Grabarczyk popełnił ogromny błąd? Ministerstwo dementuje

| Aktualizacja:

Miały być nowe tory, będą nowe drogi. Też dobrze. Z jednym zastrzeżeniem. Zamiast cieszyć się z udanych inwestycji za unijne pieniądze, będziemy musieli opłacić je sami - pisze "Fakt". Resort infrastruktury z zarzutami gazety się jedna nie zgadza i przedstawia własną wersję wydarzeń.

wróć do artykułu
  • ~Kiniol
    (2011-09-08 12:26)
    Dziennikarze - prześmiewcy.

    Co tam błędy Grabarczyka. To małe piwo Dla dziennikarzy TVN problemem sa dopłaty rodzicom wysyłajacych swe pociechy do przedszkoli A przeciez straty na które naraza nas Grabarczyk są nieopor ównanie wieksze od nakładów państwa przeznaczonych na dopłaty.
    Ogromnie poirytowali mnie dzisiaj dziennikarze-prześmiewcy, którzy w TVN naigrawali się z propozycji zmiany ustawy dotyczącej warunków korzystania obywateli z przedszkoli. Uważam że ci z dziennikarzy, którzy są wyznawcami bajkowego liberalizmu, para liberalnych, oderwanych od rzeczywistości teorii, prześmiewcami wszystkiego tego co nie mieści się w ich percepcji naszego ludzkiego świata są w błędzie doszukując się złych intencji tylko i wyłącznie po jednej stronie politycznej barykady. Zadowoleni z przemian beneficjenci drwią sobie z maluczkich, z zapracowanych rodziców. Uważają siebie i im podobnych za wyrocznie, prawie za bogów mądrości, a istniejącą rzeczywistość za ideał gospodarczego i społecznego, paraliberalnego zorganizowania.
    Państwo jest wspólnotą i powinno dążyć do zaspokajania potrzeb wszystkich obywateli. Niektórzy dziennikarze nie chcą jednak w taki sposób rozumieć roli państwa. Według nich idealnym jest zorganizowanie w duchu powiedzenia: „Każdy sobie rzepkę skrobie”
    Widzą tylko interesy swoje i swoich grup zawodowych, społecznych, interesy elit gospodarczych, politycznych. Oczywiście gdyby płace były godziwe i sprawiedliwe państwo nie musiałoby ingerować i regulować w życie społeczeństwa i mniejszych wspólnot czy grup społecznych zbyt intensywnie. Jednak gdy rzeczywistość mocno odbiega od takiego stanu, to pomoc i interwencje państwa musza być wyraźne.
    Oczywiście płace powinny być zróżnicowane, jednak gdy tak jak to się dzieje w naszym kraju, istnieje wielkie bezrobocie, to płace nie podlegają grze rynkowej. Ich wysokości są ustalane według uznania pracodawców. I dlatego głoszenie tez, że ułatwienia kierowane do obywateli obok progresywnego opodatkowania w takich warunkach jest niesprawiedliwe i że uderza w ludzi bogatych, którzy są przecież motorami postępu, na których wyłącznie opiera się rozwój kraju i którzy są dobrodziejami dla ludzi biednych jest albo mało rozumne albo obłudne. Gdyby rolnicy nie wyprodukowali chleba i produktów żywnościowych, gdyby robotnicy nie przyczynili się do wyprodukowania produktów zaspakajających potrzeby wszystkich obywateli, również tych, które narodziły się współcześnie, to ci zadufani redaktorzy, prześmiewcy przymieraliby głodem i żyliby w nieporównanie skromniej, w prymitywnych, mało nowoczesnych warunkach. To ludzie bogaci, również ci dziennikarze korzystają intensywniej z rynku, kupują więcej produktów od ludzi średnio zamożnych i biednych i dlatego przejmują w kupowanych produktach nieopłaconą dostatecznie pracę robotników, również nieopłaconą dostatecznie pracę rolników (nierówne warunki konkurencji z rolnikami innych państw Unii). Dlatego w takiej sytuacji kierowane przez państwo udogodnienia i ułatwienia dla obywateli o przeciętnym lub niskim statusie materialnym i społecznym, obok progresywnych podatków mają na celu chociażby częściowe zrekompensowanie dziejących się niesprawiedliwości i zapewnienia ludziom średnio majętnym i biednym w miarę godziwego życia, zapewnienie im korzystania ze wspólnego dorobku i ze zdobyczy cywilizacyjnych, chociażby korzystania z fachowej opieki lekarskiej, z możliwości umieszczania swych dzieci w przedszkolach.
  • ~slav
    (2011-09-08 13:34)
    kolejny sukces kretyńskiego rządu poMATOŁÓW
  • ~Macocha Teresa w Kiejkutach
    (2011-09-08 14:09)
    Ja, ja!
    U nasz w Ziemi Swiętej to jest najbjutiful.
    Chrystus naszym Królem!
    A nasz Michnik to patriota za 30 srebrników!
    A Tusk moze nawet za wiecej?
    O Pawlaku nie ma co nawet wspominac!
  • ~Archiwista
    (2011-09-08 14:07)
    Były wiceprezydent Warszawy i bliski współpracownik Pawła Piskorskiego miał przyjąć 379 tys. funtów łapówki od koncernu Alstom - zwycięzcy przetargu na stołeczne tramwaje - twierdzi "Newsweek".

    Zostało to ujawnione dzięki informacjom uzyskanym od Petera Vogla.

    Jak zaznacza tygodnik, Alstom, w czasie kiedy wygrywał przetarg, był promowany przez firmę GGK Public Relations - wówczas współwłasność dzisiejszego posła PO Andrzeja Halickiego.

    "Z przetargami nie mieliśmy nic wspólnego" - dementuje zdecydowanie Halicki!
  • ~Dwie Salowe z Salem
    (2011-09-08 13:57)
    Po kolejnym dniu wytężonej oczywiście pracy dla Ojczyzny polecamy naszą wesołą ankietę dla prawie wszystkich.
    Dla uproszczenia od razu podajemy wyniki!


    Waszym zdaniem:

    Czy polscy kierowcy wyprzedzają niebezpiecznie?

    TAK 97%


    NIE 3%


    Dziękujemy za głosowanie!

    Wynik tej ankiety zastanawia, bo wiekszosc jej uczestnikow to sa wlasnie POLSCY KIEROWCY!


    I TAK JEST W POLSCE ZE WSZYSTKIM!

    Ludzie!

    Puknijcie sie wreszcie w wasze puste makowki!

    ___________

    A teraz pytanie dla bardziej zaawansowanych umysłowo uczestników naszego majowego konkursu (nie muszą być kierowcami):

    Wyborco!

    Czy jesteś zadowolony z wyniku ostatnich wyborów i czy przewidujesz, że będziesz zadowolony z wyniku następnych?

    NIE - 97%

    TAK - 3%

    KOMENTARZE - WEDLE UZNANIA I STOPNIA ROZWOJU UMYSŁOWEGO!
  • ~nie
    (2011-09-08 13:56)
    Co jeszcze musi się stać, ?
    żeby zebrało się społeczęństwo i w najbliższych wyborach wywaliło to towarzystwo w polityki ???!!!
  • ~czywolno
    (2011-09-08 13:54)
    Czas najwyższy temu szwindlowi wyborczemu położyć kres i głosować tylko na takich kandydatów, którzy na pierwszym miejscu swej oferty programowej stawiają ZMIANĘ ORDYNACJI WYBORCZEJ na taką, która uzależni wybór kandydata WYŁĄCZNIE od liczby zdobytych przez niego głosów!
    Bo inaczej - to do usranej śmierci będziemy głosować na PARTYJNE LISTY!
    I zawsze ci oszuści będą z nami grać w numerki!
    I NIESTETY ZAWSZE TYLKO ONI WYGRYWAĆ!

    Rozumiecie?

    ZAWSZE TYLKO ONI BĘDĄ WYGRYWAĆ!!!

    Jeśli takich kandydatow nie ma na liście - trzeba glosować na kandydatow bezpartyjnych i nieznanych, ktorzy nigdy nie byli w Sejmie!
  • ~UDD
    (2011-09-08 14:09)
    Kwiaty dla Grabarczyka :((((( !!!
  • ~Kolchida
    (2011-09-08 13:48)
    Wróce tu do mojej starej koncepcji, która jest dziecinnie prosta, nie tylko do ogarnięcia wyobraźnią, ale i - co ważniejsze - DO REALIZACJI.

    Wystarczy z "BANDY CZWORGA" zrobić "BANDĘ TROJGA"


    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

    Chyba najłatwiej wyeliminowac PSL, bo oni i tak oscylują na granicy progu wyborczego, a Pawlak - jako najsztywniejsza noga stołu obrad na "Nocnej Zmianie" i najbardziej betonowy relikt ciemnej strony mocy - najbardziej się kwalifikuje, żeby go wrzucić do szamba (z duża pewnością, że sam pójdzie na dno)!
  • ~tylko pytam
    (2011-09-08 13:43)
    A gdzie dzs sie POdzialy POmatolskie szczekaczki wychwalajace zaslugi rzadu-nierzadu??

    Czy wszystkich znow wyslano na ...partyjne przeszkolenie???


    buhahaha
  • ~Solidaruch
    (2011-09-08 13:31)
    Z Balcerowiczem liberałowie
    z komuchami w zmowie
    dbali by masy nie
    zarabiały zbyt dużo kasy
    Gdy elitom i esbekom dobrze się żyło
    robolom do śmiechu nie było
    Niektórym Solidaruchom nędza zajrzała w oczy
    a dla komuchów, na czele tych z WRON-u
    nie brakło czołobitnych od władzy pokłonów
    Liberalna choroba do tej pory nasz kraj toczy

    W zakutych łbach wypasione poczucie sukcesu rozsiadło się bezwstydnie
    Przekonanie spełnienia misji zbudowane na górach pychy rozrosło się ohydnie
    Czuja się dobrodziejami i nauczycielami głupiego ludku,
    Czy bufonada będzie tryumfować wiecznie? Czy coś w tym kraju się zmieni, choćby pomalutku?
  • ~Solidaruch
    (2011-09-08 13:30)
    III Rzeczpospolita, po tysiąckroć niech będzie przeklęta.

    Podzieliła społeczeństwo na kasty i rasy
    Rasa panów, bogaczy, duchem ubogich,
    radykalnych unowocześniaczy,
    dla modlących się pod krzyżem srogich
    Pokazuje z lubością wypełnione brzuszyska publicznie
    i dobroczynność na pokaz
    Jest ślicznie i idyllicznie
    To nic, że są dzieci głodne,
    że nieleczeni ludzie umierają,
    że dla wielu warunki życia człowieka niegodne.

    Europie zaśpiewają rzewną piosenkę,
    odegrają sielankową scenkę,
    by pogłaskała po główkach
    Radość na pokaz, jak na komuszych masówkach.

    Mózgi elit wypełniła mamona.
    Elity swoją pańskość obnoszą
    Obrazów polskiej biedy
    i odgłosów upokorzenia nie znoszą
    Odwracają wzrok i słuch od czeredy
    Kto nie cwaniak, jego wina, niech skona.
    Propaganda sukcesu jak za Urbana
    trwa w mediach nieustająco od rana.
    Jak enkawudzistów, elit III RP maniera:
    Kto zostaje w tyle: rozstrzelać

    Establishmenciak z establishenciakową
    z jegomościami z innych nacji
    przechadzają się Nowym Światem
    w ciuchach od Armaniego albo Versace
    Mówią im be krempacji:
    Zobaczcie jak kraj nam wypiękniał, jakie kolorowe neony i lokale bogate
    Ot, stan umysłu elit obłudny, moralność bałamutna
    Oj, inaczej myśli bezrobotny, który w śmietniku szuka szansy
    na przetrwanie do jutra
    To są myślenia i odczuć przepaście, nie niuanse

    Radykalni twórcy postępu, brzydzą się: `tradycji rynsztoka'
    Nieprzejednani rycerze tolerancji na pokaz.
    Kto nosi w sercu po stracie rodaków żałobę
    i ma czelność okazywać żal po stracie bliskich duchem
    tego nazywają zacofanym prymitywem
    kierującym się politycznym motywem
    tego trzeba walnąć ideologicznym obuchem
    Radykalni wyznawcy ideologii wolności
    nie czują, że nadają pięknej idei wykoślawioną formę

    Za jakie grzechy musieliśmy przeżyć taką liberalną, ortodoksyjną, nieprzejednaną reformę.
  • ~FUKSJA;;
    (2011-09-08 13:38)
    NIECH SAM ZA TO ZAPŁACI. A ZA NASZE BŁĘDY, TO KTO PŁACI, JAK NIE MY SAMI??
  • ~jeremi
    (2011-09-08 13:36)
    Brawo PełO , to już chyba nie ma nic wiecej czego można by jeszcze spieprzyć.Brawo PełO.! ! !
  • ~Myszur
    (2011-09-08 13:36)
    Sami mądrzy, bogaci duchem, niezkazitelnu moralnie ludzie są lub byli we władzach PO: Drzewiecki, Chlebowski, Grad, Grabarczyk, no i ten od szkolweń w Gdańsku i wielu innych
  • ~jan.k
    (2011-09-08 13:34)
    trzeba dac nastepne narecze kwiatow przecieztaki zdolny oprocz tego ma chody u ryzego i wystarczy zeby wszyscy podatnicy placili za przekrety glupich ministrow ktorzy mysla ze unia tak jak w kraju bedzie tolerowac przekrety a media i gazeta czosnkowa zrobi z tego grabarza stoczni kolei doskonalego fachowca jaki wstyd
  • ~Bronek
    (2011-09-08 14:13)
    Tak jest zawsze gdy idioci chcą udawać normalnych,nie dawaj mu kwiatów dziewczyno daj mu flachę żurowi.
  • ~kx
    (2011-09-08 13:29)
    ktos tego morana mianowal ministrem , niech szlg trafi takich geniuszy
  • ~Premir Donald Tusk jest Wspaniały
    (2011-09-08 13:16)
    Tuskowe cuda gospodarcze bez końca. Dziękujemy Panie Premierze, jest Pan wspaniały!!! i Pańscy Ministrowie są też wspaniali i bardzo uczciwi i kochani. ... i Polska jest w budowie!!! Mam tylko pytanko, kto tę Polskę tak rozpier...dolił w ciągu ostatnich czterech lat??? ... acha już rozumiem!!! Tak wiem z audycji z Polskiego Radia, sprawcą jest koalicjant PO czyli PSL!!!
  • ~Trawa też będzie na kartki
    (2011-09-08 13:10)
    Głosujcie na Tuska i Grabarczyka a w następnej kadencji ich wspaniałych rządów, będziecie jeść trawę, jak w Korei Północnej. Trawa spożywcza też będzie na kartki. Ado zbiorowych grobów na nowych cmentarze zawiozą was, drogie Lemingi, na taczkach prowadzonych po przejezdnych autostradach jednopasmowych imienia Donalda Tuska i jego Wspaniałego Dziadka z SS.

Może zainteresować Cię też: