Standardowy pokój dwuosobowy kosztuje w sierpniu średnio tylko 106 Euro za dobę. Jest to o dwa procent mniej niż w zeszłym miesiącu. Noclegi w Grecji są o 10 procent tańsze niż rok temu o tej samej porze roku. Niemiecka wyspa Föhr jak i portugalska wyspa Madeira oferują w tym miesiącu najniższą cenę za nocleg wśród europejskich wysp. To wynika z aktualnej analizy cen noclegów z indeksu tHPI, miesięcznie publikowanego przez www.trivago.pl.

Reklama

Ceny nocelgów w europejskich hotelach spadają o kolejne 2 procent w porównaniu do zeszłego miesiąca. Top metropolie takie jak Paryż (128 Euro), Mediolan (101), Bruksela (84 Euro) osiągneły w sierpniu najniższą cenę roku. Tendencję rosnącą wykazał jednak szkocki Edynburg (214 Euro) z powodu festivalu Kultury który w tym miesiącu się tam odbywa. Jest to o 50% więcej niż w zeszłym miesiącu. Szczególnie kuszące ceny oferują w tym miesiącu europejskie wyspy należące do archipelagu wysp kanaryjskich. Do najdroższych wysp europejskich należy Mykonos (243 Euro) i niemiecki Sylt (215 Euro). Podczas gdy na europejskich wyspach i w słonecznych częściach Europy ceny noclegów jeszcze bardziej spadają w dół niż miesiąc temu to w Polsce średnia cena za nocleg zostaje bez zmian. Tylko Kraków wyróżnia się spośród polskich miast aż 5 procentowym spadkiem cen noclegów.

Top metropolie oferują w sierpniu najniższe ceny roku
Top metropolie takie jak Paryż (128 Euro), Madryt (79 Euro) i Mediolan (101 Euro) oferują w tym miesiącu dotąd najniższą cenę roku. Również popularne metropolie takie jak Sewilla (70 Euro) czy Granada (65 Euro) dawno nie kusiły tak niskimi cenami jak w tym miesiącu. Grecja dotknięta głębokim kryzysem oferuje obecnie o 10 procent tańsze noclegi niż w sierpniu w 2009 roku. Pokój dwuosobowy jest średnio dostępny już za 119 Euro. W Atenach nocleg kosztuje tylko 95 Euro a w mieście Rodos 114 Euro. Na wschodzie np. w Budapeszczcie (72 Euro) i Bukareszcie (70 Euro) ceny są niższe niż rok temu. Znacznym wzrostem cen w porównaniu do sierpnia 2009 roku odznaczają się takie metropolie jak: Barcelona (126 Euro, o 18 procent więcej ), Londyn (164 Euro, o 11 procent więcej) oraz Amsterdam (139 Euro, o 12 procent więcej).

Wyspy kanaryjskie należą w to lato do najtańszych w Europie.
Wypsy kanaryjskie są podczas tegorocznego sezonu letniego szczególnie atrakcyjne ponieważ można tam spędzić noc w hotelu już za 99 Euro. Na Lanzarote kosztuje noc 100 Euro a na Teneryfie 103 Euro. Najtańszą z wysp jest Madeira (98 Euro) i niemiecka wyspa Föhr (95 Euro). Na Krecie kosztuje nocleg 126 Euro, Rodos jest trochę droższe, 131 Euro za noc. Do najdroższych wysp w tym sezonie należą: Sardynia (185 Euro), Capri (235 Euro) oraz Mykonos (243 Euro).