Otworzą dwa nowe lotniska w Polsce. Tylko nie wiadomo po co...

Druga połowa listopada ma być przełomowa dla Polski wschodniej. W tym czasie lokalni samorządowcy uruchomią pierwszy w tej części kraju port lotniczy - w podlubelskim Świdniku. We wrześniu 2013 roku podwoje otworzy port lotniczy w Radomiu.

wróć do artykułu
  • ~peter68
    (2012-10-14 18:09)
    Szanowni Państwo. Piszę w sprawie nowych lotnisk i jak najbardziej jestem ZA A NIE PRZECIW. Za przykład mógłbym podać Niemcy, gdzie jest dużo, dużo więcej lotnisk pasażerskich niż w Polsce. Nikt nie zastanawia się tam, czy ktoś do tego musi dopłacać, region czy państwo. Czy np. Leipzig, Dresden, Dortmund, Lubeck lub Muenster-Osnabruck (nieco mniejsze lotniska) są opłacalne? Niemcy nie myślą, że business to tylko wielkie lotniska np. Berlin, Monachium czy Frankfurt.
    W samym tylko jednym bundeslandzie Nadrenia-Westfalia + Zagłębie Rurhy jest co najmniej 5 lotnisk pasażerskich: Dusseldorf (na pewno 2), Koeln-Bonn (1), Dortmund (1), Muenster-Osnabruck (1). I tutaj, tylko w tej części Niemiec, już mamy POŁOWĘ TEGO CO W CAŁEJ POLSCE. Chcę ponadto dodać, że Niemcy od lat mają szybką kolej, o której nam w Polsce się nie śniło. I tam jakoś nie kłóci się transport koleją z transportem lotniczym, a ludzie mają wybór: lecieć samolotem do innego miasta w Niemczech czy na świecie, jechać koleją lub autem autostradą.
    U nas zaś w kraju nad Wisłą króluje malkontenctwo, zawiść, zazdrość i małomiasteczkowa mentalność. Jestem z Lublina i szczerze życzę sobie i Lublinianom, mojemu regionowi, aby wypaliło to lotnisko w Świdniku. Niedawno wróciłem z Muenster w Niemczech. Tam od lat jest lotnisko, które zarabia na siebie, mimo że ma wielkiego konkurenta nieopodal (Dortmund) czy też Dusseldorf (trochę dalej). Tak więc moim zdaniem w każdym mieście powyżej 200,000 mieszkańców powinno być małe lotnisko, nie od razu HUB jak we Frankfurcie am Mein. Lublin+Świdnik to około 400,000 mieszkańców. Radom to ponad 200,000. Dlaczego tak długo nie miały te aglomeracje lotniska? Bo wszyscy lobbują dla Warszawy a teraz dla tego Modlina. Polska zaś jest pod tym względem bardzo opóźniona..i tak naprawdę ten stan rzeczy trzeba jak najszybciej zmienić..
  • ~Dudek
    (2012-09-23 20:33)
    Proponuję wybudować lotniska w ; Krasnymstawie, Biłgoraju, Bychawie , Szczebrzeszynie i port lotniczy w Guzówce. A co.
  • ~WS
    (2012-09-23 14:54)
    I jeszcze olbrzymi teatr w budowie który i tak będzie pusty i na złość mieszkańcom głupowate serwisówki.
  • ~JK
    (2012-09-23 12:23)
    Wyrzucenie pieniędzy w błoto . Do tego siódmy stadion w Lublinie. Bałwany na stołkach.
  • ~aron
    (2012-09-20 06:29)
    To skandal że 1 złotówka została wydana poza warsiafką.
  • ~drugimichał
    (2012-09-19 09:44)
    oczywiście dla "michała bąka"
  • ~mikiel
    (2012-09-19 08:48)
    do autora artykułu: trasa ekspresowa z Warszawy do Radomia jest tylko na odcinku 50 km, a później szanowny ekspercie wszyscy grzecznie stają w kolejce w Jankach i do lotniska jadą kolejną godzinę.
    Po drugie jakim prawem stawiana jest teza , że radomskie nie jest w stanie przyciągnąć żadnego inwestora czy turysty???
    Proponuję następnym razem przygotować się merytorycznie zanim napisze się taki gniot..
  • ~sokular
    (2012-09-19 08:35)
    Właśnie PO CO???bo kazdy kacyk=poseł chce u siebie w gminie lądować...
  • ~qqqqqqqqqq
    (2012-09-19 07:46)
    ten artykuł to jakieś konfabulacje prawdopodobnie mające na celu storpedowanie
    tych inwestycji aby mogły wypłynąć naprawdę "poważne" i "konieczne" typu dworzec we Włoszczowej - bez urazy dla mieszkańców tej miejscowości
    Takie powoływanie się na "ekspertów" brzmi jak stwierdzenia z dowcipów
    że "amerykańscy uczeń" lub jak kto woli "radzieccy naukowcy"
  • ~Lans
    (2012-09-19 07:28)
    te KIWI

    Bogu dzieki, ze taka KANALIA jak ty , JUZ WYJECHALA!!
  • ~@GAG
    (2012-09-19 07:27)
    PO-MATOLSKI TEPAKU I KREYTNIE - SLYNNY Z ROZNOSZENIA FEKALII PO FORUM - PAKUJ MANATY I WYJEZDZAJ ZA ...CHLEBEM - BO TYLKO PO TO BUDUJA LOTNISKA!
  • ~kb
    (2012-09-19 06:50)
    Ciekawe, kto za to zaplaci. Ja nie zgadzam sie aby moje podatki poszly na te bezsensowne inwestycje.!!!
  • ~hakulcer
    (2012-09-19 06:13)
    |Dzziennik ma plany dla was
  • ~hra47
    (2012-09-19 02:42)
    Przemysl domaga sie lotniska!!!
  • ~big bingo
    (2012-09-19 02:02)
    jak powszechnie wiadomo za 15 - 20 latanie bedzie rarytasem na ktory tylko nieliczni beda mogli sobie pozwolic, glownie ze wzgledu na koszt paliwa. Dlatego budowanie lotniski nie ma juz sensu.
  • ~lewa
    (2012-09-19 00:05)
    Widać komuś bardzo przeszkadza ta przyszła konkurencja skoro artykuł wisi na głównej stronie przez cały dzień. A eksperci częściej się w tym kraju mylą, niekoniecznie nieświadomie. Pozdrawiam zdrowo myślących.
  • ~Magi
    (2012-09-18 22:22)
    Masa ludu z Israela ma nadlatywać aby ratować Polin.
  • ~enrico
    (2012-09-18 22:13)
    Piszecie ,,Strategia Rządowa", ale zapomnieliście dodać, że z 2006r ,wtedy kiedy właśnie rządził PiS. Jak słusznie ktoś tu zauważył, że w spółce Lotnisko Radom są PiS-owcy- więc macie odpowiedź dlaczego to forowali! I wyciągnijcie wnioski-podobne do peronu we Włoszczowej.
    A teraz na poważnie -wg długoterminowych prognoz i analiz transportowo-ekonomicznych-w Polsce lotniska pasażerskie mają rację bytu w oddaleniu od siebie conajmniej 200-250km. Radom ,Sochaczew (przy już istniejącym na Mazowszu Modlinie), Lublin (przy istniejącym Rzeszowie-Jasionce)- przez długi czas będą musiały być mocno dotowane przez mieszkańców tych ziem- bo nie osiągną niezbędnej rentowności ( w wyniku megalomanii nieodpowiedzialnych lokalnych kacyków). Wspomnicie moje słowa - za 5-10-20 lat !!!
  • ~as
    (2012-09-18 21:46)
    Ci eksperci są niewiarygodni prosimy o opinię Juzka Bąka
  • ~Czarna propaganda precz !
    (2012-09-18 21:33)
    Czarna propaganda warszawki. Lotnisko w Lublinie to konieczność i tam mieszka 400 - 450 tysięcy ludzi a nie tak jak napisano.
    To dobra inwestycja i ja już czekam w Gdańsku na połączenie z Lublinem