Dziennik Gazeta Prawana logo

Giełdy wreszcie się odbiły

10 sierpnia 2011, 10:48
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Giełdy wreszcie się odbiły
Newspix
Europejskie parkiety odrabiają straty. Inwestorzy uspokoili nerwy, do tego uznali, ny akcji są tak atrakcyjne, że warto je kupować. Kto więc nie stracił głowy i nie wyprzedał wszystkiego, a powiększyli swój portfel, dziś mogą liczyć zyski.

Główne europejskie parkiety na otwarciu notowań w środę wzrosły. Także warszawskie indeksy świeciły na zielono o godz. 9.50: WIG 20 wzrósł o 2,10 proc., WIG o 2,30 proc., a mWIG40 o 3,48 proc., zaś sWIG80 o 4,04 proc.

Wzrosty były też na wszystkich dużych europejskich parkietach. Francuska giełda CAC 40 po otwarciu urosła o 0,94 proc., do 3.205,98 pkt. Niemiecki DAX wzrósł o 2,29 proc., do 6.052,67 pkt. Zaś indeks węgierskiej giełdy BUX po otwarciu sesji wzrósł o 1,81 proc. i wyniósł 18.975,39 pkt.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj