Takie wnioski płyną z analiz sieci sklepów Komputronik. Najlepiej w czerwcu, pośród aparatów cyfrowych, sprzedawał się Olympus E-620. Ta lustrzanka sprzedawana jest w zestawie z dwoma obiektywami, a jego cena to ponad 3000 tysiące złotych.

Reklama

Na drugim miejscu uplasował się kompakt Samsung WB500. Charakteryzuje go dziesięciokrotny zoom optyczny. Na uwagę zasługuje też szeroki kąt obiektywu - 24 mm. Cena tego kompaktu o zaawansowanych funkcjach to ponad 1000 zł.

>>> Kodak przestaje robić klisze

Podobna cena dotyczy Olympus mju TOUGH-6000, który zajął kolejne miejsce pod względem sprzedaży. Aparat jest wodoodporny oraz odporny na wstrząsy. Zainteresowani są nim przede wszystkim osoby aktywnie uprawiające sport. Cechuje go zoom 3,6x.

Na czwartym miejscu pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w ubiegłym miesiącu zajął jeden z najtańszych kompaktów na rynku. Jest nim BenQ C1020, który kosztuje 329 zł. Aparat, jak na niską cenę, wyróżnia się stosunkowo bogatym wyposażeniem. Ma obiektym z trzykrotnym zoomem optycznym i matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli. Do tego ma rozwinięte funkcje manualne.

Samsung L310W to zdobywca piątego miejsca. Jego cena to 599 zł. Aparat wyposażony jest w szerokokątny obiektyw (od 28 mm) z 3,6-krotnym zoomem optycznym. Na uwagę, jak czytamy w serwisie inwestycje.pl, zasługuje matryca o rozdzielczości 13,6 megapikseli.