Główny Geolog Kraju ujawnia: Mamy mniej gazu z łupków niż myśleliśmy

| Aktualizacja:

Sypią się plany stworzenia gazowego eldorado. Zdaniem Głównego Geologa Kraju w Polsce jest znacznie mniej gazu łupkowego, niż początkowo prognozowano. Jego zdaniem wciąż jeszcze jednak jest nadzieja, że uniezależnimy się od Rosji.

wróć do artykułu
 • ~leander
  (2012-03-10 21:06)
  Pis-dzielce już widziały Polskę gazowym mocarstwem a Bóg znowu kopnął ich w 4 litery.
 • ~Rean
  (2012-03-10 18:57)
  Premier obiecywał, że z pieniędze za gaz będąprzeznaczone na emerytury. Czy to oznacza, że znów zwiększą wiek emerytalny, czy też całkowicie zlikwidują te swiadczenia, a my będziemy pracować dożywotnio?
 • ~Robnad
  (2012-03-10 21:54)
  ~leander2012-03-10 21:06
  "Pis-dzielce już widziały Polskę gazowym mocarstwem a Bóg znowu kopnął ich w 4 litery."
  dziwić się później kretynizmowi lemingów.
 • ~Robnad
  (2012-03-10 21:52)
  Kazik2012-03-10 20:10
  "Członkostwo w UE to nie tylko korzyści, ale i zobowiązania. Warto przypomnieć, że wstępując dom Unii zobowiązaliśmy, że nasza energia ma być czystsza."

  z rozumu już jesteś wyczyszczony.
 • ~linda
  (2012-03-10 21:28)
  Nic nowego .Za czasów Donalda wszystko się sypie .Autostrady ,kolej,stadiony
  teraz gaz.Ale co tam najważniejsze że Kaczyński w odstawce.
 • ~Stary cielak z kabaretu.
  (2012-03-10 21:21)
  Po co nam nasz gaz skoro mamy "tanie "dostawy ze wschodu.Walduś wynegocjował kontrakcik trzydziestoletni więc o łupkach możemy zapomnieć.
 • ~olekses
  (2012-03-10 21:17)
  Nic nowego .Ruscy nie pozwolą na wydobycie gazu w Polsce.Tylko zmiana rządu może coś zmienić.Tusk jak wiemy jest w układzie z Putinem i będzie tańczył jak mu
  "car" zagra.
 • ~stefan z niesiołowa
  (2012-03-10 21:12)
  Gazu będzie tyle ile Putin wyliczy.Niedługo usłyszymy że złoża są małe i wydobycie będzie nieopłacalne.Ale nie ma się co martwić palant Pawlak zapewnił nam dostawy gazu przez 30 lat więc wszystko jest ok.
 • ~anty Putin
  (2012-03-10 21:03)
  To jest minister jak ta komisja Smolenska nizalezna - musi mowic co mu Tusek kaze,a Tuskowi kaze Aniela i Putinek.Dawno powinien ten antypolak siedziec i odpoczywac za kratami.Doprowadzil kraj do zapasci.Smieja sie z nas ze jestesmy tacy durni i wybieramy ponownie tego pajaca.
 • ~Kazik
  (2012-03-10 20:23)
  Tofiku zauwazylem ze jestes tu sluzbowym idiota z twoim paliwem z CO2 tylko sie osmieszasz, zeby to bylo mozliwe to juz dawno bysmy to mieli,sa inne sposoby np. z wody rozczepiajac tworzyc tlen i wodor ale niestety jest to kosztowny proces ale tez przyszla eneria.
  a twoje bajeczki bedziesz mogl twoim wnuczkom kiedys opowiadac
 • ~realista
  (2012-03-10 20:23)
  Najbardziej cierpi mna tym pawlak myślał że będzie tak jak w Norwegii a tu figa
 • ~hahahaha
  (2012-03-10 20:16)
  Zeby w Polsce sie Polakom dobrze wiodlo, pierwszym warunkiem niezbednym jest pozbycie sie czerwonej hydry . ta hydra to wszelkiej masci Michniki, Jaruzelskie, Kiszczaki, Tuski Komorowskie, , i to cale PO, ta banda zlodziei, ta sama banda ktora w PRL-u znana byla jako PZPR. Dzis te funkcje sprawuje Tusk i PO.
 • ~Kazik
  (2012-03-10 20:10)
  Członkostwo w UE to nie tylko korzyści, ale i zobowiązania. Warto przypomnieć, że wstępując dom Unii zobowiązaliśmy, że nasza energia ma być czystsza.
 • ~Lech
  (2012-03-10 18:20)
  Po pierwsze, beznadziejna sytuacja w polskiej energetyce, jaką obecnie mamy, nie spadła nam z nieba na meteorycie. Jest to efekt świadomego działania osób znanych z imienia, nazwiska i stanowiska oraz ich premedytacji w celowym unikaniu tematu dywersyfikacji, a tym samym uzależnianiu nas od źródła z Rosji. Osoby odpowiedzialne za taki szkolny błąd są nadal politycznie aktywne, mądrzą się jako eksperci i niby zasłużeni mędrcy. Rzeczywistość zaś dla nich jest prosta. Są to skorumpowani łapownicy, przestępcy gospodarczy i powinni siedzieć! Kiedy osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy zajmują dzisiaj pozycje eksperckie, to sprawa jest jeszcze prostsza – gruba kreska była straszliwym w skutkach błędem. Rosyjskich lenników należało pozbawić możliwości pełnienia funkcji państwowych dożywotnio i wysłać ich na emerytury nawet w wieku trzydziestu lat. Straty by z tego tytułu nikt nie odczuł, a efekt byłby taki, że dwadzieścia lat po niby Okrągłym Stole (w rzeczywistości jajowato-kanciastym) mielibyśmy już kilka źródeł energii i tym samym możliwość negocjowania cen z Rosjanami.

  Nawet bardzo odsunięte w czasie zyski, kiedyś stają się teraźniejsze. Unikanie tematu innych źródeł energii niż z Rosji, to poprawa naszych kosztów odsunięta do nigdy.

  Partnerskie i sąsiedzkie stosunki z Rosją to utopia.

  Dlaczego Niemcy za kilka lat zamkną wszystkie! swoje atomówki?
 • ~Robnad
  (2012-03-10 22:18)
  Musze sie wszystkim przyznac ze Rydzyk mi mozg wyczyscil, i reaguje tak jak pies Pawlowa, ja nic za to nie moge i tez nic nie rozumie.
  przebyczcie mi i prosze o pomoc.
 • ~V
  (2012-03-10 18:25)
  Dynastia Putinów rządzi. W Europie Wschodniej wszystko po staremu.
  PO czyli pełniący obowiązki elity i pełniący obowiązki władzy w Polsce zrobią wszystko aby wylizać rowek staremu-nowemu carowi.

  Gaz w Polsce najdroższy w Europie! Na wieki amen.
 • ~niby droog
  (2012-03-10 18:29)
  Dla Putina nastał czas przyjmowania darów, podarków i prezentów od lenników.

  Ale to, co podarowali mu lennicy z Polski, przerosło oczekiwania nawet samego Putina.
  Maładcy, POprawnyje maładcy.
 • ~Tofik
  (2012-03-10 17:46)
  re Kazik. Pisałem ci POmatołku żebyś wpisał w google "paliwo z CO2" i może trochę twój zakuty łeb zacznie myśleć. Co zaś do gazu z łupków, ropy i paliwa z CO2, to sowieckie lobby zrobi wszystko, żeby uzależnić Polskę od ruskich dostaw surowców energetycznych. A propos ropy - dlaczego szyby naftowe stoją poplombowane w Dębkach i w Konstancinie? Poszukują ropy pod dnem Bałtyku, a mają powiercone szyby do tej ropy na lądzie. Co do Konstancina to ropę odkryto jeszcze w latach siedemdziesiątych XXw.
 • ~Wolny Polak
  (2012-03-10 13:43)
  Gazu w Polsze niet.
  Czy to czasem nie cytat z pierwszego orędzia Putina?!

  Jeśli nasz polski gaz łupkowy ruszyłby na europejski rynek, to rusko-niemiecka rurka na Bałtyku mogłaby przesyłać co najwyżej musztardę do grilla.

  Ruszcie swoimi poprawnymi móżdżkami. Donek to figurant na czele kadłubkowego rządu marionetek. Pogonić draństwo rozkradające Polskę!
 • ~Zgredek
  (2012-03-10 12:09)
  No i trudno. Mamy za to górskie potoki, rzeki wymagające regulacji oraz silne wiatry nad morzem trzeba się na coś zdecydować i konsekwentnie rozwijać. Technologie nowe można kupić. No i pogonić naszych naukowców do pracy, niech się nie nudzą. Dużo zdolnej młodzieży mamy, wysyłać ich do pracy za granicą i niech szpiegują na naszą rzecz zagranicą. Robili tak Japończycy możemy i my. Gaz łupkowy to Amerykanie mogą wydobywać u siebie niszcząc przy okazji wszystko. Tu by im nie przeszło, bo nasi cosik narwani. A kto pluł na Donka, że tanio koncesję sprzedał? I co sprzedał bogatym za tyle ile się dało, więcej by nikt nie zapłacił.

Może zainteresować Cię też: