Socjal ciągnie Polaków na Zachód

| Aktualizacja:

Polak z trójką dzieci, który zamieszka w Szwecji, może co miesiąc dostać 3,6 tys. koron (1,8 tys. zł) za samo posiadanie potomstwa. Jeśli zamieszka w Anglii, dostanie 200 funtów, czyli niemal tysiąc złotych. W Polsce nie dostanie nic. Dlatego Polacy emigrują za socjalem.

wróć do artykułu
  • ~Joseph
    (2013-02-10 14:01)
    Za 3,6 tyś koron w Szwecji sam nie przeżyje tygodnia a co dopiero z trójką dzieci, nie socjal tylko możliwość pracy i godziwego zarobku ich tam ciągnie a socjal to ciagnie Romów i arabów.
  • ~gosc
    (2013-02-10 14:30)
    jeszcze rok rzadow tuska i nieudacznikow to dzieci beda masowo umierac z glodu
  • ~wlodek
    (2013-02-10 14:39)
    ja zyje w Szwecji 5 lat mam zone i dwojke dzieci ,zona pracuje za 10000 tys.koron ja jestem na zasilku po stracie pracy firma padla mam 11500 tys.koron miesiecznie na dzieci mamy 2200 koron mam mieszkanie 3 pokojowe dwa samochody i nie nazekam w ciagu miesiaca stac mnie na dobry telewizor led za 4500 i na pralke za 3000 ...a w polsce bym musial krajsc taka prawda cala polska mam nadzieje ze juz tam nie bede musial wracac a ten patryjotyzm niech sabie w dup...e wloza zlodzieje
  • ~pop
    (2013-02-10 14:41)
    Socjal też jest ważny kiedy stracisz pracę, oznacza on że państwo dba o swoich mieszkańców a u nas ma ich gdzieś. Nie masz pracy to zdychaj albo dadzą kurs po którym świadectwo do szuflady a pracy żadnej. Umowy śmieciowe, opłaty drogie jak cholera
  • ~swiety
    (2013-02-10 14:57)
    Piekny obraz nedzy i rospaczy ! Nic sie nie zmienilo od czasow PRL oprocz pieniedzy.
    Za Polska nie teskne bo nie mam czasu .
  • ~kalekiro
    (2013-02-10 15:01)
    Prawdę opisujecie że w Polsce jeszcze rząd myśli jak nasi przodkowie o rodzinie u nas najważniejsze aby kobietom zabronić aborcji bo ma być dużo dzieci ale jak te dzieci się rodza to Panstwo ręce umywa i nic nie pomaga bo myśli że matki jakos sobie poradzą to chore myślenie.Obecny rząd przedłuża macierzyński to nie tędy droga bo po macierzyńskim kobieta nie ma gdzie wracać poniewaz nie ma dla niej etatu nie jest chroniona przepisami jak to robią w innych krajach którym naprawdę zalezy na zwiększaniu ludnościw danym kraju a u nas najwyrazniej nie zależy rządowi żby usiadł i konkretnie tym rodziną pomóc,u nas tylko są zakazy aborcji i nic więcej dla rodzin nie ma.W krajach sąsiednich kobiety samotne z dziecmi dosta wszelkiego rodzaju ulgi a jak podejmą pracę to dzieci mają zapewniona opiekę do chwili powrotu matki z pracy jak również dostają dodatkowe pieniądze żeby jej było lżej a u nas liczą 500zł na osobę jak ją przekroczysz to nie dostaniesz nic rząd dobrze wie że zle robi ale mysli do puki Polacy cicho siedza to nic nie zmieniają a tym czasem Polacy z dziecmi uciekają żeby dzieciom żyło się tak jak innym dzieciom w krajach rozwiniętych bo nasz kraj to zaścianek i ciemnota.
  • ~Nieaktualne dane
    (2013-02-10 15:14)
    Nieaktualne dane dotyczace zasilkow w Wielkiej Brytanii!

    Pominieto zupelnie daleko idace zmiany wchodzace w zycie, ktore drastycznie obniza zasilki - w tym mieszkaniowy.

    Child benefit juz tez nie jest dla wszystkich.

    Przeczytajcie o tym zanim zaczniecie publikowac artykuly z nieaktualnymi informacjami.
  • ~janek
    (2013-02-10 15:41)
    łatwo liczyć na darmowe i duże pieniądze w bogatych państwach trudniej zbudować bogate państwo wprowadzić odpłatne nauczanie i wtedy niech jadą na zachód ...
  • ~emigrant zarobkowy
    (2013-02-10 16:00)
    Mieszkam i pracuję 10 lat w Irlandii. 6 lat, gdy Donald wygrał cieszylem się za kilka bedzie u nas normalnie, po europejsku. No cóż myliłem się. I choć chciałbym wrócić i tęsknię, nie mogę. Nie ma nadziei. Zimą byłem u rodziców na 5 tygodni i stwierdzam że jest gorzej niż wtedy gdy wyjezdzalem...
  • ~europejczyk
    (2013-02-10 17:07)
    Po studiach 5-letnich medycznych płatnych-fizjoterapia- praca, żona, 1 dziecko, dochód na osobe w mojej rodzinie wynosi ok.800 zł. Pierwsze mieszkanie kupili nam rodzice- my oboje pracujący na pełnych etatach brak zdolności kredytowej.
    Wytrzymaliśmy 4 lata i tak uważam że długo.
    Od 5 lat jestesmy we Francji, prace mamy w swoich zawodach, swój dom, 2samoch. drugie dziecko urodz. tutaj, dochód na osobe obecnie to ok.900 euro.
    Nie chodzi o socjal bo placimy podatki ok.3tys euro/rok ale za to mamy godziwe życie. A i zgadzam sie z wlodkiem
  • ~Tutumkiewicz
    (2013-02-10 19:11)
    W Polsce to kler wysysa z Budzetu panstwa wszystko co jest do wyssania Dlatego w Polsce taka bieda. 100.000 duchownych zabiera wiecej niz 38 milionow Polakow Gonic ich do Watykanu Niech sie sami utrzymuja, Opodatkowac ich tak jak sa opodatkowani Polacy Ibedzie po ich Sekcie
  • ~ZB
    (2013-02-10 20:09)
    Polacy wyjezdzaja za socjalem? Robia dzieci, zeby jak najwiecej zaskasowac?
    Ohyda!
    Teraz chyba wiecie, dlaczego inne nacje was "kochaja"!
    Placa na socjal od 30/ 40 lat. Kto korzysta- Polacy.
  • ~pr
    (2013-02-10 23:46)
    Tuskowi nie zależy na ludziach, ponieważ wg niego tych ludzi w Polsce jest i tak za wiele. Za wiele jedzą, za wiele wymagają, za długo żyją, lepiej niech sobie stąd wyjadą i głowy mu nie zawracają. Jak zostanie 6 milionów bezdzietnych dorosłych pracowników w tym żadnego emeryta, to będzie w sam raz. Jak się zestarzeją i nie będą mogli pracować, to wprowadzi się przymusową eutanazję. A potem to Wietnamki lub Hinduski wyślą swoje dorastające dzieci do pracy w Polsce. Po co się więc męczyć?
  • ~bolek
    (2013-02-11 00:01)
    ale, cywilizowany, szkolony, reformowalny kraj !!!
  • ~Mirek
    (2013-02-11 01:50)
    Emigranci - piszecie jak to dobrze na zachodzie i jak dostatnio, ale z jakiegoś powodu siedzicie na polskim portalu a nie na szwedzkim czy francuskim. Jak wam się tam tak podoba to co was tak uwiera? Wam dobrze tam, innym tu i wszyscy szczęśliwi.
  • ~marek.
    (2013-02-11 03:15)
    no tak ale to sie pomalu urywa pisza o tym w gazetach lokalnych.a po drugie ciezko bedzie znalesc kmus prace z duza iloscia dzieci ,bo nawet pracodawcy wypominaja ze polacy przyjezdzaja po socjal.ogolnie z praca tez ciezko.w wielkiej brytani siedzi duzo polakow i nie zna jezyka[70 procent].w niemczech gdzie jeszcze idzie znalesc zatrudnienie place 1000-1200 euro i bez jezyka jest bardzo ciezko.ale wielu siedzi i pracuje na czarno min.w norwegii,szwecji, daniii united kingdom a czesto pobieraja zasilki.i o tym takze p[isza gazety w tych krajach.i dlatego wchodza zmiany w tych krajach dotyczace wyplat tychze.teraz nie jest lekko nigdzie.jest kryzys.
  • ~Marek - Calgary
    (2013-02-11 03:22)
    Polacy maja bardzo niedobra opinie prawie w karzdym kraju do ktorego imigruja. Wiekszosc tylko szuka latwizny bo jak inaczej nazwac zachowanie ktore jest opisane w powyzszym artykule. Wiekszosc wyksztalconych w Polsce ludzi nigdy nie znajdzie zatrudnienia w swoim zawodzie (doktor, ksiegowy, nauczyciel, itp) Wiem o czym mowie. Wyjechalem z Polski 30 lat temu. Poszedlem to High Scool , College i na Uniwersytet; skonczylem ksiegowosc i znalazlem prace w rzadzie federalnym Kanady. Wzielo to jednak dobrych pare lat. Trzeba bardzo dobrze mowic po angielsku, bez akcentu. To bierze dobrych pare lat. Ja bylem mlody kiedy przyjechalem do Kanady i mimo wszystko mam troche akcent. Teraz jak czytam artykuly o Polakach ktorzy wyjechali to Angli i po 4 latach "plynnie" mowia po angielsku to smiac sie chce. Wiekszosc z mich po prostu DUKA po angielsku. Bylem w Polsce pare razy od mojego wyjazdu i rozmawialem z paroma tymi "anglikami" jak oni sie nazywaja, to naprawde w wiekszosci jest rzenujace jak wiekszosc mowi po angielsku. W Polsce moga imponowac bo wiekszosc ludzi nie mowi po angielsku, ale moja zona Kanadyjka pytala mnie czasami w jakim jezyku oni mowia.
    Dla zwyklych roboli to nie robi roznicy czy mowia po angielsku czy nie bo wiekszosc jakos sie dogada. Ale ktos w wieku 30-40 lat PRAWIE NIGDY nie znajdzie pracy w swoim zawodzie jako professional - doktor, prawnik, ksiegowy etc. Niemcy, Anglicy, Szwedzi i inni nie chca ludzi ktorzy D U K A J A w ich jezyku i pracuja jako profesjonalisci.
  • ~Roman
    (2013-02-11 03:31)
    Nasze "babki" musza byc w niebie.
    Nic tylko sie "cykac"...i jeszcze za to placa.
    Podobno w Angli jest ostra konkurencja pomiedzy Polkami i kobitkami z "trzeciego swiata" kto wiecej nacyka dzieci...wiekszosc z nich to bekarty. Podobno nasze niezle sobie radza. Ha ha ha .
    Rzenujace...
  • ~siwy
    (2013-02-11 14:32)
    Mirek nie wiedzialem ze Szwecja lezy na zachodzie a to dobre wes spojrz w mape tepy *******
  • ~janinaH
    (2013-02-18 22:53)
    Niech mi ktoś opisze znający fakt , gdzie idzie nasz podatek wat 23% ile nam UE zwraca tego podatku spowrotem do Polski a ile zostaje w kasie UE , właśnie na zasiłki dla bezrobotny, na socjal .Z naszego podatku wat korzystają właśnie ci z starej UE .

    Tak załatwił nas premier Miler , nie walczył o równe prawa dla nas ale o udostępnienie do rynku pracy . Żadne Rządy po Milerze nie zabiegały o to byśmy byli równo traktowani i mieli takie same prawo jak UE .

Może zainteresować Cię też: