Socjal ciągnie Polaków na Zachód

| Aktualizacja:

Polak z trójką dzieci, który zamieszka w Szwecji, może co miesiąc dostać 3,6 tys. koron (1,8 tys. zł) za samo posiadanie potomstwa. Jeśli zamieszka w Anglii, dostanie 200 funtów, czyli niemal tysiąc złotych. W Polsce nie dostanie nic. Dlatego Polacy emigrują za socjalem.

wróć do artykułu
  • ~mama
    (2013-10-19 19:30)
    Ja mam na mnie i niepełnosprawne dziecko 1400zł Mieszkanie prąd bilet przedszkoleinegracyjne gaz internet telefon a zima zakup wegla i drzewa to po opłaceniu tego wszystkiego zostaje mi 200 zł do zycia zakupu leków ubran odziezy obówia szamponu proszku itp Gdyby nie moja mama to juz dawno musiałabym sie rzucic pod pociąg by nie zdechnąćz głodu Takie jest zajefajne zycie wpolsce !
  • ~Zbyszek z Montrealu
    (2013-07-14 02:12)
    Polacy powinni walczyc aby miernoty nie wybierac do koryta. To ze wybieracie jak to chce poskomuna tomusicie miec oretesje do siebie samych. Aby po ponad 23 latach krecic sie jak g.. w przereblu. Wam propagandowo to juz Europe zrobili kilka lat temu. A mentalosc zakompleksiaona przez towarzyszy Czaplinskiego. Co manipuluja Wami prez Gazete Wyborcza, Polityke, Newsweeka, TVN, Polsat i obecnie TVP. W Polsce ludzie uczciwi zwie sie oszolomami a zlodzieji europejczykami. Wbijanie wam kompleksow, posadzanie o antysemityzm itp. To szkola bekartow co Stalin przywiozl z soba. Czcijcie sobie Baumanow i jemu podobnych. To z kartofli nigy swiata nie ujzycie
  • ~wlodek
    (2013-02-10 14:39)
    ja zyje w Szwecji 5 lat mam zone i dwojke dzieci ,zona pracuje za 10000 tys.koron ja jestem na zasilku po stracie pracy firma padla mam 11500 tys.koron miesiecznie na dzieci mamy 2200 koron mam mieszkanie 3 pokojowe dwa samochody i nie nazekam w ciagu miesiaca stac mnie na dobry telewizor led za 4500 i na pralke za 3000 ...a w polsce bym musial krajsc taka prawda cala polska mam nadzieje ze juz tam nie bede musial wracac a ten patryjotyzm niech sabie w dup...e wloza zlodzieje
  • ~Joseph
    (2013-02-10 14:01)
    Za 3,6 tyś koron w Szwecji sam nie przeżyje tygodnia a co dopiero z trójką dzieci, nie socjal tylko możliwość pracy i godziwego zarobku ich tam ciągnie a socjal to ciagnie Romów i arabów.
  • ~Tutumkiewicz
    (2013-02-10 19:11)
    W Polsce to kler wysysa z Budzetu panstwa wszystko co jest do wyssania Dlatego w Polsce taka bieda. 100.000 duchownych zabiera wiecej niz 38 milionow Polakow Gonic ich do Watykanu Niech sie sami utrzymuja, Opodatkowac ich tak jak sa opodatkowani Polacy Ibedzie po ich Sekcie
  • ~pop
    (2013-02-10 14:41)
    Socjal też jest ważny kiedy stracisz pracę, oznacza on że państwo dba o swoich mieszkańców a u nas ma ich gdzieś. Nie masz pracy to zdychaj albo dadzą kurs po którym świadectwo do szuflady a pracy żadnej. Umowy śmieciowe, opłaty drogie jak cholera
  • ~swiety
    (2013-02-10 14:57)
    Piekny obraz nedzy i rospaczy ! Nic sie nie zmienilo od czasow PRL oprocz pieniedzy.
    Za Polska nie teskne bo nie mam czasu .
  • ~siwy
    (2013-02-11 14:32)
    Mirek nie wiedzialem ze Szwecja lezy na zachodzie a to dobre wes spojrz w mape tepy *******
  • ~szok
    (2015-01-02 20:03)
    ludzie z jakiej wy bajki jesteście takie brednie i głupoty ? to tylko Polacy mogą pisać takie bzdury i wierzyć w nie . GRATULACJE DLA WSZYSTKICH TYCH CO W TO UWIERZYLI BANDA IDIO...
  • ~Max
    (2013-04-14 11:48)
    W Norwegii to dopiero jest socjal i nie dziwi wcale, że tam na ulicach co chwilę słychać polski. Oficjalnie niby jest tam ponad 70 tys Polaków, ale tak naprawdę jest ich dużo więcej (http://www.mojanorwegia.pl/polacy_w_norwegii/liczba_polakow_w_norwegii__zestawienie_danych._ilu_tak_naprawde_nas_jest.html).
    No bo dla mnie wybór jest oczywisty: tam jak ktoś proponuje 150 koron za godzinę (czyli jakieś 15 zł) to uważa się to za wyzysk i łamanie praw pracownika. No i dodatki, zasiłki i pomoc od państwa też jest 100razy lepsza niż w Pl
  • ~janinaH
    (2013-02-18 23:09)
    U nas straciłeś pracę masz tylko 6 miesięcy zasiłku tak że za dużo żeby umrzeć a za mało żeby żyć i tak po pół roku jesteś wolny , masz wybór taki możesz wybrać sobie jakie chcesz drzewo i mocną gałąź .

    To takie trudne i bolesne gdy są jeszcze małe dzieci .
  • ~janinaH
    (2013-02-18 22:53)
    Niech mi ktoś opisze znający fakt , gdzie idzie nasz podatek wat 23% ile nam UE zwraca tego podatku spowrotem do Polski a ile zostaje w kasie UE , właśnie na zasiłki dla bezrobotny, na socjal .Z naszego podatku wat korzystają właśnie ci z starej UE .

    Tak załatwił nas premier Miler , nie walczył o równe prawa dla nas ale o udostępnienie do rynku pracy . Żadne Rządy po Milerze nie zabiegały o to byśmy byli równo traktowani i mieli takie same prawo jak UE .
  • ~gosc
    (2013-02-10 14:30)
    jeszcze rok rzadow tuska i nieudacznikow to dzieci beda masowo umierac z glodu
  • ~kalekiro
    (2013-02-10 15:01)
    Prawdę opisujecie że w Polsce jeszcze rząd myśli jak nasi przodkowie o rodzinie u nas najważniejsze aby kobietom zabronić aborcji bo ma być dużo dzieci ale jak te dzieci się rodza to Panstwo ręce umywa i nic nie pomaga bo myśli że matki jakos sobie poradzą to chore myślenie.Obecny rząd przedłuża macierzyński to nie tędy droga bo po macierzyńskim kobieta nie ma gdzie wracać poniewaz nie ma dla niej etatu nie jest chroniona przepisami jak to robią w innych krajach którym naprawdę zalezy na zwiększaniu ludnościw danym kraju a u nas najwyrazniej nie zależy rządowi żby usiadł i konkretnie tym rodziną pomóc,u nas tylko są zakazy aborcji i nic więcej dla rodzin nie ma.W krajach sąsiednich kobiety samotne z dziecmi dosta wszelkiego rodzaju ulgi a jak podejmą pracę to dzieci mają zapewniona opiekę do chwili powrotu matki z pracy jak również dostają dodatkowe pieniądze żeby jej było lżej a u nas liczą 500zł na osobę jak ją przekroczysz to nie dostaniesz nic rząd dobrze wie że zle robi ale mysli do puki Polacy cicho siedza to nic nie zmieniają a tym czasem Polacy z dziecmi uciekają żeby dzieciom żyło się tak jak innym dzieciom w krajach rozwiniętych bo nasz kraj to zaścianek i ciemnota.
  • ~marek.
    (2013-02-11 03:15)
    no tak ale to sie pomalu urywa pisza o tym w gazetach lokalnych.a po drugie ciezko bedzie znalesc kmus prace z duza iloscia dzieci ,bo nawet pracodawcy wypominaja ze polacy przyjezdzaja po socjal.ogolnie z praca tez ciezko.w wielkiej brytani siedzi duzo polakow i nie zna jezyka[70 procent].w niemczech gdzie jeszcze idzie znalesc zatrudnienie place 1000-1200 euro i bez jezyka jest bardzo ciezko.ale wielu siedzi i pracuje na czarno min.w norwegii,szwecji, daniii united kingdom a czesto pobieraja zasilki.i o tym takze p[isza gazety w tych krajach.i dlatego wchodza zmiany w tych krajach dotyczace wyplat tychze.teraz nie jest lekko nigdzie.jest kryzys.
  • ~Roman
    (2013-02-11 03:31)
    Nasze "babki" musza byc w niebie.
    Nic tylko sie "cykac"...i jeszcze za to placa.
    Podobno w Angli jest ostra konkurencja pomiedzy Polkami i kobitkami z "trzeciego swiata" kto wiecej nacyka dzieci...wiekszosc z nich to bekarty. Podobno nasze niezle sobie radza. Ha ha ha .
    Rzenujace...
  • ~Mirek
    (2013-02-11 01:50)
    Emigranci - piszecie jak to dobrze na zachodzie i jak dostatnio, ale z jakiegoś powodu siedzicie na polskim portalu a nie na szwedzkim czy francuskim. Jak wam się tam tak podoba to co was tak uwiera? Wam dobrze tam, innym tu i wszyscy szczęśliwi.
  • ~bolek
    (2013-02-11 00:01)
    ale, cywilizowany, szkolony, reformowalny kraj !!!
  • ~pr
    (2013-02-10 23:46)
    Tuskowi nie zależy na ludziach, ponieważ wg niego tych ludzi w Polsce jest i tak za wiele. Za wiele jedzą, za wiele wymagają, za długo żyją, lepiej niech sobie stąd wyjadą i głowy mu nie zawracają. Jak zostanie 6 milionów bezdzietnych dorosłych pracowników w tym żadnego emeryta, to będzie w sam raz. Jak się zestarzeją i nie będą mogli pracować, to wprowadzi się przymusową eutanazję. A potem to Wietnamki lub Hinduski wyślą swoje dorastające dzieci do pracy w Polsce. Po co się więc męczyć?
  • ~ZB
    (2013-02-10 20:09)
    Polacy wyjezdzaja za socjalem? Robia dzieci, zeby jak najwiecej zaskasowac?
    Ohyda!
    Teraz chyba wiecie, dlaczego inne nacje was "kochaja"!
    Placa na socjal od 30/ 40 lat. Kto korzysta- Polacy.

Może zainteresować Cię też: