Tak Polacy wygrywają z Unią

| Aktualizacja:

Unijni urzędnicy myśleli, że są niepokonani. Jednak polscy przedsiębiorcy znaleźli sposób na biurokratyczne zasadzki i pokazali biurokratom, że ich bezsensowne przepisy, które zabraniają używania zwykłych żarówek, można prosto ominąć.

wróć do artykułu
  • ~ksRobak
    (2010-10-01 12:52)
    Eko nie eko oszczędza energie i dlatego promowanie negatywnych dla środowiska , dla polityki europejskiej zachowań jest naganne Panie Dziennikarzu. Sprytni Polacy? A może lepiej nieetyczna firma?
  • ~tobik
    (2010-10-01 12:57)
    Brawo. Lać na unie
  • ~tadek
    (2010-10-01 12:58)
    A co ze śledziami i ogórkami?
  • ~jkm.promwand.com
    (2010-10-01 12:58)
    Brawo! To musiało się tak skończyć. Albo produkcją żarówek ... 99 watowych :D
  • ~jkm.promwand.com
    (2010-10-01 13:01)
    Rodzi się jednak obawa. Unijni złodzieje gotowi wprowadzić przepisy umożliwiające wejście do domów policji w celu sprawdzenia, czy aby na pewno używamy żarówki zgodnie z przeznaczeniem!
  • ~unia
    (2010-10-01 13:16)
    Niech zyja POlskie przekrety!
  • ~Polish Joke
    (2010-10-01 13:32)
    Zawsze twierdzilem ze Polak to idiota.
  • ~toms
    (2010-10-01 13:56)
    Brawo!!! Polacy!!! Precz z Debilami!!!
  • ~ZbyszekD
    (2010-10-01 14:00)
    Pamiętam doskonale jak wchodziły te przepisy, że była mowa o dotowaniu świetlówek i miały być znacznie tańsze, bo w takiej cenie rzeczywiście się nie opłacają tym bardziej, że ich długowieczność jest kłamstwem.
  • ~Arek
    (2010-10-01 14:06)
    Najlepsza ekonomia to zwykla zarowka i sciemniacz. Ja juz mam zapas 16 zarowek 75 i 100 w i 4 tanie sciemniacze, Polecam zaopatrzyc sie na przyszlosc !!!
  • ~JACUS3D
    (2010-10-01 14:09)
    zawsze wiedzialem ze w tym kraju nie brakuje pomysłowych ludzi. brawo :)
  • ~limes_absurdum
    (2010-10-01 14:12)
    polacy zawsze powinni tak robic jak sa glupie przepisy. wprawe napewno maja wyrobiona przez wieki *thumbsup*
  • ~Hans
    (2010-10-01 14:19)
    Polaczki wszedzie kombinuja! Won z Uni i!!!
  • ~tofik
    (2010-10-01 14:25)
    Wyprodukowanie świetlówek wymaga kilkakrotnie więcej energii niż żarówki. Świetlówka rzeczywiście zużywa mniej energii, ale tylko wtedy gdy się pali ciągle. Przy włączaniu i wyłączaniu pochłania dużo więcej energii od żarówki. Świetlówka zawiera szkodliwe substancje, między innymi rtęć i jest ci ężka do utylizacji, podczas której znowu potrzeba energii. Mam żarówki, które kilkakrotnie dłużej świecą od świetlówek, dlatego z ich długowiecznością to też lipa. Innym mankamentem świetlówek są ich horendalne ceny. Niech się lepiej Unia zajmie tymi, którzy lobbowali za świetlówkami, bo to coś na kształt afery korupcyjnej.
  • ~hans
    (2010-10-01 14:29)
    Czy ktos na kolanach sie prosil, zeby Polska wstapila do Unii? Nie!
    Mimo tego wstapila. No i zaczely sie machlojki.
    Chcecie stare zarowki- OK. Oddajcie kase i sprawa zalatwiona!!!
  • ~anka
    (2010-10-01 14:40)
    Cudownie to przeczytać! Aż się chce być Polakiem. Wielkie brawa!
    Żarówki energo to wielka bzdura.
  • ~piru
    (2010-10-01 14:43)
    Brawo!!
    Nie tylko długowieczność świetlówek to bujda, tak samo jak ich oszczędność energii jest wątpliwa (zwłaszcza w miejscach gdzie się je często włącza i wyłącza, tak jak w domu). Najgorsze to, że nawet "szczelna" świetlówka systematycznie podtruwa nas oparami rtęci...
    Oczywiście takie drobiazgi bandytom z unii nie przeszkadzają, liczy się tylko kasiora - ta którą wypchały im kieszenie koncerny zarabiające na sprzedaży tego złomu
  • ~re:anka
    (2010-10-01 14:49)
    "Az sie chce byc Polakiem". Biedna jestes. Dla mnie to tylko nastepny dowod
    na charakterek Polakow !!!
  • ~eden
    (2010-10-01 14:53)
    Jakiś czas temu była inf na temat świetlówek, że pochłaniają dużo energii przy włączeniu i oszczędne są tylko gdy rzadko je się włącza i wyłącza. W mieszkaniu, przy normalnym funkcjonowaniu rodziny jest to niemożliwe. Oszczędność żadna a szkodliwość takiego oświetlenia duża
  • ~asa
    (2010-10-01 14:53)
    Brawo Polacy! Oszczędzanie energii TAK ale nie MY.

Może zainteresować Cię też: