gargamel!
  • ~Clinton bidon
    (2013-03-12 07:18)
    Za takie zasługi miejsce w londyńskim City to za mało ( vide Marcinkiewicz). Za takie zasługi to już tylko coś z górnej półki w międzynarodowym funduszu walutowym! Tak trzymać ! No chyba że Polacy bedą mieli inne zdanie i pewnego dnia będzie tak jak w tytule pewnego westernu. Jest tam słowo " wysoko" . I tak będzie.
  • ~seba_łódź
    (2013-03-12 07:19)
    i bardzo dobrze, wreszcie będę wiedział ile zarabia mój pracodawca, wczoraj odebral nowego mercedesa S, ho ho dobiorą mu się do du...y
  • ~ZAGUBIONY
    (2013-03-12 07:20)
    TO JEST MINISTERSTWO OD FINANSÓW, CZY NOWA UBECJA ?
  • ~wacek
    (2013-03-12 07:23)
    Ten, kto jada polski szczaw

    I zakąsza mirabelką

    Ten przepłynie Wisłę wpław

    Taką moc ma w sobie wielką!

    I przepłynie Amazonkę

    I zdobędzie Himalaje

    Kto na polską pójdzie łąkę

    i się zdrowo szczawiu naje

    Więc zachęcam czytelnika

    Żeby zamiast innych straw

    Od maja do października

    Jadł wyłącznie polski szczaw

    Ale groźna jest przesada

    (Tak jak z rymem częstochowskim)

    Kto za dużo szczawiu jada

    Może zostać Niesiołowskim
  • ~amen
    (2013-03-12 07:25)
    od pewnego czasu w tym kraju czuję się jak zwierzyna POdczas POlowania,.. trzeba uciekac albo dorwać myśliwego
  • ~Stefan
    (2013-03-12 07:25)
    on to moze mnie w hcuja pocalować
  • ~alf
    (2013-03-12 07:34)
    durnie, czy nie rozumiecie, że tylko coraz większe podatki zapewnią kolejne miejsca pracy i wielkie wynagrodzenia w urzędach ? czy nie sprawia wam przyjemności, gdy widzicie hordy urzędników robiących "coś" ? jeśli wam to przyjemności nie sprawia to rząd sprawi jak mniemam, by wam to sprawiało.
  • ~Robnad
    (2013-03-12 07:42)
    seba_łódź2013-03-12 07:19
    "i bardzo dobrze, wreszcie będę wiedział ile zarabia mój pracodawca,"

    coś ci sie pomylilo, ty nic nie będziesz wiedzial.

    Vincent Fasola ma jeszcze np. taki POmysł, byś płacił podatek za nieuczciwego POmpiarza , u którego kupisz benzynę.
  • ~antyPO
    (2013-03-12 07:48)
    jak się czujecie POmyje ? fajnie że pozbyliśmy się kaczora .to już nie jest dybanie na obywatela .to jest POlowanie z nagonką.
  • ~bb
    (2013-03-12 07:49)
    Krzyczeli na PIS, że to państwo policyjne. A te ku..wy wyprawiają co chcą. Jest gorzej niż za komuny...
  • ~Green Submarine
    (2013-03-12 07:59)
    Winny Centa już uczy się chodzić po wodzie...
  • ~kmf582
    (2013-03-12 08:00)
    PANIE TUSK I ROSTOWSKI ! PANOM JUŻ DZIĘKUJEMY.

    Co na premie już zabrakło ?
  • ~Mike
    (2013-03-12 08:01)
    Trzeba PO oderwać od władzy, bo nas wszystkicj wykończą. Przyssali się do koryta i ciągną coraz więcej.
  • ~007
    (2013-03-12 08:06)
    Jeszcze tylko nie otoczyli nas murem i nie bombardują nas regularnie tak jak Palestyńczyków.
  • ~aglo
    (2013-03-12 08:10)
    jego wysokość drugi złodziej , my nie jesteśmy do ograbiania , to się zrobi ścigany naród ,jaki piękny system
  • ~KING KONG
    (2013-03-12 08:12)
    PLATFORMA dokonała, w ciągu 5 lat:
    1) likwidacja stoczni Gdynia i Szczecin
    2) afera hazardowa
    3) mimo kasy z Unii nie będzie gotowej w całości żadnej drogi na Euro
    4) podwyżka VAT
    5) zamach na OFE
    6) zakup samolotów Bryza bez przetargu
    7) afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu
    8) afera senatora Misiaka (ustawione przetargi)
    9) afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...)
    10) afera ministra Grabarczyka (obsadza on stanowiska w PKP kolegami i ich zonami a potem w święta PKP leży i kwiczy)
    11) kolejne przetargi na drogi są odwoływanie (S5 Wrocław - Poznań, S7 Gdańsk - Elbląg, S7 pod Radomiem, S8 pod Białymstokiem itd), ale jest kasa na nowych urzędników!
    12) wyprzedaż firm przynoszących krociowe zyski jak np PKO (4 mld zysku w 2010) KGHM (11 mld zysku w 2010), PZU , Bogdanka itd
    13) podwyżka akcyzy na gaz
    14) podwyżka akcyzy na piwo
    15) Premier jeździ na narty i nie reaguje na kłamliwe oskarżenia Rosji pod adresem polskich oficerów (raport MAK)
    16) PO buduje najdroższe drogi na świecie - cena za kilometr w nizinnej Polsce wyższa niż w górzystej Chorwacji...
    17) mimo obietnic "odpolitycznienie" TVP, PO obsadziło TVP swoim ludźmi natychmiast po tym jak Komorowski został Prezydentem.
    18) posłanka PO Sawicka i kręcenie lodów - przyznała się przed kamerami - za to Tusk zniszczył CBA i uczynił z tej służby marionetkę
    19) koleje rozbite na 8 spółek, obsadzane koleżkami nawet na święta puszczają pociągi po 4 wagony...
    20) Świnoujście zablokowane przez Nord Stream
    21) katastrofa Smoleńska do jakiej doszło w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia lotniska przez BOR (brak aparatury do lądowania i nadzoru w wieży kontroli - co ciekawe jak 3 dni wcześniej lądował tam Tusk to aparatura tam była ...), mając te aparaturę na lotnisku samolot mógłby lądować nawet przy 0m widoczności i bez rosyjskich kontrolerów. CZEMU JEJ NIE BYŁO Tylko zaufano Rosjanom? Jak wynika z nagrań rozmów z wieżą Rosjanie wprowadzili załogę w błąd co do wysokości i kursu samolotu! Mówili że był na 100 m a naprawdę był na 30m ! Tusk wiedział to od 14 kwietnia, a mimo tego szczuli przez 9 miesięcy że to "pijany" Kaczyński wpadł do kabiny i kazał lądować!
    22) bezrobocie rośnie od 3 lat - mimo że spada u naszych sąsiadów...w styczniu już prawie 13%. (Za PiS w 2007 było 8% ...)
    23) inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach...
    24) Karnowski z zarzutami prokuratorskimi za korupcję, popierany w wyborach na prezydenta Sopotu przez PO.
    25) nieudana profesjonalizacja wojska - armia nie ma szeregowych - 3/4 to oficerowie i podoficerowie!
    26) skandal z przetargiem na samoloty Bryza
    27) Minister Zdrowia Kopacz okłamała sejm - podobno widziała na własne oczy jak ziemia w smoleńsku była przekopana na 1 metr w głąb ... a potem okazuje się że tam są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu
    28) deficyt finansów w 2010 - 8%! Za pis w 2007 - nadwyżka w budżecie!
    29) nieudolne negocjacje gazowe z Rosją - drogi gaz na długi okres czasu
    30) oddanie koncesji na gaz łupkowy firmom zachodnim za 1/4 tego co np. Arabia Saudyjska czy Norwegia!!!
    31) Prezydent Wpadka Komorowski i jego żenujące wpadki przynoszące Polakom wielki wstyd.
    32) kampania nienawiści przeciw opozycji w efekcie czego doszło do mordu w Łodzi!
    33) zadłużenie skoczyło o 380 mld pln w 4 lata - NA CO POSZŁA TA KASA? - nawet dróg nie ma!
    34) dzięki naciskom PiS i rządu J. Kaczyńskiego na UEFA udało się uzyskać EURO 2012 - Tuski przegrały rywalizacje o Instytut Technologiczny i EXPO!
    35) płatne autostrady - 20 gr/km - Najdroższe w EUROPIE!(w stosunku do zarobków)
    36) wykryli 3 afery PiS: Klapka laptopa Ziobry. Kanapa podgryziona przez psa Ludwika Dorna, Afera wykryta przez minister od korupcji Piterę "Dorsz za 8.5".
    37) za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii należący do TVN za ok 400 mln PLN.
    38) Rzecznik Rządu otrzymuje dochody od niemieckiego biznesmena (mieszka w należącej do Niemca will za darmochę... komu ten pan służy?)
    39) program modernizacji linii kolejowych nie udał się, prawdopodobnie kasa z UE przepadnie
    40) skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154)
    41) dzierżawa samolotu dla VIP na dwa lata za kasę pozwalającą kupić NOWY SAMOLOT!
    42) gdyby nie weto Kaczora prezydenta, to w 2008 roku PO wprowadziłoby nas do strefy sztywnego kursu euro i w czasie kryzysu padłby nasz eksport - tylko dzięki temu wetu Polska była "zieloną wyspą"
    43) PiS obniżył podatki a podobno jest socjalistyczny, PO podnosi podatki a podobno jest liberalne buhahah
    44) ZUS dla jednoosobowych firm rośnie, dławiona jest przedsiębiorczość Polaków, ale firmy zagraniczne dostają hojną reką dopłaty po czym likwidują produkcję a rząd PO nic nie robi (DELL, FIAT)
    45) najbogatsi rolnicy dalej płacą KRUS
    46) tzw jedno okienko (zakładanie firm) to niewypał
    47) Komisja "Przyjazne Państwo" (znoszenie barier w administracji) przez 4 lata nic nie zrobiła! Medialna fikcja
    48) bezzasadne odwołanie szefa CBA przed końcem kadencji - bo ujawnił aferę hazardową
    49) nieudolne negocjacje o limity CO2 - prąd będzie droższy o kilkadziesiąt procent
    50) Minister Klich niszczy GROM i Wojska Lotnicze - odchodzą fachowcy!
    51) straszenie pis'em mimo ze NIC im nie udowodnili - żadnych afer i przekrętów!
    52) po aferze Rywina Miller miał honor podać się do dymisji. Po aferze hazardowej Tusk udaje głupa i dalej kurczowo trzyma się koryta!
    53) Minister Finansów PO - Rostowski, człowiek znikąd! Nawet paszportu nie miał w 2007 roku!
    54) otwarcie rynku pracy od 1 stycznia 2011 dla Rosjan, Ukraińców i Białorusinów i to mimo tego że jest 13% bezrobocia i stale rośnie (od 3 lat! - to tez CUD Donka!)
    55) od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia podczas gdy za PiS podniesiono pensje lekarzom i pielęgniarkom od 5 lat PO tylko mami i obiecuje.
  • ~luk1407
    (2013-03-12 08:14)
    BESTIA z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA Orędzie nr 351 z serii Ostrzeżenie Niedziela, 19.02.2012, godz. 03.00 Moja droga, umiłowana córko, nie musicie obawiać się tych przekazów. Ponieważ dawane są one światu z powodu MIŁOŚCI, jaką mam dla całej ludzkości. Znajomość nadchodzących wydarzeń pomoże przygotować Moje dzieci, tak aby mogły bronić Prawdy. Moje ostrzeżenia mogą pomóc w szerzeniu nawrócenia i pozwolą po raz kolejny potwierdzić Moim dzieciom Prawdę Mojej obietnicy Powtórnego Przyjścia. Moje Powtórne Przyjście odbędzie się w czasach waszego życia, dzieci. Wy, z tego wybranego pokolenia, będziecie korzystać z CUDÓW Mojego Chwalebnego Królowania na ziemi. Obejmuję pośród was, Moich WYBRANI dzieci, tych, którzy odwrócili się od mnie i zaprzeczają Istnieniu Mojego ukochanego Ojca, Najwyższego Boga. Moja Miłość obejmie tych, którzy Mną gardzą. Z czasem nawrócą się. Uznanie Moich przekazów dawanych tobie, Mojemu prorokowi CZASÓW OSTATECZNYCH, któremu dana jest odpowiedzialność otwarcia siedmiu pieczęci, nie wystarczy. To, co jest naprawdę ważne, to Zbawienie wszystkich waszych braci i sióstr na całym świecie. Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami podniesie się, aby zdominować swoje długo cierpiące niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA, zwana Babilonem w Księdze Objawienia. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny i jego sojusznika niedźwiedzia, ROSJĘ. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm i biada temu, kto będzie widziany, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale Chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymsko-Katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać MSZE W TAJEMNICY. Dzieci, wszyscy Moi wyznawcy, nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie waszej przyszłości. Będę prowadził was w każdej chwili. Rozpocznijcie przygotowania teraz, ponieważ dany będzie czas, aby to zrobić. Ponownie mówię wam, modlitwa, i to wiele modlitw, osłabi moc bestii, NIEDŹWIEDZIA i CZERWONEGO SMOKA. Będą panować przez bardzo krótki czas. A po tym zostaną zniszczeni. Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus