Połączenie dwóch rachunków w jeden pakiet niesie ze sobą liczne dodatkowe korzyści. Po pierwsze – często możemy liczyć na bardziej atrakcyjne oprocentowanie. Po drugie – na darmowe wpłaty na i w wielu przypadkach darmowe wypłaty z konta oszczędnościowego. Wreszcie, po trzecie – otrzymujemy zazwyczaj nieźle oprocentowane narzędzie do pomnażania naszych oszczędności, zwykle z dzienną kapitalizacją odsetek.

Reklama

Konto oszczędnościowe górą

Ten sposób cross-sellingu, tzn. sprzedaży dodatkowych produktów przy jednoczesnym uatrakcyjnieniu nabywanego produktu głównego, świetnie widać na przykładzie Deutsche Banku. dbNET to konto, które przy aktywnym użytkowaniu karty debetowej (minimum jedna transakcja w miesiącu) nic nas nie kosztuje. Natomiast jeśli kupimy je w pakiecie z db Kontem Oszczędnościowym 24h nasze oprocentowanie będzie o 1,58% wyższe. Co więcej, rachunek oszczędnościowy posiada kapitalizację dzienną, czyli nominalne 5,67% odpowiada kontom oprocentowanym aż 7% w skali roku.

Sprawdź darmowe konto – z darmowym Internetem mobilnym!

Oba konta mocno procentujące

Toyota Bank z kolei oferuje klientowi oprocentowanie już z poziomu ROR – Konto osobiste w samochodowym banku jest oprocentowane „standardowo” w wysokości 2,75%. Ale i tak zdecydowanie bardziej opłaca się zdeponować nadwyżki na Koncie oszczędnościowym. W przypadku kwot powyżej 20 000 zł jest ono oprocentowane w wysokości 4,9%! Konto oszczędnościowe w Toyota Banku ma pewien minus – miesięczną kapitalizację znajdujących się na nim środków.

Złap okazję – czyli oszczędnościowe promocje

Banki proponują również rozwiązania pozwalające nam uzyskać więcej w ramach ofert specjalnych. I tak w ING trwa promocja Bonus na start. W jej ramach osobom zakładającym Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct oferowane jest oprocentowanie podwyższone, w stosunku do standardowego 3,5%, o 1,75%. Promocyjnym oprocentowaniem możemy się cieszyć przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku. Do tego dojdzie 0,5% więcej, jeśli na Konto z Lwem Direct regularnie wpływać będzie przynajmniej 2 000 zł. Przy czym środki oprocentowane wg standardowej stopy (3,5%) kapitalizowane są co miesiąc, a odsetki od dodatkowego 1,75% dostaniemy na koniec półrocznego okresu – od wszystkich środków zgromadzonych w tym czasie na OKO Direct.

Sprawdź porównanie kont osobistych i oszczędnościowych!

Pakiet kont – to się opłaca

Zakładając rachunek osobisty powinniśmy wziąć pod uwagę związane z tym opłaty i prowizje. Wiele kont przy aktywnym użytkowaniu karty debetowej pozostaje bezpłatna. Natomiast biorąc je w pakiecie z kontem oszczędnościowym, możemy jedynie zyskać – konta oszczędnościowe są bowiem prowadzone za darmo, a w razie potrzeby nagłego wypłacenia środków mamy zwykle przynajmniej jeden przelew na konto osobiste gratis.

Wybrane oferty kont w pakiecie
Bank Rachunek Oproc. środków na koncie oszcz. pakiecie
Deutsche Bank dbNET i db Konto Oszczędnościowe 24h 5,67%
Getin Noble Bank Konto Swobodne i Konto Oszczędnościowe 4,00%
ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct i Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct 5,25% (do 100 000 zł)
Inteligo Konto prywatne i Rachunek oszczędnościowy 4,20%
Toyota Bank Konto osobiste i Konto oszczędnościowe 4,80%